Wpis z mikrobloga

Dlaczego Niemcy nie mogą świętować zwycięstwa nad nazistami, mimo, że to było ich własne państwo?
Dlaczego Polacy nie mogą świętować zwycięstwa nad komunistami, mimo, że PRL to było ich własne państwo?

Czyli witamy w prawackiej wizji świata, gdzie wszystko jest zmyślone i logika nie ma zastosowania. Niemcy jako jeden z nielicznych krajów w Europie ciągle przepraszają za swoje zbrodnie w czasie II WŚ, nie gloryfikują zbrodniarzy (jak Polacy gloryfikujący AK czy Ukraińcy gloryfikujący UPA). Ale nie mogą świętować rocznicy D-Day, mimo, że to był początek kampanii wymierzony w nazistów, więc początek wyzwolenia Niemiec z pod nazistowskich butów.

Nie, w prawackiej wizji świata naziści i Niemcy to są ci sami ludzie. Tak jak komuniści i III RP.

https://www.wykop.pl/wpis/41822385/z---------------a-4konserwy-neuropa-bekazlewactwa-/

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #niemamsilna4konserwy
johny-kalesonny - Dlaczego Niemcy nie mogą świętować zwycięstwa nad nazistami, mimo, ...

źródło: comment_Qxq4aYoHaXGkwmWkNdkveThAfoNDt5I1.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

celowo bombardowali cele cywilne. Palonej żywcem białym fosforem kobiecie nie robi różnicy, czy mordujà ją ze względów "etnicznych", czy dlatego, że jest Niemką. Alianci są zbrodniarzami. I Amerykanie i Brytyjczycy swoich żołnierzy uważają za wyzwolicieli, stawiają im pomniki, czczą ich pamięć.


B----------a fabryki i robiono to strategicznie, a nie ze względu na etniczność mieszkańców. To jest pojęcie wolny totalnej. I nie, nikt nie stawia pomników pilotom bombowców bombardujących Niemcy bądź Japonię.

Więc co mi tu pieprzysz o "akceptowaniu faktów" - czczą zbrodniarzy, takie są fakty! Jak srasz na AK (bo inaczej tego nie mogę określić), to nie kombinuj, w takim wypadku cześć i honor należy odebrać każdej znaczniejszej armii walczącej podczas 2. wojny.


Patrz
  • Odpowiedz
@Tamerlan popularyzacja tego słowa przez Niemców po drugiej wojnie światowej mająca na celu rozmycie odpowiedzialności za drugą wojnę światową to fakt. Potwierdzony również przez źródła które podałeś.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny nie cwaniaczku, nie fabryki. Bombardowano miasta. Skończ wybielać alianckich zbrodniarzy! :D wali ci się po prostu oparty na ciemnocie światopoglàd, że Polacy w odniesieniu do WW2 to jacyś p----------i wyznawcy zła, nie to, co oświecony zachód. A tymczasem wszyscy czczą odwagę, poświęcenie, braterstwo broni, oddanie sprawie, a zbrodniarzy potępiają. No, poza Ukraincami, ale jakby Ukraińcy potępili "zbrodniarzy z UPA", to mało który hieroj by im się uchował :D

I odróżniaj
  • Odpowiedz
zabić 10, a 100 osób, to jest różnica rzędu wielkości. Niby tu i tu morderca, ale skala ma znaczenie.


@memento_mori: Zgadza się. Zaznaczam, że motywy zbrodni są tutaj etniczne. I to jest groteskowe, gdy chwali się morderców 10 osób bo ktoś był innej narodowości, a gani się morderców 100 osób bo ktoś był innej narodowości.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny i powtórzę - kobieta płonie żywcem, bo w jej dom trafiła b---a "strategicznie" wymierzona celowo w miasto, czy z powodu nieetnicznego charakteru, nie cierpi? Czy może mówimy "nie no, jak po prostu celowo n----------ą w cywilów, to spoko, taka strategia". Bo ataki na miasta były częścią brytyjskiej i amerykańskiej strategii. Nie na fabryki, bombardowano po prostu jak leci.

I nie pieprz o tym, że "pilotom nie stawiają pomników" - stawiają.
  • Odpowiedz
nie cwaniaczku, nie fabryki. Bombardowano miasta


@Pantokrator: Ale motyw mieli strategiczny, nie etniczny. Organizacje alianckie nie motywowały swoich b---------ń etnicznie, nie wyprowadzano cywilów na polanę by ich rozstrzelać tylko dlatego, że byli innej narodowości. A tak robiło właśnie AK:

