Wpis z mikrobloga

Kolejny trening za mną, niby nic specjalnego po prostu kolejny dzień dynamic effort lower. Ale dzisiaj to była czysta wola walki, po ostatnich tygodniach CUN mam spalony zupełnie, motywacji zero i to nie tylko do treningów ale do całego życia. Ale ćwiczyć trzeba dalej, a do poniedziałku się w pełni zregenerować bo znowu 1RM będą :) Trzymam się cały czas planu, tego co rekomendują najlepsi... Cisnąć totalnie na maksa, niszcząc doszczętnie CUN, wymusić maksymalne adaptacje ze strony CUN, a gdy ten zacznie się wariować, nie dawać rady, chwileczkę odpocząć i od nowa cisnąć ;)

Dzisiaj poszło

Speed Box squat 10x2 ~245kg (weight+bands)
15cm Block pull 5x3 250kg (~80% 1rm normal dl)(weight only)
Reverse hypers 4x10 ~50% 1RM squat

Na filmiku tylko block pull, bo przy siadach nie miałem siły nawet ustawić nagrywania, bo skupiałem się tylko żeby je przetrwać i zrobić do końca. Bardziej spostrzegawczy zauważą, że ustawiam się z garbem, robię to celowo, bo zwykły ciąg też robię z garbem, więc ten garb trzeba ćwiczyć. Najgorsze co można zrobić to 0-90% 1RM ciągnąć z prostymi plecami a potem na 90%+ robić garb.

Jak zawsze zaznaczę że najbezpieczniejszym sposobem wykonywania ciągu jest zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa (naturalnego zakresu). To co ja robię jest "skróceniem" kręgosłupa co pozwala na polepszenie dźwigni na dole boju.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
  • 17
Bardziej spostrzegawczy zauważą, że ustawiam się z garbem, robię to celowo, bo zwykły ciąg też robię z garbem, więc ten garb trzeba ćwiczyć.


@lastro: Tu masz odpowiedź dlaczego garba robię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: ależ z Ciebie gość. Mirku szanuję za wolę walki i włożone poświęcenie.
PS ja też bym tyle podniósł, ale w pięciu próbach razem (:
Ty to tak sam z siebie robisz czy planujesz jakieś starty w trojboju/strongman? Trochę poświęcenia takie życie wymaga


@kuddelmuddel: Przede wszystkim dla siebie to robię, jest coś magicznego w ciągłym pokonywaniu kolejnych barier, osiągania kolejnych celów, po za tym wiesz nie znalazłem lepszego sposobu na pozbycie się tego całego gniewu co mam w sobie. I tak pomimo tych ćwiczeń "krew mnie zalewa" co chwile lol, więc nie wiem czy to taka
@IntruderXXL Naturalna krzywizna kręgosłupa to nie jest naturalny zakres, dwie różne rzeczy. Krzywizny są w odc. szyjnym, piersiowym, lędźwiowo-krzyżowym, zakres odnosi się do ruchu, który się wyraża w zgięciu przednim i bocznym, wyproście i rotacjach
@Poemat: Wiesz co możliwe że coś w tłumaczeniu mi umknęło, niestety niezbyt dobrze operuję polskimi określeniami

Chodziło mi o

"Neutral spine isn’t necessarily a singular, static position that your spine never, ever, ever moves from. Neutral spine is a range."
miałeś kiedyś taką kontuzję prze zktórą musiałeś przerwać na jakiś czas treningi?


@Bumelante: Miałem dwa razy, dwa razy spadając z tych samych schodów po przeprowadzce xD Co poskutkowało tym że nie mogłem ani siadów ani ciągów robić bo mnie stopa bolała, i tak jakoś wyszło ~6miesiecy przerwy, lekkich treningów. Bo upper też nei mogłem trenować przez nowe łóżko, ale to inna kwestia lol.
tak pomimo tych ćwiczeń "krew mnie zalewa" co chwile lol, więc nie wiem czy to taka skuteczna terapia haha.


@IntruderXXL: nie pomimo, ale pewnie właśnie przez ćwiczenia. Przy takim forsowaniu, bez koksów, organizm reaguje jak na sytuację stresową i wywala kortyzol do krwi. Dlatego łazisz zdenerwowany.
nie pomimo, ale pewnie właśnie przez ćwiczenia


@vostok: Mógłbym się z tobą zgodzić, tylko że jest jedna sprawa, jak nie ćwiczę to jest o wiele gorzej :P Tak chociaż niszcząc się na treningach, wyrzucając wszystko z siebie, po prostu dużo mniej mnie "nosi"
Tak chociaż niszcząc się na treningach, wyrzucając wszystko z siebie, po prostu dużo mniej mnie "nosi"


@IntruderXXL: Może jakoś inaczej reagujesz.
Ja zauważyłem, że po forsownym treningu na siłę, jestem właśnie poddenerwowany (mimo zmęczenia). Gdzieś czytałem (nie wiem czy dobrze pamiętam), że ponieważ rzucanie żelastwami prowadzi do mikrouszkodzeń mięśni (oczywiście normalna sprawa), to organizm traktuje to jako "zagrożenie" i wydziela kortyzol, stąd może występować ogólne poddenerwowanie. No i u mnie by