Wpis z mikrobloga

Niech mi zagwarantują żłobek


@FenkSzui: "Gwarantowanie" żłobka prowadzi właśnie do niesprawiedliwości i patologii.

Zamiast tego powinno się obniżać podatki i likwidować bariery dla przedsiębiorców. Wtedy zarabialibyście z niebieskim lepiej i może wystarczyłaby Wam jedna pensja, żeby któreś z Was zostało w domu, albo byłoby Was stać na opiekunkę, a nawet w odpowiedzi na zapotrzebowanie i wysokie ceny moglibyście sami otworzyć żłobek lub w jakiś zainwestować.
  • Odpowiedz
@FenkSzui: Ile kosztuje żłobek w Warszawie? Czy można zdobyć jakieś dofinansowanie od miasta do żłobka prywatnego? Jak rozumiem ta lista dotyczy żłobków gminnych?
  • Odpowiedz
W Krk prywatny żłobek z dofinansowaniem wychodził ok 400 zł bez dofinansowania 800-900 jak ktoś może sobie pozwolić to polecam znaleźć dobry i skorzystać. Miejsca są a dziecko ma dużo zajęć dodatkowych i widać że w domu sam bym mu tyle zabawy i zajęć kreatywnych nie wymyslił razem z żoną. Widać różnicę między takim dzieckiem a takim co do 2 roku życia z mamą siedzi w domu. Przedszkole prywatne o dziwo tańsze
  • Odpowiedz
@FenkSzui: @kabasyl: @PaulStanley: coś wam się pokręciło - moja żona pracuje w państwowym żłobku i nie ma czegoś takiego jak pierwszeństwo dla bezrobotnych, a wręcz przeciwnie - oni są na końcu. Z twojego opisu @FenkSzui wynika że CHCESZ wrócić do pracy, czyli jesteś bezrobotna i dlatego tak daleko na liście, pozdro ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@kok_fin zależy od dzielnicy (np. Ursynów 1500 w górę, Bielany 1700 w gore). Można zdobyć bon żłobkowy 400 zl na mc na żłobek prywatny, ale trzeba spełniać różne kryteria, w tym chyba rozliczać się w wawie i kryterium dochodowe
  • Odpowiedz
@FenkSzui: Kurcze dużo. Bielany takie drogie? Tam same dziady mieszkają :) 400 + 500 zł = 900 zł. Załóżmy, że 600 zł z własnej kieszeni dopłacasz to już nie ma takiej tragedii, jakaś tam pomoc państwa jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@Raadecki mam pracę, aktualnie jestem na urlopie macierzynsko-rodzicielskim. Problem w tym, że żłobek prywatny będzie zabierał jakies 50% mojej pensji ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak do niej wrócę.
  • Odpowiedz
@FenkSzui:
To jeszcze #!$%@?. Wyobraź sobie, że masz działalność gospodarczą. No dobra jesteś w pracy, ciągle musisz być bo robisz to najlepiej i... wypada iść do urzędu.
Kiedy tu iść? Wysłać nikogo nie mogę bo tylko z właścicielem mogą rozmawiać i w dupie upoważnienia mają.
#!$%@? pracują w tych samych godzinach co ja prowadzę działalność. Brak mnie w miejscu prowadzenia działalności oznacza stratę. A w urzędzie przecież nic nie załatwisz w
  • Odpowiedz