Wpis z mikrobloga

Nocna, ale co tam - taguję: #motoryzacja #samochody #mazda #skyactiv #ciekawostki

Mazda w końcu dała dane na temat Skyactive X i ogólnie nie wygląda to niewiadomo jak dobrze + kwestia awaryjności:

https://www.caradvice.com.au/763598/mazda-confirms-skyactiv-x-outputs/

Peak power is 132kW (177hp) at 6000rpm and peak torque is 224Nm at 3000rpm, and the engine will return 53.5mpg (5.3L/100km) on the WLTP combined cycle with a six-speed manual transmission, or 44.4mpg (6.4L/100km) with a six-speed automatic.


5.3 L w jak się domyślam Maździe 3 - szału to imo nie robi jak na ilość nowinek i technologii zastosowanych. Szału to imo nie robi - myślę, że ciężko będzie zejść ze spalaniem jeszcze niżej, niż obecne auta, choć nie twierdzę, że to niemożliwe ;] - naprawdę jestem ciekaw co przyniesie kolejna implementacja norm Euro - albo będziemy zmuszeni do wybierania samych plugin-hybrid, bądź w salonach będą stały hybrydy/plug-in hybrydy/EV, a ludzie i tak będą kupować ICE xD - bo przecież emisję liczy się na podstawie gamy modelowej - no chyba, że ktoś w końcu puknie się w czoło.
S.....S - Nocna, ale co tam - taguję: #motoryzacja #samochody #mazda #skyactiv #cieka...

źródło: comment_JCIwd6OT8P04K6MqW9iNvWg0mrkzXUUn.jpg

Pobierz
  • 6
@Student_AWAS nie wiem czy to by mogło pozytywnie wpłynąć na spalanie i emisję szkodliwych gazów, ale bardzo zastanawia mnie, dlaczego żaden producent jeszcze nie wprowadził hydraulicznie sterowanych zaworów (w sensie bez udziału wałka, tylko hydrauliczne siłowniki). Przecież takie rozwiązanie wydaje się mieć masę korzyści bo mamy pełną kontrolę nad otwarciem zaworu w całym cyklu pracy silnika, więc wydaje się, że możnaby dzięki temu poprawić parametry mocy i spalania. Wiadomo, że to potencjalnie
5.3 L w jak się domyślam Maździe 3 - szału to imo nie robi jak na ilość nowinek i technologii zastosowanych.


@Student_AWAS: no bez przesady, to są rejony dwulitrowego dizla 150KM, przy emisji CO2 na poziomie 96g/km (10-15% mniej niż taki dizel). Czego się spodziewałeś? Że Skyactiv X będzie produkował paliwo?
wiesz, Mazda sama pompowala balonik, twierdzili, ze do 30% mniejsze spalanie itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Student_AWAS: w sumie zależy do czego porównywać. Porównanie do Skyactiv G nie ma sensu, bo to nie jest też do końca normalny silnik.
Myślę że dla Mazdy bardziej liczy się ograniczenie emisji - taki powiedzmy Passat z benzynowym TSI o mocy 180KM pali niby niewiele więcej, ale jednak emisję CO2 ma