Wpis z mikrobloga

Szukam typowych problemów przez jakie przechodzi związek ze względu na długość jego trwania. Wydaje mi się, że wiele problemów jest uniwersalnych i wstępujących w podobnym czasie.

Zbliża mi się 2 lata związku, różowe okulary opadają i zaczynają się różne problemy, które wcześniej łatwo było zamiatać pod dywan. np. niedotrzymywanie zobowiązań, obniżone uczucia czy zaangażowanie itd. Mamy (moim zdaniem) niezłą komunikację ale to tylko pomaga aby problemy nazywać a nie niekonieczne rozwiązywać.

#zwiazki #psychologia #relacje
  • 5
@erysipelothrix: gadamy ale wiele problemów kończy się: "-to mój punkt widzenia, -a to mój, co robimy? -nie wiem, -ja też". Sprawa zostaje zawieszona.

Poza tym nie szukam rozwiązań w tym wpisie ale listy problemów w zależności od stażu. Czego spodziwać się za rok, 5 lat?
Poza tym nie szukam rozwiązań w tym wpisie ale listy problemów w zależności od stażu. Czego spodziwać się za rok, 5 lat?


@aHmuX: ciężko powiedzieć, każdy związek jest inny. Są ludzie, którzy po 5 latach nadal są zakochani, a są tacy, którzy się nienawidzą. Przeanalizuj, czy jesteście partnerami, przyjaciółmi. Czy potraficie się dogadać, czy się szanujecie, czy potraficie wspólnie spędzać czas, czy jesteście ze sobą szczerzy, czy lubicie ze sobą rozmawiać.