Wpis z mikrobloga

#konfederacja #libertarianizm #antyszczepionkowcy #wolnosc

Właśnie ostatecznie zdecydowałem się przenieść głos z #kukiz na konfederację. Już od jakiegoś czasu powoli dojrzewałem do tej decyzji, ale przekonał mnie właśnie przeczytany wpis kolegi na FB zachęcający do głosowania na konfederację. Tzn. nie sam wpis, ale to ile pojawiło się pod nim lajków i komentarzy. Oj będzie grubo :D.

Dla libertarianina to wciąż kompromis, ale może to przetrze drogę dla jeszcze szerzej wolnościowych ugrupowań. #polityka
  • 65
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: btw, uwielbiam kiedy najróżniejszej maści polityczni zamordyści wytykają ci, że NIE JESTEŚ PRAWDZIWYM LIBERTARIANINEM. A podobno libertarianie mają na to monopol.
  • Odpowiedz
Pomyśl nad moim komciem, filozofie. Pomyśl, czy religia oparta na #!$%@? się z buciorami w cudze życie ma rację bytu w XXI wieku, gdzie wolność jednostki i wyboru jest wartością nadrzędną.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: Pewnie, że ma, nie ma co do tego wątpliwości patrząc na wierzących we wróżki Czechów i Anglików przechodzących na Islam
  • Odpowiedz
Pewnie, że ma, nie ma co do tego wątpliwości patrząc na wierzących we wróżki Czechów i Anglików przechodzących na Islam

@Brzytwa_Ockhama: Właśnie na tym polega różnica podejścia co do wolności, którą definiują wierzący w jakąkolwiek religię. Otóż, ja uważam, że każdy człowiek powinien być wolny i mieć swobodny wybór do swoich przekonań. W naszym kraju ateizm jest wyborem po skonfrontowaniu własnych przekonań ze światopoglądem i poruszone "wpieprzanie się z buciorami"
  • Odpowiedz
A dlaczego do 3msc? Dlaczego nie do 2msc i 30 dni? Co takiego się dzieje magicznego w 3 miesiącu, że dla Ciebie to już jest człowiek, a dzień wcześniej to nie jest człowiek i można wyskrobać?


@DanteTooMayCry: To nie jest tylko mój wymysł. Jest to związane z rozwojem płodu, a wyznaczona granica określa estymowany moment kształtowania się układu nerwowego, czyli moment, w którym twierdzi się, że powstaje świadomość człowieka.
  • Odpowiedz
Właśnie na tym polega różnica podejścia co do wolności, którą definiują wierzący w jakąkolwiek religię. Otóż, ja uważam, że każdy człowiek powinien być wolny i mieć swobodny wybór do swoich przekonań. W naszym kraju ateizm jest wyborem po skonfrontowaniu własnych przekonań ze światopoglądem i poruszone "wpieprzanie się z buciorami" będzie ich tylko ugruntowywało w przekonaniach.


@mojemirabelki: Równie dobrze można pisać, że pozytywizm prawniczy jest ograniczeniem wolności. A z tym dostępem do swoich przekonań to trochę popłynąłeś. Przekonania to nie są produkty w sklepie które można sobie wybrać bo w przeciwieństwie do Ciebie wiem, że to nie Locke ze swoją tabulą rasą miał rację, ale Wittgenstein ze swoim "Granice mojego języka to granice mojego świata"

Ty zaś nie chcesz dać wolnego wyboru. Nie wierzysz w to, że każda osoba może być za siebie
  • Odpowiedz
To nie jest tylko mój wymysł. Jest to związane z rozwojem płodu, a wyznaczona granica określa estymowany moment kształtowania się układu nerwowego, czyli moment, w którym twierdzi się, że powstaje świadomość człowieka.


@mojemirabelki: To trochę manipulacja. Rozwój układu nerowego jest CIĄGŁY tak jak innych organów. Jeśli uznajesz definicję Kartezjańską człowieka (myślę więc jestem) za prawdziwą to rozwój komórek neuronalnych jest już w 2 tygodniu ciąży a w 3 tygodniu rozwija się neuronalna główka więc już wtedy płód staje się człowiekiem i ma godność oraz osobowość prawną.

Rozwój komórek neuronalnych w 2 tygodniu ciąży.
B.....a - > To nie jest tylko mój wymysł. Jest to związane z rozwojem płodu, a wyznac...

źródło: comment_VSy1ivHeCZ9kCP90H7wazOyQk5L3X1Vq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mojemirabelki:

The next major step in brain development involves the formation of the first well-defined neural structure, the neural tube. The neural tube forms during the third week of gestation, between E20-27. As discussed in the last section, by the end of gastrulation the neural progenitor cells have differentiated and are positioned along the rostral-caudal midline of the upper layer of the three-layered embryo. The region of the embryo containing
B.....a - @mojemirabelki: 
The next major step in brain development involves the form...

źródło: comment_aZJsdIUTL0FaFaD154VIGtwQ03wyY3Rt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mojemirabelki: ten obrazek nie jest ani trochę sprzeczny z libertarianizmem jakby co. Jak ktos jest wierzący i mowi gejowi ze jego religia zabrania mu byc gejem to co, nie libem? XD Słowa nie powstrzymują ludzi od robienia co im sie podoba
  • Odpowiedz
ten obrazek nie jest ani trochę sprzeczny z libertarianizmem jakby co. Ja moge mówić. Jak ktos jest wierzący i mowi gejowi ze jego religia zabrania mu byc gejem to co, nie libem? XD Słowa nie powstrzymują ludzi od robienia co im sie podoba

@AgresywnyNick: Odnosząc się do obrazka chyba źle go zinterpretowałeś. Przedstawiasz wytykanie zakazów gejom względem ich religii. Tak można pokazywać ich hipokryzję, ale nie o to chodzi. Tu
  • Odpowiedz
@mojemirabelki: nie zrozumielismy sie. Mowilem o swojej nie geja religii. Ja jako osoba wierzaca mowie mu zeby nie ruchal sie z facetami bo moja religia uznaje to za grzech wobec boga. I mam prawo tak mówić, nie ma w tym nic nie libowego.
  • Odpowiedz