Wpis z mikrobloga

skuterzystę 2 razy, jak wjechał na ścieżkę oddzieloną od jezdni pasem zieleni


@jasmina-grygiel: Możliwe że to wynik niewiedzy kierowcy. Kupił motorower i się pogubił czy to bardziej moto- czy rower-. Z jednej strony ma obowiązek jechać poboczem (tak jak rower), ale z drugiej nie może drogą dla rowerów (tak jak motor).
  • Odpowiedz
@jasmina-grygiel: bo mogę? Cyk podwójna ciągła i wyprzedzam 3 auta w 2 sekundy na zapietej trojeczce. A jak jadę za baba, która boi się /nie umie wyprzedzić traktora jadącego 10kmh to jaki jest wybór?

Druga sprawa jechanie przed kolumna aut czy nie daj boże samochodów ciężarowych jak autobusy czy ciężarówki jest bezpieczniejsze. Widzę co jest na drodze i za zakretem.
  • Odpowiedz
@jasmina-grygiel: Okazjonalne przecinanie linii przy mijaniu korka nawet na drogowce nie robi wrazenia i nie "rzucają się" o to, podobnie jak mijanie samochodów w korkach jadąc środkiem dwóch pasów w tym samym kierunku. Wystarczy robić to z rozwagą, spokojnie i ze świadomością że nie każdy kierowca Cię widzi.
Większość kierowców nawet miło zjezdza do skrajnej krawędzi jezdni i puszcza; we Wrocławiu częściej widze to niż spcjalne zajeżdżanie drogi w imie
  • Odpowiedz
@jasmina-grygiel: Sporo osób widzę śmiesznie się tłumaczy - bo mogę, bo nie będę stać, bo nic złego się nie stanie... nic dziwnego, że na drogach panuje taka 'anarchia'. Człowiek jest w stanie wszystko sobie wmówić, żeby nie wyjść na tego złego.
  • Odpowiedz
im cieplej tym bardziej ta niepisana zasada działa, jak chcesz się dowiedzieć dlaczego to pojedź do sklepu motocyklowego, powiedz że chciałbyś przymierzyć ciuchy i jak znajdziesz pasujący, to wyjdź w nim na zewnątrz na słońce (najlepszy efekt jak jest 25 lub więcej stopni), dowiesz się dlaczego motocykliści w taką pogodę nie lubią stać w miejscu - ale i tak będzie to dopiero połowa, bo druga sprawa to jest gorący silnik pod tobą
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: jak doszedłeś do takiego wniosku? usprawiedliwianie łamania przepisów jest w ogólności idiotyczne, a już mówienie, że 'łamię bo mi ciepło' jest spośród niech najbardziej idiotyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"jeżdżę szypko, bo mam chorom curke i musze zdonżyć" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: o ile nie przekraczasz linii ( ͡° ͜ʖ ͡°) a o tym chyba cały wątek? OPka marudzi, że przekraczają ciągłą, jeżdżą za szybko, itp.
i żebyś mi tu zaraz nie wyskoczył, sam jeżdże, sam łapie przepisy w ten czy inny sposób. ale tego nie usprawiedliwiam.
  • Odpowiedz