Wpis z mikrobloga

  • 247
@Terki: Głupi powielany mit ze klima rozprzestrzenia bakterie. Tak, nie czyszczona od 5 lat zdecydowanie, klime się serwisuje co pół roku i nie ma zagrożenia bakteriami
@Micho_master: nie mam pojęcia, jestem pacjentem i siedzę w blisko 30 stopniowym skwarze z problemem sercowym.
  • Odpowiedz
@Terki: ale tak serio, to czemu nie? filtry, czyszczenie regularne i serwis i powinno być dobrze(?) nie wierzę, że prywatne kliniki albo zwykłe szpitale w gorętszych miejscach globu nie mają klimy, ale nie bywam
  • Odpowiedz
@Terki: Nowsze klimatyzatory filtrują powietrze usuwając pyłki i zabijając roztocza i bakterie lampami UV, więc można powiedzieć że są nawet wskazane w szpitalach. Zresztą w prywatnych klinikach to standard...
  • Odpowiedz
  • 0
@Terki: jak wyżej napisał Dave, nowsze klimy maja lampy UV. Moja w mieszkaniu nawet ma. Już tam #!$%@? zwykły oddział, #!$%@? mnie, ale tu leżą ludzie po przeszczepie serca albo czekający na przeszczep..
  • Odpowiedz
  • 23
@Terki: A właśnie, ten przeciąg rozumiem nie rozprzestrzenia bakterii po pokoju i oddziale xD i te wszystkie wiatraki stacjonarne którymi ludzie próbują się ratować tez
  • Odpowiedz
  • 1
@Terki: Nie musisz inwestować w stałą instalacje. Przenośna klima kosztuje mniej niż Ci sie wydaje, a widzę lekarzy co się po gabinetach dochładzają klimą z rurą przez okno :)
  • Odpowiedz
@Rabusek: kilka lat temu, w okresie niemiłosiernych upałów, leżałem na oddziale szpitalnym. Okna były od wschodu więc do południa słońce waliło od samego rana a w pokoju temperatura sięgała 30 stopni. Oczywiście okna otworzyć się nie da, bo klamka jest na kluczyk który gdzieś zaginął.
  • Odpowiedz