Wpis z mikrobloga

Słuchajcie no liberałowie, kodowcy, obrońcy konstytucji i inni. Wyzywając ludzi od "patologii", "madek" "Januszów z 500+", "alkoholików" i "nieuków" tylko się pogrążacie.

Klasizm, czyli coś co uprawiacie, to dyskryminacja ludzi ze względu na ich status socjoekonomiczny, ich pochodzenie, wykształcenie i majątek. Epatując klasistowskimi teoriami o "rozdawnictwie" sami udowodniacie, że nie warto na was głosować bo macie gdzieś potrzeby ludzi i traktujecie słabszych i wykluczonych jak g---o.

Potraktujcie to jednak jako darmową poradę, nie tylko polityczną, ale zwyczajnie ludzką. Zamiast dyskryminować kogoś za jego położenie ekonomiczne, zastanówcie się jakie są tego przyczyny.

Robienie dobrze pracodawcom, bankom i dużym korporacjom to nie jest polityka, która wyciągnie ludzi z biedy i pozwoli im otworzyć się na kwestie obyczajowe.


#antykapitalizm
#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #oswiadczenie #polityka
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 36
@UchoSorosa
@danob99 Komunizm to uspołecznienie środków produkcji, o czym oboje c---a wiecie. Zarabiając marne 3-4k od razu czujecie się lepiej od gorzej usytuowanych i wystarczy tutaj przywołać postać testo, który to mówił o tym jak Polak mający g---o od razu czuje się lepiej od innych kwicząc "zobacz kuuuhwa jestem kiiiiiiimś".
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: No akurat Ja się czuje o wiele gorzej, że muszę wstawać rano stresować się i zarabiać te 3-4k. A drugi siedzi w domu wysypia się i ma tyle samo albo niewiele mniej. I tak jestem kimś ciężko na to pracowałem i dużo mnie to kosztowało.
  • Odpowiedz
  • 27
@danob99 jeżeli myślisz, że ktoś ma 3-4k z zasiłków socjalnych to radzę Ci od razu założyć czapeczke i faktycznie zobaczyć jak wyglądają środowiska najbiedniejsze.
  • Odpowiedz
  • 9
@GrochenMochen Tak było, nie ściemniam. Ojciec mojej dziewczyny jest wysokiej postury, przeszedł 4 operacje na plecy odkąd w wieku 29 lat wyjechał na pracę fizyczne do Niemiec. Aktualnie nie może chodzić, wszystko w domu robi na leżąco. Państwo uznało, że jest zdolny do pracy i zabrali mu rentę wysokości śmiesznych 400 złotych.

Gdyby jej matka nie pracowała na 3 etatach w szkole to pewnie umarliby z głodu.

Poczytaj sobie najpierw w
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: Ale przecież Schetyna zaczął przerzucać obietnice socjalne szybciej niż Papaj małe dzieci. Pułapka sytuacji polega na tym że obietnice socjalne cxy nawet rzetelna polityka socjalna z Zandbergiem nie da rady ich zatrzymać
I jako mądrą istota dobrze wiesz że zadłużenie sie po kurek żeby kupic biedote to żaden socjalizm tylko ordynarna łapówka.
Więc niby masz racje ale co dalej ?
@UchoSorosa: A jakiego koloru ??? ( ͡
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: to są lata propagandy tłoczonej zewsząd do głów, szczególnie w szkole na WOS-ie, podstawach przedsiębiorstwa czy jak ten przedmiot się nazywał. Ludzie zarabiający jakiś ochłap widza problem w osobach pobierających zasiłki, renty, ale Pan Przedsiębiorca siedzący na liniówce i wrzucający wszystko w koszty jest OK. Dymanie na podatkach = zaradność
  • Odpowiedz
  • 2
@Kjedne ¯_(ツ)_/¯

Trzeba czekać na kolejny kryzys kapitalizmu, tylko że to może przynieść zupełnie inny efekt i skupić siłę polityczną wokół ruchów faszystowskich
  • Odpowiedz
@JulienSorel: Wlasnie dlatego kiedy do wyborów pol roku, a jak wygra to PiS to będziemy mieli pobłogosławiony przez Kościół autorytaryzm rojenia o pracy u podstaw sa oderwane od rzeczywistości.
@rzuberbozy: jezeli oni wygrają to swój oddolny ruch komunistyczny bd mogl robic co najwyzej wr areszcie jak Piskorski.
^odnosilem sie jeszcze do poprzedniego ale still na temat
  • Odpowiedz