Wpis z mikrobloga

@FenkSzui u nas jest podobnie. Z tego co piszesz to jesteśmy razem tą najbardziej obciążoną grupą społeczną. Pracujesz więc nie łapiesz się na żaden socjal typu bon żłobkowy itp. a jak przyjdzie co do czego to z własnej kasy trzeba wybulic najwięcej i realnie wcale nie masz do dyspozycji więcej środków niż ci co dostają dodatki.
Posiadanie dziecka staje się luksusem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale najbardziej boli
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FenkSzui: #!$%@?, że patola dostaje punkty za to, że są m.in. niepracujący. Przecież jak jesteś bezrobotny to siedź przy dzieciaku, a nie oddajesz do żłobka. No ale jak chcesz pójść do pracy to nie będzie żłobka. Powinno być przecież na odwrót (°°
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer smieszne ze pokazuje ci jak dzialaja przepisy a ty czepiasz sie znaczkow. A i skad wiesz o mojej niemobilnosci lub mobilnosci? Odnies sie do placenia podatkow i niedbania rzadu o dzieci moze.
  • Odpowiedz
  • 0
@FenkSzui cieszę się że jacyś jeszcze zostali w takim razie ale nie zmienia to nic w tym co napisałem. Wina leży właśnie w tym że miasto zasiedlone jest na przyjezdnych którzy choćby z powodu niższego OC/AC nie przemeldowuja się ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@crazy_mole Posiadanie dziecka staje się luksusem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dokładnie. Nam ani becikowe nie przysługiwało, ani 500+, ani rozliczyć się z dzieckiem nie moglismy, ani bon żłobkowy... A mąż płaci co miesiąc kilka tysięcy w samych podatkach. Paranoja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bocznica: Ale ja wiem jak działają przepisy i usiłuję wytłumaczyć, że meldunek nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Z resztą, nawet zgodnie z prawem podatkowym, PIT należy składać do urzędu zgodnego z adresem zamieszkania, a nie zameldowania. Rozumiem, że jak ktoś wynajmuje mieszkania, więc się przeprowadza raz na jakiś czas, to mu się nie chce meldować. A mimo tego PIT można złożyć. Nie wiem jak u Was w Warszawie, ale u mnie
  • Odpowiedz
  • 0
Punkty do żłobka za bycie bezrobotnym, punkty dla samotnych rodziców, wszystkie słoiki rozliczają się poza Warszawą - dawno tylu bzdur pod jednym wpisem nie przeczytałem.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer u nas tez bo przepisy sa jednorodne w calym kraju. Mimo to glupi ludzie tego nie robia i co roku sa apele by fozliczac pit tam gdzie mieszkac. I przy takiej skali przyjezdnych jest to naprawde duzy problem. Np z przedszkolami, zlobkami czy szkolami.
  • Odpowiedz
W Szczecinie jest inaczej, bezrobotni i rozbite rodziny są na pierwszym miejscu


@kabasyl:

tylko zapomniales dodac, ze ma to miejsce poza normalna rekrutacja (w normalnej wymagane jest zatrudnienie obojga rodzicow), jest to projekt wspolfinansowany przez Unie i ze taki bezrobotny w ciagu 3 miesiecy musi podjac zatrudnienie - inaczej umowa na zlobek wygasa...
  • Odpowiedz