Wpis z mikrobloga

aktualnie po dojściu pisowcow do władzy dzieje się to samo, od 2016 roku straciliśmy 4 samoloty mig 29, jeden pilot zginął. Winnymi są wojskowe zakłady lotnicze nr 2 które modyfikowany te samoloty bez wsparcia producenta, przez co fotel katapultowy nie zadziałał. Narazie loty wstrzymano, jak sytuacja ucichnie to je wznowią, a żołnierze dalej będą latać na trumnach i nie będą wiedzieć dlaczego. No ale polska wstaje z kolan, nie wolno mówić że
  • Odpowiedz
@ediz4 no ja wiem, o to chodzi że w normalnie skonstruowanej elektrowni nawet doprowadzenie do tak skrajnych warunków nie powinno doprowadzić do katastrofy. Oni też działali że świadomością że cokolwiek by się nie działo, zawsze mają w zanadrzu przycisk alarmowy
  • Odpowiedz
@marcelus: Zgadza się ale i tak nie można mówić że nikt tam nie ryzykował nadmiernie. To był reaktor jądrowy a oni łamali zasady bezpieczeństwa jakby były napisane dla żartu. A przycisk alarmowy to była ochrona samego reaktora - przecież sami sądzili że wybuchło coś innego na początku
  • Odpowiedz
@ediz4: Przyczyną awarii samolotu było co innego, prawdopodobnie pompa paliwa, która przeciekała. Samolot stracił prawie 2 tony paliwa w ciągu mniej niż 2 minut przed katastrofą. Fotel był drugim wadliwym elementem w samolocie. Wadliwa pompa doprowadziła do katastrofy, wadliwy fotel nie uratował pilota.
  • Odpowiedz
@panie-co-pan: @mat9: Z tego co rok czy dwa lata wcześniej Kaczyński odp***lił w Gruzji. Gdzie piloci trzymali się procedur, postawili się glowie państwa, że nie polecą przez strefę wojny bez aktualnych danych, systemu IFF itp. Po czym zostali zwyzywani przez prezydenta od tchórzy, zjechani przez innych polityków

Zresztą można sobie poczytać na Wikipedii stenogramy, wypisz wymaluj Diatłow w sterowni Reaktora 4.

https://pl.wikiquote.org/wiki/Incydent_gruzi%C5%84ski

BTW, najbardziej ryja na pilotów darł
  • Odpowiedz
@panie-co-pan: Mnie zawsze zastanawia ten motyw, że Duda miał lecieć, ale w ostatniej chwili zrezygnował, bo miał chorom curke (zanim to stało się modne) ( ͡ ͜ʖ ͡) Ona miała wtedy 15 lat i nie była umierająca XD A potem cyk, i bliżej nieznany polityk zostaje prezydentem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz