Wpis z mikrobloga

#konfederacja #libertarianizm #antyszczepionkowcy #wolnosc

Właśnie ostatecznie zdecydowałem się przenieść głos z #kukiz na konfederację. Już od jakiegoś czasu powoli dojrzewałem do tej decyzji, ale przekonał mnie właśnie przeczytany wpis kolegi na FB zachęcający do głosowania na konfederację. Tzn. nie sam wpis, ale to ile pojawiło się pod nim lajków i komentarzy. Oj będzie grubo :D.

Dla libertarianina to wciąż kompromis, ale może to przetrze drogę dla jeszcze szerzej wolnościowych ugrupowań. #polityka
  • 65
@Teraznaspokojnie: dlatego piszę, że OP zobaczył swojego bezmózgiego idola i wszystko inne przestało mieć znaczenie. Przecież typ obok libertarianizmu nawet nie stał, ale uważa, że te antywackowe ameby chcą wolności, więc mu się coś ubzdurało i używa słów, których znaczenia nie zna.
@mojemirabelki: Akurat kwestie aborcji nie można wrzucać pod kwestie antywolnościwe czy wolnościowe gdyż jak z eutanazją nie powinno być problemu, tak z aborcją wszystko rozchodzi się o to czym jest życie dla Ciebie. Jeśli traktujesz zapłodnione komórki jako potencjalne i możliwe życie to nie można pozwalać by jedne człowiek zabijał drugiego - co w tym antywolnościowego by przeciwdziałać zabijaniu? Jeśli jednak pójdziesz inaczej z definicją życia to wtedy faktycznie aborcja powinna
@timek1119: chociazby ostatnie przemowienie Berkowicza po tym jak jarmulke przykladal - darl morde o biurokracji i slimaku, wiec mozna wnioskowac ze podal najwazniejsze argumenty, czyli ze wychodzimy z UE bo jest biurokracja objawiajaca sie tym ze slimak to ryba xD
@WiesniakzPowolania @Nieprzyjazny_Ziemniak Brzytwa ma rację, ale ostatnie wydarzenia bardziej niż kiedykolwiek pokazują że katolicki bóg umarł, kapłani go zabili.

Przez chrześcijańską kulturę sporo straciliśmy (np. eros którego brak sprawia że ludzie dostają #!$%@? widząc nagość) ale i zyskaliśmy (co prawda dopiero niedawno) ideę wolnościowe.

Zobaczcie np. jakie wspaniałe rozwiązania jakie dziś nazwalibyśmy komunistycznymi zawierało np. "Państwo" Platona
@mojemirabelki:

Ja nie widzę żadnego problemu w całkowitym zakazie aborcji, który promują pewne osoby z tego ugrupowania. Jest tam też silne lobby antyszczepionkowe, co oznacza że w wielu wypadkach problem niechcianego potomstwa rozwiąże się sam.