Wpis z mikrobloga

Wybieram się w lipcu służbowo na tydzień do Hong Kongu i mam dylemat czy warto tam przy okazji zostać trochę dłużej. Miejsc do zwiedzania z pewnością mi nie zabraknie, ale to środek sezonu deszczowego i jeden z najcieplejszych miesięcy, czyli piekło dla europejczyka. Sam deszcz mnie nie rusza, ale wysokie temperatury połączone z wysoką wilgotnością nie brzmią zachęcająco.

Czy ktoś z Was był w HK lub okolicach w tym okresie? Warto posiedzieć dłużej czy lepiej po tygodniu uciekać?

#hongkong #chiny #azja #podroze #podrozowanie #podrozujzwykopem #pomocy
  • 7
@snowak: Zależy co lubisz/chciałbyś zwiedzać. Lato w Hongkongu jest potworne na zewnątrz, ale wszędzie jest klima, w domach, sklepach, w metrze, w zamkniętych pomieszczeniach. Ja w tym okresie jeśli zwiedzałam to na przykład parki albo poszczególne dzielnice, wędrówki po okolicznych szczytach sobie zostawiłam jednak na "zimę" ;)
@pianinka: Jestem raczej osobą, która lubi się włóczyć po mieście a nie siedzieć w zamkniętych pomieszczeniach, chyba że akurat próbuję lokalnej kuchni :) O wędrówkach po okolicznych górach też myślę, ale dopiero po zachodzie słońca lub w ogóle nocą - tylko czy mogę liczyć na to, że szlaki nie będą całe w błocie?
@snowak: Ciężko mi powiedzieć jak jest wtedy na szlakach, na pewno często pojawiają się tajfuny i ostrzeżenia żeby zostać w domu i nie wychodzić na miasto, zamykają wtedy sklepy i restauracje do odwołania, więc może być też tak, że utkniesz w pokoju hotelowym jeśli źle trafisz. Szlaki nocą mogą być niebezpieczne do zwiedzania, dużo się ciągnie przez las, nie wszystkie są zabezpieczone, można sobie zrobić porządną krzywdę. Spróbuj zapytać na subreddicie
O wędrówkach po okolicznych górach też myślę, ale dopiero po zachodzie słońca lub w ogóle nocą - tylko czy mogę liczyć na to, że szlaki nie będą całe w błocie?


@snowak teraz jest pora deszczowa, więc może być tak, że przez tydzień będzie padać każdego dnia (z przerwami).

IMHO jeśli będziesz miał możliwość zostania na te kilka dni dłużej to warto zostać. W Hongkongu jest mnóstwo miejsc z dobrym jedzeniem, wiele unikalnych