Wpis z mikrobloga

@FenkSzui: żal mi dzieci żłobkowych, zamiast te lata spędzić z rodzicami. Często jestem w żłobkach i widzę jak to wygląda w jednym jest nawet cała obsada ukraińska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak myślisz, ile zarabiają opiekunki w takim żłobku i ile przypada dzieci (tak w praktyce) na jedną osobę? Ile Ty byś była w stanie ogarnąć jednocześnie dzieci przez cały dzień, żeby każde z nich było zadbane na takim poziomie jak byś chciała aby miał Twoje dziecko


Jak myślisz ile zarabiają opiekunki w prywatnych żłobkach? Umowa zlecenie i minimalna to norma, bo 'mamy 150 absolwentek pedagogiki na pani miejsce'. Jedyny plus to fakt,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FenkSzui: masakra... To my mamy komfort, tylko trzeba było zakombinować( ͡° ͜ʖ ͡°) korzystam z programu dla rodziców wracających na rynek pracy po urlopie na dziecko dla osób mieszkających lub pracujących na terenie gminy. Za nowiutki prywatny żłobek płacimy 300 zł. Żeby się tam móc zapisać poszedłem na bezpłatny urlop wychowawczy. Na tydzień( ͡ ͜ʖ ͡)
Co z tego jak najmłodszy chodzi
  • Odpowiedz
@FenkSzui: Nie ,,niech mi zagwarantują", tylko niech ułatwią otwieranie żłobków zwykłym ludziom, którzy zwęszą na tym biznes. Ja mam w wuju twoją gwarancję żłobka. Wytłumacz mi, czemu nie opłaca się otworzyć żłobka, gdy na rynku jest takie wielkie zapotrzebowanie?
  • Odpowiedz
@FenkSzui: Pisalem wielokrotnie, zamiast 500+ mozna bylo pomyslec o systemie mikrozlobkow na zasadzie dunskiej, to jest system samoskalujacy sie. Dodatkowo nie prowadzi do patologii do jakich prowadzi proste rozdawnictwo.
  • Odpowiedz
@Franiczio: W Danii wymyslono mikrozlobki, osoba, ktora chce zostac dluzej z dzieckiem w domu i ma odpowiednie warunki mieszkaniowe i dobra opinie, moze dostac propozycje, by zostala z dzieckiem swoim + bedzie opiekowac sie innymi dziecmi (w sumie do 4 w odpowiednim wieku wraz ze swoimi) w zamian za normalna pensje od gminy. System sie sam skaluje, nie trzeba nadmiernej administracji, budynkow. Ci ktorzy chca zostac dluzej w domu nie wypadaja
  • Odpowiedz