Wpis z mikrobloga

#deweloperka #kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

Mireczki, rozpoczynam proces starania się o kredyt hipoteczny. Staram się o kredyt nie tylko na mieszkanie, ale także na jego wykończenie. Moja wiedza jest po prostu taka, że trzeba na wykończenie przyjąć ten 1 tysiąc zł na metr kwadratowy mieszkania.
No i zonk, bo bank chce ode mnie kosztorys xD skąd ja mam to niby wytrzasnąć, mieszkanie mają oddać za rok i ja mam teraz jeździć i szukać sobie płytek?
Może miał ktoś z czymś takim już do czynienia i chciałby się podzielić doświadczeniem (przede wszystkim na ile szczegółowy musi być taki kosztorys) Zapytałem babeczki w doradztwie kredytowym czy nie mają jakiegoś gotowca na podobny metraż ale chyba ją lekko zdziwiłem tym pytaniem xD
l.....e - #deweloperka #kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie...

źródło: comment_v2QW9SD1sHsCAKUt2x7U3WDAKnNMdfGc.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@lubie-grzyby-ale-one-nie-lubia-mnie: 1k za metr to trochę mało.
Kosztorys w takim wypadku wyglądał u mnie bardzo ogólnie. Przykładowo jak potrzebujesz 100k na wykończenie to piszesz: kuchnia w zabudowie 30k; meble w zabudowie: 30k; płytki, panele/deski: 20k, materiały: 10k; armatura: 10k.
Nikt tego nie będzie sprawdzał czy wydałeś na kuchnię 32k czy 25k. Będą to i tak wypłacać w transzach, najpewniej po przesłaniu zdjęć z dotychczas wykonanych robót. Chodzi o to, żebyś za
  • Odpowiedz
  • 1
@LucaJune ja planuje w tym roku na dom 130m2 z garażem, 110m2 bez garażu około 100k ze stanu deweloperskiego.
Nawet mnie nie martw że 1k za metr to mało ;p
  • Odpowiedz
@kujol: Wszystko zależy co i jak chcesz robić. Jakie materiały itp. I ogólnie przy remoncie do każdego zakładanego budżetu możesz spokojnie doliczyć 50% ponad zakładany budżet.
  • Odpowiedz
  • 0
@LucaJune ciężko będzie odliczać ekstra koszty po tym jak wezmę już kredyt na określoną kwotę. Na ten moment zbieram projekty i wyceny czego się da i na podstawie tego będę dokładnie decydował czy będzie 100k czy może trochę więcej. Myślę że np przy gotowym projekcie kuchni i podpisaniu umowy nie powinno być ekstra kosztów?
  • Odpowiedz
@kujol: wiesz, zawsze coś może wyjść, a to rure będzie trzeba przesunąć, a to dziurę w ścianie wykuć. Nikt nie jest w stanie przewidzieć na 100% na etapie deweloperskim niestety. Jak masz już wszystko wybrane i umowy podpisane to raczej koszt nie wzrośnie.
  • Odpowiedz
Kosztorys do wykończenia bez żadnego problemu powinien pomóc wypełnić ekspert kredytowy. Zawsze zalecam przyjęcie pewnego bufora. Niedoszacowanie to podstawowy błąd kredytobiorców. Należy jednak pamiętać o wycenie nieruchomości. Nie zawsze 100 PLN w wykończenie podniesienie prognozowaną wartość nieruchomości w tym samym stopniu.

Jeśli kupujesz nieruchomość od dewelopera, a nie masz na ten temat zbyt dużej wiedzy być może przyda Ci się mój wpis na ten temat. https://blogkredytowy.pl/zakup-nieruchomosci-od-dewelopera/
  • Odpowiedz
@kujol
Im większa powierzchnia tym mniej za metr remontu. No chyba że masz dwie kuchnie i trzy łazienki, bo te pomieszczenia są najdroższe i one podbijają cenę remontu za metr.

No i też zależy ile ci deweloper zrobił w cenie bo jak ci sprzedał biedaka z gołymi ścianami bez tynków, schodów, kontaktów, pieca, parapetów, grzejników ... to może Ci braknac nawet 200 tys zł
  • Odpowiedz
@Gunnersaurus: xD po 8 miesiącach odpowiedź xD jak żeś tu trafił xD
Okazuje się, że te tabelki mogą być dość ogólnie typu:
Kuchnia - 25 tysiecy
Łazienka - 15 tysięcy
Drzwi - 6 tysięcy
Podłogi - 6 tysiecy

Ta którą wypełniałem miała może finalnie z 5 pozycji. Nie pamietam xD ale ogólnie gówno wyszło u tego doradcy. Finalnie skończyłem bez pośrednika w innym banku i tam nie musiałem nic wypełniać, chyba
  • Odpowiedz