Wpis z mikrobloga

Słuchajcie no liberałowie, kodowcy, obrońcy konstytucji i inni. Wyzywając ludzi od "patologii", "madek" "Januszów z 500+", "alkoholików" i "nieuków" tylko się pogrążacie.

Klasizm, czyli coś co uprawiacie, to dyskryminacja ludzi ze względu na ich status socjoekonomiczny, ich pochodzenie, wykształcenie i majątek. Epatując klasistowskimi teoriami o "rozdawnictwie" sami udowodniacie, że nie warto na was głosować bo macie gdzieś potrzeby ludzi i traktujecie słabszych i wykluczonych jak gówno.

Potraktujcie to jednak jako darmową poradę, nie tylko polityczną, ale zwyczajnie ludzką. Zamiast dyskryminować kogoś za jego położenie ekonomiczne, zastanówcie się jakie są tego przyczyny.

Robienie dobrze pracodawcom, bankom i dużym korporacjom to nie jest polityka, która wyciągnie ludzi z biedy i pozwoli im otworzyć się na kwestie obyczajowe.


#antykapitalizm
#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #oswiadczenie #polityka
  • 52
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: no więc tym bardziej się nie zmieni a oni wzmocnieni będą jeszcze tylko bardziej ostrzy.
Wiesz co należy robic, myślę że Zandberg tez to wie. Chociaż to wymaga kompromisów
  • Odpowiedz
obrońcy konstytucji


@rzuberbozy: Wypraszam sobie. Jako samozwańcza wykopowa rzeczniczka ORP zaznaczam, ze my jesteśmy przeciw.

Patrzę na komentarze po wyborczej klęsce, której nijak nie da się przypudrować. To wina Biedronia, bo rozbił głosy, oraz „ciemnego ludu”, który znów dał się omamić propagandowym łgarstwom i politycznemu przekupstwu „sprzedając wolność za jałmużnę” z publicznej kasy. To samo z grubsza mówiono po klęsce z 2015 roku i po wyborach samorządowych, choć postanowiono je uznać za sukces opozycji, nie bacząc na fakty. U nas jest wszystko ok. To tylko wyborcy są do kitu. „Ciemnogród”, sprzedajna, roszczeniowa „hołota”. Plugastwa tego rodzaju wypowiadają o współobywatelach demokraci…

I póki je wypowiadają, ich szanse
  • Odpowiedz
Źródła i dane poproszę


@rzuberbozy: bardzo popularna jest na wykopie ta teza o ogromnym socjalu w Polsce, tymczasem do 2016 roku on prawie w ogóle w Polsce nie istniał, 700 zł kuroniówki przez pół roku i 200 zł z mopsu, kokosy. Myślę, że to efekt nabijania do głów korwinowych farmazonów. Dzieciaki się nasłuchały wariata i faktycznie wierzą w to, że gdyby nie opresyjne państwo i socjalizm każdy z nich miałby
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: jeśli kosztem pokonania PiSu ma być jeszcze większy socjal i rozdawnictwo, to ja już wolę przegrywać po prostu wybory.
Mam nadzieje, że KE się rozleci i powstanie liberalna partia. Niech nawet zdobywa 3%. Nie będę się wstydził, że na nich zagłosowałem.

że gdyby nie opresyjne państwo i socjalizm


@Dect: to pieniądze wydawane na 500+ można byłoby przeznaczyć np. na inwestycje drogowe, które również pobudzałyby gospodarkę (może nie tak mocno jak socjal), ale coś by po nich zostało.
  • Odpowiedz
  • 6
@JakovKarnic

wszystkim zwolennikom antykapitalizmu Wenezuelę.


Jakoś inne kraje Ameryki Płd które mają system socjalizmu realnego nie są w sytuacji jak Wenezuela. No ale zapomniałem, że te kraje nie mają największych złóż ropy, gospodarki opartej w większości o ten sektor i sankcji USA na Wenezuelska ropę.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: czemu pokazujesz mi skrajne przyklady ktorych jest duzo ale nie sa regula? sam znam takie przypadki i nie mowilem tutaj o rentahc ale o swiadczeniach dla osob posiadajacych dziecko nie majacych pracy posiadajacych trudne dziecinstwo itp itd.
  • Odpowiedz
Ameryki Płd które mają system socjalizmu realnego


@rzuberbozy: no tak, zapomniałem o takich potęgach jak Boliwia, Kuba i jest coś tam jeszcze? Realny socjalizm już chyba tyle razy w historii nie zadziałał, że każdy powinien wiedzieć czym się kończy. Gospodarka rynkowa to jest jedyne mądre wyjście, czyli kapitalizm. Pytanie tylko jak go ograniczyć i jak zmniejszyć jego wady, poprzez interwencje gospodarcze. No ale lepiej na niego psioczyć.

do
  • Odpowiedz
  • 4
@GrochenMochen komentarz wyżej

bardzo popularna jest na wykopie ta teza o ogromnym socjalu w Polsce, tymczasem do 2016 roku on prawie w ogóle w Polsce nie istniał, 700 zł kuroniówki przez pół roku i 200 zł z mopsu, kokosy. Myślę, że to efekt nabijania do głów korwinowych farmazonów


700 złotych to i tak jest zawyżenie.
  • Odpowiedz
Jakoś inne kraje Ameryki Płd które mają system socjalizmu realnego nie są w sytuacji jak Wenezuela.


@rzuberbozy: Dziwnym trafem najbogatszym społeczeństwem jest to w Chile, w którym przez kilkadziesiąt lat prawicowy dyktator wprowadzał wolnorynkowe reformy.

dla masy osób 500 złotych w tą, czy w tą jest kwestią być lub nie być.


@rzuberbozy: Zasiłki to jedno ale ich nieproporcjonalna wysokość to drugie. Jaki procent pensji minimalnej stanowią dodatki na
  • Odpowiedz
Komunizm to uspołecznienie środków produkcji, o czym oboje #!$%@? wiecie.


@rzuberbozy: no to wytłumacz mi co to jest i jak miałoby wpłynąć na poprawę sytuacji najbiedniejszych? Brzmi jak marksitowski mokry sen a nie realna recepta na cokolwiek

Polak mający gówno od razu czuje się lepiej od innych kwicząc "zobacz kuuuhwa jestem kiiiiiiimś".


@rzuberbozy: to że polacy mają zrytą banie i od 3k netto i wakacji w radomiu im
  • Odpowiedz