Wpis z mikrobloga

  • 1
@gorzka bardzo się cieszę że Ci się podoba, nawet nie wiesz jak bardzo xD mam dwa pudła gadżetów do dekoracji itp itd, ale najbardziej uwielbiam stalowe ringi, świetna sprawa i pozwala uzyskać efekt jak w luksusowej restauracji (ʘʘ)

Przy naprawdę znikomym wkładzie własnym można stworzyć coś czego nikt nie będzie chciał zjeść bo takie ładne będzie ( ʖ̯)

Mi udalo się
v.....k - @gorzka bardzo się cieszę że Ci się podoba, nawet nie wiesz jak bardzo xD m...

źródło: comment_JfTOL29EaMtj2zjXPHBO6AMBEECGUHah.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Ziojo fajne fajne widziałem to już kiedyś, ale nie wszystkie metody (ʘʘ) wielkie dzięki za przypomnienie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Ziojo No kurczak na smalcu to nie za dobry pomysł jak dla mnie, schab na smalcu, kurczak na maśle klarowanym albo oleju roślinnym ()
  • Odpowiedz
@v1lk: uwierz na slowo ze smalec jest bardzo dobry do smażenia kurczaka, pod wzgledem smaku jak i faktem ze mniej ciąży na żołądku niż np rzepak. Kazdy tluszcz sie będzie pienił przy smażeniu... Chyba ze gotujesz na oleju, ale wtedy potrawa chlonie tłuszcz..... A po wyjeciu wszystkich kawałków piany nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ziojo no właśnie ja jak smażę także mam pianę ale nie aż tyle, poza tym do smalcu to ja zupełnie nic nie mam bo jest zajebisty (ʘʘ) A najlepsze to są frytki na smalcu ( ʖ̯)
  • Odpowiedz