Według relacji „Grzegorza” akt zamordowania cywilów przedstawiał się następująco: „Na miejscu zobaczyliśmy w szałasach leśnych około 30-tu osób narodowości żydowskiej, w tym i kilka kobiet. Ja wtedy wydałem rozkaz, aby ich wszystkich zebrać i wyprowadzić na polanę leśną. Następnie po wyprowadzeniu ich na polanę leśną wydałem rozkaz sierżantowi »Bolerokowi« aby wykonał wyrok śmierci na tych osobach narodowości żydowskiej, a sam odszedłem kilkanaście metrów w las, nie chcąc patrzeć na wykonanie tego wyroku. Po oddaniu strzałów do tych osób przez pozostałych członków AK wróciłem z powrotem z lasu na tę polanę i widziałem leżących zabitych już Żydów, a do niektórych jeszcze żyjących żołnierze oddali kilka
  • Odpowiedz
i powtórzę - kobieta płonie żywcem, bo w jej dom trafiła b---a "strategicznie" wymierzona celowo w miasto, czy z powodu nieetnicznego charakteru, nie cierpi? Czy może mówimy "nie no, jak po prostu celowo n----------ą w cywilów, to spoko, taka strategia". Bo ataki na miasta były częścią brytyjskiej i amerykańskiej strategii. Nie na fabryki, bombardowano po prostu jak leci.


@Pantokrator: Jest różnica w motywie. Jeżeli ja zabijam innych ludzi z powodu
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny no gdzies ktoś napisał, że spoko, że gdzieś zabito cywilów? Nie, to są tylko twoje fantazje. Alianci nie musieli wyprowadzać na Polanę. Mogli po prostu równač miasta z ziemią. Ich "strategią" było ludobójstwo, więc jest spoko, podoba mi się, w strukturach komunistycznych za Stalina zrobiłbyś karierę - zabijamy ludzi głodząc ich na śmierć? Ale robimy to strategicznie, więc jest spoko, śmierć w celach strategicznych jest słodka i dostojna! Brak mi
  • Odpowiedz
a przed pożarem był już kanclerzem, bo NSDAP wygrała w wyborach. Później poparcie jeszcze się zwiększyło.


@djtartini1: Zgodzisz się jednak, że jest różnica między kanclerzem a dyktatorem? :) Ich droga nie była też taka prostolinijna:

W 1932 odbyły się wybory prezydenckie, jednym z kandydatów został Adolf Hitler. Po wyborach parlamentarnych NSDAP stała się najbardziej liczną grupą w parlamencie, a sam Hitler osobiście spotkał się z konserwatywnym prezydentem Paulem von Hindenburgiem. Hindenburg namawiał Hitlera do wstąpienia NSDAP do prawicowego rządu utworzonego przez Franza von Papena, Hitler w imieniu NSDAP odmówił i zaproponował, aby zamiast von Papena to on został głową rządu[20]. Plany NSDAP pokrzyżowała zbrodnia popełniona przez bojówkarzy nazistowskich 10 sierpnia 1932. W Potempie niedaleko Bytomia, bojówkarze SA zamordowali weterana powstań śląskich i działacza tamtejszego KPD, Konrada Piecucha. Zbrodnia stała się przedmiotem oburzenia środowisk polonijnych. Mordercy zostali skazani na karę śmierci. NSDAP w obronie morderców zorganizowało serię demonstracji, a Hitler ogłosił że ułaskawienie zabójców jest dla niego najważniejszą sprawą. Konserwatywne władze ostatecznie zastosowały wobec morderców prawo łaski, a po dojściu nazistów do władzy zostali oni w pełni wypuszczeni na wolność[20]. Mord spowodował spadek poparcia dla nazistów i wzrost popularności komunistów. Hitler odbudował poparcie dla NSDAP na skutek umowy z właścicielem hamburskiej stoczni; w zamian za wsparcie przedstawiciele NSDAP obiecali starania o maksymalny wzrost produkcji wyrobów koncernu. W imieniu przedsiębiorców całego kraju, właściciele stoczni napisali do prezydenta list, w którym poprosili go o przyznanie Hitlerowi stanowiska
  • Odpowiedz
@deteriorated: masz na Wikipedii przypisy...

Rabinbach, Anson; Gilman, Sander, eds. (2013). The Third Reich Sourcebook. Berkeley

Jestesmy na swiecie i trzymamy sie faktow. Termin używany przed wojna, nie tylko przez Niemców, ale oczywiście nie pasuje do zaklamanej wizji swiata, prawda?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny nie ma różnicy w motywie, liczy się efekt. Holokaust też miał na celu zakończenie wojny. Otóż, dzięki niewolniczej pracy i zaborowi mienia, Niemcy mogli efektywniej prowadzić wojnę. Żydzi zostali strategicznie wybrani na ofiary, bo spełniali szereg warunków. I co, nagle ich śmierć jest bardziej OK?
Odpowiem: oczywiście, że nie.
  • Odpowiedz
no gdzies ktoś napisał, że spoko, że gdzieś zabito cywilów?


@Pantokrator: Uznaje się, że to nie problem AK, ale pojedynczych ludzi. Tak jak Ty to napisałeś pięknie:

i gloryfikować można całe AK, a potępiać - pojedynczych
  • Odpowiedz
Holokaust też miał na celu zakończenie wojny. Otóż, dzięki niewolniczej pracy i zaborowi mienia, Niemcy mogli efektywniej prowadzić wojnę.


@Pantokrator: A Generalny Plan Wschodni to po prostu taki papierek na pokaz? A nazistowska ideologia rasowa to też w sumie służy temu, by robić silnych żołnierzy na front? :)
  • Odpowiedz