Wpis z mikrobloga

#mbti #16personalities #psychologia #samorozwoj #rozwojosobisty #pracbaza
Trochę chciałbym odkryć samego siebie, dowiedzieć się o swoich mocnych i słabych stronach.
Niedługo zmieniam pracę, aktualnie programuję, ale bardzo bym chciał kiedyś skończyć robiąc rzeczy, które nie tylko przysłużą się światu usprawniając życie ludzi / dostarczając im dobra bądź usługi, ale także będą mało odtwórcze. Chciałbym czynić rzeczywistymi pomysły które mam w głowie.
Zrobiłem sobie test 16 osobowości i wyszedł mi ENTJ-A poczytałem trochę o tym i cośtam się zgadza, choć nie wiem czy to dużo legitniejsze od horoskopu.
Co poza tym testem warto zrobić, aby dojść do właściwych wniosków, apropo tego co jest u mnie mocną a co słabą stroną?
  • 9
@SanczezG: Rozróżniają 34 talenty i test sprawdza jakie masz preferencje. Zaleca się pracę nad tymi, które otrzymały najwięcej punktów.

Np. jeśli jesteś szybki w nawiązywaniu kontaktów, to dostaniesz informację o tym, że potrzebujesz dużej grupy znajomych i ciągle będziesz zmieniał towarzystwo. Z jednej strony to dobrze, bo masz talent do przełamywania lodów i masz energię wśród ludzi i możesz oddziaływać społecznie lepiej niż inni, ale z drugiej strony to zaniedbujesz ludzi,
@CoolCake: Czy ja wiem czy 16personalites jest miarodajne? Robiłem ten test w 2016, 2x w 2017 i przed chwilą, w 2019 roku. Poprzednie wyniki zawsze były INFP-T (pośrednik)[oczywiście z różnym rozłożeniem procentowym], tym razem INTP-T(logik). Nie jestem pewny czy mogę siebie określić jako pośrednika albo logika. Pewny jestem tego, że procentowo góruje u mnie introwertyzm, intuicyjność i czujność. Taktyka(planujący vs poszukujący) zwykle rozkłada się procentowo po równo - podobnie jak kierowanie