Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Gdybyście chcieli kupić teraz wszystkie najnowsze obecnie i w najbogatszej wersji urządzenia z OS od Apple (OS X, iOS, iPadOS i watchOS) plus najpotrzebniejsze dodatki to wydacie ok. 11 tys dolarów, tj. ok. 43 tys złotych (ceny w Polskich sklepach). To oczywiście przy założeniu, że nie jesteście turbo grafikami/montażystami i starczy wam zwykły iMac (do wersji Pro dorzucamy 10tys zł) oraz skoro macie iMaca do bardziej wymagającej pracy to bierzecie MacBooka Air, a nie Pro (ok. 6tys do dołożenia). Nie wliczam też dodatkowych, przejściówek, kabli czy AirPods itp.

W przeliczeniu na ilość czasu jaki jest potrzeby na zarobienie tych 11tys dolarów przy zarabianiu minimalnej krajowej w USA jest to (w zależności od stanu) między 4-6 miesiącami pracy, a w Polsce prawie dwa lata! A teraz dołożyć trzeba rachunki, wyżywienie.

Pamiętać też trzeba, że w USA mało kto zarabia też minimalna krajową i nawet pracownik McDonald's zarabia od 3-5 dolarów więcej niż minimum za godzinę, a więc ten czas, minimalnie, zmniejsza się.


W skład zestawu za 43k wchodzą:
iPhone XS Max 512GB,
MacBook Air 16GB RAM 512 SSD,
iMac 16GB RAM 1TB SSD,
iPad Pro 1TB,
Apple TV 5.gen 64GB,
Apple Watch 4
oraz Apple Magic Mouse 2 do Aira i Pencil 2nd do iPada.

Po co? A tak żeby mieć. Żeby w domu posiadać jeden spójny ekosystem do pracy. A no i dlatego że Apple.


#apple #macos #usa #placaminimalna #ciekawostki #niewiemjaktootagowac
Pobierz
źródło: comment_yZg11ItA9ijfPCik5yxLD5tc2luw2JyI.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skorpion666: Dlaczego uważasz że Apple jest dla głupich ludzi? Sama nigdy nie byłam przekonana do niczego od Nadgryzionego Jabłka, ba nawet po tygodniowej zabawie iPhonem 8 oddałam go i bez wyrzutów kupiłam nowego Asusa, ale jeżeli chodzi o komputery to wg. dla zadań biznesowych są o klasę ponad Windowsem. Byłam bardzo sceptyczny co do kupienia tego Aira, stary, używany, a chodzi lepiej niż mój 2 letni PC z i5-7600, 1060 6gb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skorpion666: dla mnie trochę ponad pół roku obecnie, wczesniej z dwa miesiące i co z tego? Najwięcej do powiedzenie zawsze mają osoby które nigdy nawet nie korzystały z niczego od Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@animuss: wiesz ile zarabia się w Maku w Polsce? 13,70 ma zwykły pracownik, 15,40 instruktor, podstawa menadżerska to 16,70 plus złotówka za prowadzenie serwisu i dwa złote za prowadzenie zmiany. Wszystko brutto. I bez napiwków.
wiesz ile zarabia się w Maku w Polsce?


@JuliaMay: nie wiem, śledzenie płac w mcd nie należy do moich hobby. Dzięki za info o stawkach :> ale co ta wiadomość ma do niniejszej dyskusji?