Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Siemka Mirki, chciałbym zapytać o radę. Jestem osobą niepełnosprawną i z racji tego, że nie mogę pracować mam masę czasu. Postanowiłem, iż koniec z tym nierobstwem i poważnie się zastanawiam nad jakimś programowaniem. Jestem chory A ta choroba uderzyła z pełną mocą dopiero niedawno. Przed tym wszystkim uczęszczałem do technikum teleinformatycznego i liznolem trochę tego tematu. Jaka jest wasza opinia nt. kodologia.pl? Myślałem nad wykupieniem abonamentu i robieniu tam kursów. Zrobiłem te darmowe dla testu i stwierdzam, że wszystko jest elegancko opisane A i zadania które się rozwiązuje motywują do dalszego zgłębiania tematu. #programowanie
  • 18
@ricaricare: Strona nie wydaje się oferować aż tak wiele za 45 zł/miesiąc, tym bardziej że masz np. takie codecademy za darmo z dużo większą ilością materiałów.

Książki są spoko.

Przede wszystkim musisz umieć angielski. Polskich materiałów i forów jest niewiele, prędzej czy później będziesz musiał czytać dokumentację, a ta jest zwykle tylko po angielsku. Rozwiązania wszelkich problemów na jakie trafisz znajdziesz po angielsku. Kod pisze się po angielsku. Terminologia jest po
@asciiterror: z ich strony:

Z programowaniem nie miałem nic wspólnego, jednak co jakiś czas męczyła mnie myśl: o co chodzi w tym kodowaniu

xd

Technologie, których Cię nauczymy: Java Javascript Ruby SQL Rails Python

nie ma sensu na początek aż tylu języków! wybierz jeden, a np. po kilku miesiącach następny

jesteśmy jedyną tego typu platformą w Europie!

inne strony z siedzibą w USA są za daleko xd

3522 commitów

świetne referencje
@ricaricare: Średni wybór. ALe jak chcesz to dobrą książką do nauki podstaw jest Beginning C++17, później można przeczytać Professional C++ 4th edition, następnie Modern C++ Programming with Test-Driven Development i Effective Modern C++. Później to już nauka z dokumentacji i douczanie się bibliotek takich jak boost i Qt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kebab-case @asciiterror dobra przyznam się bez zbędnego pierdzielenia. Jestem kompletnie zielony A w szkole nie uważałem na lekcjach z programowania. Jaki język polecacie na początek? Teraz mam motywację bo już drugi rok siedzę na tyłku ćwiczę fizycznie dla zachowania jakiejś formy ale poza tym nic i to mnie dobija! Tyle czasu marnuje A chciałbym go wykorzystać jakoś sensownie.
@ricaricare:

java podstawy wydanie X. Chociaż lepsza byłaby angielska wersja ponieważ jest już wydanie XI.

Później można przeczytać Java, techniki zaawansowane, wydanie X. Później Java. Efektywne programowanie. Wydanie III. Następnie coś z testowania oprogramowania w Javie no i na koniec Spring in Action wydanie V, też po angielsku na razie tylko jest
@ricaricare: Trzeba samemu spróbować. Osobiście mnie łatwiej najpierw kogoś posłuchać dla ogólnego "poglądu", a dopiero później poczytać dokładniej (książki + dokumentacja - raczej równolegle).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gin_: mam pewną przypadłość A mianowicie jestem głuchy. Słyszałem 20 lat, ale do końca mojego żywota już niczego nie usłyszę więc poradniki z Youtube itp. nie wchodzą w rachubę. @kebab-case dzięki za pomoc ( )
@ricaricare: Brawo za dystans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to osobiście wolę jak mi ktoś temat naświetli (mogą to być napisy na yt - po angielsku nawet generowane dają radę), lubię też coś po polsku, a szczegóły wymagają lektury dokumentacji (in English).

Moja rada - znaleźć swój sposób i nie bać się szukać i zmieniać. To, co komuś leży rzadko leży mnie, a na działanie wg "dobrych"