Wpis z mikrobloga

@Brzytwa_Ockhama: Naprawdę nie widzisz różnicy między zwykłą i zwyczajnie potrzebną edukacją seksualną w szkołach, a edukacją seksualizującą, prowadzoną przez drag queens czytającym czterolatkom o masturbacji?
  • Odpowiedz
Naprawdę nie widzisz różnicy między zwykłą i zwyczajnie potrzebną edukacją seksualną w szkołach, a edukacją seksualizującą, prowadzoną przez drag queens czytającym czterolatkom o masturbacji?


@nvmm: co.jpg

Przeiceż właśnie mi o to chodzi, żeby ta nauka była przeprowadza w zgodzie z obowiązującą kulturą, normami a nie tworzeniem moralnych degeneratów.
  • Odpowiedz
Kompletnie nie czaisz opowieści o policzku. Jezus mówił tak do ludzi którzy zaraz mieli dyskutować z Żydami a Żydzi nie mogą bić prawą reką, mogą bić tylko lewą. Ergo, Jezus naucza biernego oporu.


@Brzytwa_Ockhama: Nie wiem, czemu zostałem zawołany, bo średnio mnie dotyczy całe to zamieszanie (jeśli będę miał dzieci, to zadbam, by żadna religia ani ideololo nie uczyły go, jak żyć), ale miło widzieć ten fragment.
Szkoda, że niewielu katechetów
  • Odpowiedz
Źle interpretuję. Spoko ta religia,


@fenis: Tak, źle interpretujesz - patrzysz na obyczaje sprzed DWÓCH TYSIĘCY lat przez pryzmat dzisiejszych. Czytanie Biblii bez kontekstu historycznego jest po prostu głupie, bo później wychodzą takie dziwne kwiatki i niezrozumienie tematu.
  • Odpowiedz
życzę Ci, żebyś kiedyś spojrzał na świat przez pryzmat inny niż wiary.


@WujaAndzej: Przez parę lat byłem agnostykiem poznawczym, takim Kantowskim. Deistą i w końcu egzystenjalistą. Więc przez wiele patrzyłem na świat różnymi okularami.
  • Odpowiedz