Wpis z mikrobloga

  • 57
Przed chwilą była w trójce audycja w temacie, czy państwo powinno chronić dzieci przed śmieciowym żarciem. Moim zdaniem nie tylko dzieci! Uważam, że powinny być wprowadzone zwłaszcza ograniczenia ilości cukru w żywności. Dla przykładu Coca cola ma w swoim składzie 11% cukru, tymczasem taki na przykład Kubuś play ma 5% i nadal jest słodki, może nawet za bardzo. Moim zdaniem za dietetyczne zło odpowiada zwłaszcza cukier i nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby zostały wprowadzone ograniczenia co do jego ilości w poszczególnych kategoriach żywności. Wiadomix chałwa raczej nie może mieć 10%, ale słodkie napoje na luzie mogłyby mieć nie więcej niż 7%. Wyszłoby to wszystkim na dobre, a zwłaszcza podatnikowi, który płaci za leczenie skutków przejedzenia cukrem.

#oswiadczenie #medycyna #zdrowie #dieta #mikrokoksy #jedzenie #zywnosc #polska
pogop - Przed chwilą była w trójce audycja w temacie, czy państwo powinno chronić dzi...

źródło: comment_PN15WzBaYASPDmmCwphfSiABe5hIXtl4.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@pogop: jak tam lubisz soczki nfc? jabuszko może? taki #!$%@?, 11% cukru,
Twoj śmieszy kubuś play ma 8,5% cukru (ups to wiecej niż 7%)
i slodziki też najgorsze na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

eh, te bordo wyjdą raz na miesiac z piwnicy i już sie uważaja za wszystko wiedzących
  • Odpowiedz
  • 0
Ja bym naprzyklad zrobil tak ze KAZDY obywatel ma przypisana pewna ilosc cukru jaka moze sporzyc pod kazda postacia na rok. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
To tłuszcz jest winny otyłości


@Skogyr: ()

Ja rozumiem, że nie lubisz Nooba (nikt nie lubi - tłuszczowa strona mocy też za nim nie przepada), ale po cholerę pisać takie pierdoły?
  • Odpowiedz
@MrGalosh: Jakie pierdoły? Dam Ci żelki czy owoce i ciastka czy czekoladę, co wybierzesz?
Jak komponujesz posiłki, to używasz smarowideł, sosów itp. z tłuszczem. Nie znam osób, które nieświadomie jadłby wysokowęglowodanowo i niskotłuszczowo, chyba, że dostepność jedzenia zmusza do takiego żywienia i okazuje się, że osoby jedzące mocno HC z niskim udziałem białka i tłuszczu są szczupłe, tam gdzie wpierdziela się sporo tłuszczu ludzie są grubi. Tłuszcz jest nośnikiem smaku
  • Odpowiedz
Dam Ci żelki czy owoce i ciastka czy czekoladę, co wybierzesz?


@Skogyr: owoce albo czekoladę (+80%, czyli w zasadzie mało węgli, dużo tłuszczu), ale to ja ¯\_(ツ)_/¯

i okazuje się, że osoby jedzące mocno HC z niskim udziałem białka i tłuszczu są
  • Odpowiedz
@pogop: one nie są słodkie w takim stopniu bo nie mogą mniej lub stracą na smaku jak cukru będzie kilka procent mniej, one są tak słodkie bo cukier uzależnia w #!$%@? mocno, weź sobie dodaj 7 łyżeczek cukru do kubka 300ml kawy czy herbaty to się zesrasz a nie wypijesz bo takie słodkie będzie. W napojach i nie tylko stosuje się różnej maści regulatory żeby cukru nie było aż tak
  • Odpowiedz