Wpis z mikrobloga

[Byłem narodowcem, jestem gejem [LIST]](https://krytykapolityczna.pl/kraj/list-narodowcy-lgbt/)
Mając naście lat naprawdę wierzyłem, że polska idea narodowa nikogo nie wyklucza. Że można być gejem, czarnoskórym bądź innego wyznania, ale mieć w sercu kraj i drugiego człowieka.
[...]
Przyglądając się innym sympatykom, członkom, grupom, wiedziałem, że ta otoczka jest tylko bujdą. Że ulizane włoski, marynarka i krawat z nikogo nie czynią intelektualisty i człowieka kultury.
[...]
Nacjonalizm nie miał być lekiem uzdrawiającym mnie z „choroby”. Ale wstydziłem się tego, że jestem inny. Nie wierzyłem, że wolno mi kochać inaczej.
[...]
Nie stała mi się z tego powodu żadna krzywda, nikt nie rzucił we mnie kamieniem, ale z mojego serca spadł ogromny ciężar, który pozwolił mi inaczej spojrzeć na świat i przewartościował moje myślenie. Mimo tego, że jestem teraz znacznie bardziej otwarty – bardziej tolerancyjny, nie zmieniło się to, że wciąż kocham swój kraj i wierzę, że naprawdę może być on miejscem dla wszystkich

#gayisok #narodowcy #ruchnarodowy #polska #geje #gej #lgbt #homoseksualizm #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa (warto przeczytać)
TomJa - [Byłem narodowcem, jestem gejem [LIST]](https://krytykapolityczna.pl/kraj/lis...

źródło: comment_CtrUJif0xyglZ1bRPp10NuDRPeEDJsfr.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tom_Ja: Są ludzie od pisania takich listów, kiedyś publikowano takie w Bravo i innych czasopismach.


Edit: Co do zdjęcia, to można zarzucić manipulacje, bo nie ma nic wspólnego z tekstem. Amen
  • Odpowiedz
@Magmie: no przepraszam bardzo. Pułaski akurat był osobą interseksualną z cechami kobiecymi, ale to prawica wciąż uprawia dżender i twierdzi, że był facetem. Ja tam, jako lewak, uszanuję że sam o sobie tak myślał, ale że prawica będzie taka wspaniałomyślna, to już się nie spodziewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TimmiTimmi: No fajnie. Prawaki robią to samo, pisząc o "nawróceniu z homoseksualizmu" albo o liście uczestnika Euroweek. xD
Ciekawe, czy serio uważasz że takie listy to wymysły, czy uważa tak tylko dlatego, że list jest "niewygodny". Czyżbyśmy już zapomnieli o naziście z Wielkiej Brytanii który w tamtym roku(?) wyszedł z szafy?

Zdjęcie jest z internetu, to chyba oczywiste. ¯\_(ツ)_/¯

@Magmie: Na prawdę wypieracie z mózgu możliwość istnienia homosiów
  • Odpowiedz
@Magmie: Nie jest łatwo, ale mówić można, bo jakby nie patrzeć to też jest historia. Konserwy zamiast dyskutować merytorycznie na te tematy to stosują wyparcie, bo pedał to nie Polak a tym bardziej na patriota.
  • Odpowiedz