Wpis z mikrobloga

#deweloperka #kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

Mireczki, rozpoczynam proces starania się o kredyt hipoteczny. Staram się o kredyt nie tylko na mieszkanie, ale także na jego wykończenie. Moja wiedza jest po prostu taka, że trzeba na wykończenie przyjąć ten 1 tysiąc zł na metr kwadratowy mieszkania.
No i zonk, bo bank chce ode mnie kosztorys xD skąd ja mam to niby wytrzasnąć, mieszkanie mają oddać za rok i ja mam teraz jeździć i szukać sobie płytek?
Może miał ktoś z czymś takim już do czynienia i chciałby się podzielić doświadczeniem (przede wszystkim na ile szczegółowy musi być taki kosztorys) Zapytałem babeczki w doradztwie kredytowym czy nie mają jakiegoś gotowca na podobny metraż ale chyba ją lekko zdziwiłem tym pytaniem xD
Pobierz l.....e - #deweloperka #kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie...
źródło: comment_v2QW9SD1sHsCAKUt2x7U3WDAKnNMdfGc.jpg
  • 17
@lubie-grzyby-ale-one-nie-lubia-mnie: 1k za metr to trochę mało.
Kosztorys w takim wypadku wyglądał u mnie bardzo ogólnie. Przykładowo jak potrzebujesz 100k na wykończenie to piszesz: kuchnia w zabudowie 30k; meble w zabudowie: 30k; płytki, panele/deski: 20k, materiały: 10k; armatura: 10k.
Nikt tego nie będzie sprawdzał czy wydałeś na kuchnię 32k czy 25k. Będą to i tak wypłacać w transzach, najpewniej po przesłaniu zdjęć z dotychczas wykonanych robót. Chodzi o to, żebyś za
@LucaJune ciężko będzie odliczać ekstra koszty po tym jak wezmę już kredyt na określoną kwotę. Na ten moment zbieram projekty i wyceny czego się da i na podstawie tego będę dokładnie decydował czy będzie 100k czy może trochę więcej. Myślę że np przy gotowym projekcie kuchni i podpisaniu umowy nie powinno być ekstra kosztów?
@kujol: wiesz, zawsze coś może wyjść, a to rure będzie trzeba przesunąć, a to dziurę w ścianie wykuć. Nikt nie jest w stanie przewidzieć na 100% na etapie deweloperskim niestety. Jak masz już wszystko wybrane i umowy podpisane to raczej koszt nie wzrośnie.
Kosztorys do wykończenia bez żadnego problemu powinien pomóc wypełnić ekspert kredytowy. Zawsze zalecam przyjęcie pewnego bufora. Niedoszacowanie to podstawowy błąd kredytobiorców. Należy jednak pamiętać o wycenie nieruchomości. Nie zawsze 100 PLN w wykończenie podniesienie prognozowaną wartość nieruchomości w tym samym stopniu.

Jeśli kupujesz nieruchomość od dewelopera, a nie masz na ten temat zbyt dużej wiedzy być może przyda Ci się mój wpis na ten temat. https://blogkredytowy.pl/zakup-nieruchomosci-od-dewelopera/
@kujol
Im większa powierzchnia tym mniej za metr remontu. No chyba że masz dwie kuchnie i trzy łazienki, bo te pomieszczenia są najdroższe i one podbijają cenę remontu za metr.

No i też zależy ile ci deweloper zrobił w cenie bo jak ci sprzedał biedaka z gołymi ścianami bez tynków, schodów, kontaktów, pieca, parapetów, grzejników ... to może Ci braknac nawet 200 tys zł
@Gunnersaurus: xD po 8 miesiącach odpowiedź xD jak żeś tu trafił xD
Okazuje się, że te tabelki mogą być dość ogólnie typu:
Kuchnia - 25 tysiecy
Łazienka - 15 tysięcy
Drzwi - 6 tysięcy
Podłogi - 6 tysiecy

Ta którą wypełniałem miała może finalnie z 5 pozycji. Nie pamietam xD ale ogólnie gówno wyszło u tego doradcy. Finalnie skończyłem bez pośrednika w innym banku i tam nie musiałem nic wypełniać, chyba