Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 414
Mircy, dziś dobre wieści. Po ponad trzech miesiącach stresu, 9 tygodniach niefajnych zmagań na chemoterapii BEP, niedawnej zakrzepicy płuc na "ostatniej prostej" terapii, która skończyła się na ostrym dyżurze, dziś podczas konsultacji dowiedziałem się, że na ostatnim skanie tomografii guz zniknol. Gdyby nie historia choroby, to lekarze by nie zgadli, że coś tam kiedykolwiek było ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tam, czyli dla przypomnienia, przerzut ok. 3cm rozmiaru na okołoaortowych węzłach chłonnych wykryty w pierwszym kwartale tego roku, z oryginalnego raka "jądrowego", usuniętego pod koniec 2017.

Co to oznacza? Na ten moment jestem zdrowy! Gwarancji, że żadna patokomórka nie przetrwała żaden skan ani badanie nie da ale miejmy nadzieję, że rak zaginol na zawsze. Tak to czuję.
A jak się czuję? Ogólnie chemia i zakrzepica mnie przytyrały ale jest co raz lepiej, wręcz całkiem dobrze. Ze skutków ubocznych pozostało trochę dzwonienia w uszach, nieco pogorszone słyszenie wysokich tonów i czucie w palcach. Wrażliwa, boleśnie delikatna skóra dłoni. Konieczność unikania słońca i brania leków przeciwzakrzepowych przez kolejne miesiące oraz oczywiście ryło bez zarostu, łysa glaca, a nawet benek i przerzedzone brwi. Jednak niemal wszystkie z tych przypadłości są już mniej dotkliwe niż były jeszcze kilka tygodni temu w trakcie chemii. Liczę, że z czasem ustąpią całkowicie.

Wpis ten dedykuję mirkowi, z którym się wzajemnie wspieraliśmy, a który już z nami nie śmieszkuje @sarmatawkapciach ( ͡° ʖ̯ ͡°) oraz mirkowi, który zbiegiem okoliczności rozpoczął taką samą terapię na taką samą przypadłość w tym samym dniu, tylko wciąż zdaje się czeka na wyniki jej skuteczności @gazowany_smalec

#wykopraka #rak #rakjadra #nowotwor #nowotwory #medycyna #zdrowie

Wiem, że jakiś tam szpongiel to nic przy śmierci takiego zacnego mirka jak Sarmata ale pomyślałem, że tak dla odmiany do smutnych newsów onkologicznych pozwolę sobie również zawołać #sarmatawalczyzrakiem

Ponadto wołam mirabelki i mirków, którzy pisali do mnie i wsparli dobrym słowem, dzięki ()
@grzmotojebca
@gohafeliczita9
@ineedsomecash
@Serenescio
@khad
@Bounty
@Kurdeblaszka
@BorowikSzlachetny
  • 43