Wpis z mikrobloga

@Rabusek: Chłodzenie pomieszczenie poprzez otwieranie okien w czasie upałów jest tak samo mądre jak jak ogrzewanie domu poprzez robienie przeciągu zimą przy minus 25.
Jak masz w środku 25 stopni a na zewnątrz ponad 30 to chyba jednak lepiej mieć te oka zamknięte. Największy hardcore to w blokach. Przyjemny chłód w środku ale zawsze jakaś babka musi pootwierać wszystkie okna na klatce i wpuścić ukrop do środka budynku.
Latem to się
  • Odpowiedz
@kylasek: nie, powiadomiłem ich o uczuleniu na lek z tej samej grupy, podali mi inny znając ryzyko że dostane reakcji na kolejny lek, ale nie wzieli ze sobą leków odczulających. I pyk spuchłem na 5min ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie mam pojęcia, jestem pacjentem i siedzę w blisko 30 stopniowym skwarze z problemem sercowym.


@Rabusek: no to pomyśl kto za to odpowiada i pisz do MZ żeby więcej pieniędzy szło na restrukturyzację służby zdrowia bo PRLem zajeżdża. Albo wspieraj w tym rezydentów bo rozpoczęli za ciebie akcję 6,8% PKB na zdrowie
  • Odpowiedz
@su1ik: a wyobraź sobie że wspieram :)

@kiszczak: No w sumie to nie wiem, ale jak widzę kilka pomieszczeń lekarzy z zamontowaną klimą to trochę przykro sie robi, że lekarz siedzi w zimniutkim, a pacjenci zlani potem w pokoju są proszeni o siedzeniu w przeciągu.
  • Odpowiedz
@Rabusek: jeśli lekarze mają klimę w dyżurce to na 99% sami za nią płacili, w szpitalu często nawet kanapę, ekspres do kawy czy nawet głupi wiatrak sami muszą sobie kupować, ostatnio słyszałem, że niektórzy nawet sami musieli wyremontować sobie dyżurkę, żeby nie siedzieć w obskurnym pomieszczeniu z drewnianymi krzesłami, ale tak, na pewno już lecą Ci ogarnąć klimę, bo przez 2 miesiące w roku jest za ciepło
  • Odpowiedz
@Rabusek: no i prawidłowo. Bez kopa w dupę politycy będą temat służby zdrowia omijać. Na szczęście coraz mniej osób akceptuje warunki prlowskie i ciągłe problemy z dostępem do leczenia
  • Odpowiedz
Głupi powielany mit ze klima rozprzestrzenia bakterie. Tak, nie czyszczona od 5 lat zdecydowanie, klime się serwisuje co pół roku i nie ma zagrożenia bakteriami


@Rabusek: dopóki nie wejdziesz w branżę i nie dowiesz się, że serwisant wymieniając filtry w pokoju o najwyższej klasie czystości, gdzie sporządza się worki do żywienia pozajelitowego stwierdza, że "o panie, takiego syfu to ja jeszcze nie widziałem", a dyrekcja mówi, że kasy na nowe nie
  • Odpowiedz