Wpis z mikrobloga

Plot holes w Wielkich Odkryciach Geograficznych #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

Na prośbę dwóch osób otwieram temat, w którym wyjaśnię niezrozumiałe rozstrzygnięcia niektórych akcji lub fabularnych wątków lub przyznam się do "fabularnej dziury". Nie ukrywam, że niektóre tematy zostały potraktowane po macoszemu, ale po PW które otrzymałam po zakończeniu gry odnoszę wrażenie, że dostrzeżono znacznie większą liczbę nieścisłości niż to miało naprawdę miejsce.

Może jednak jest tak, że to mi się wydaje, że dziur fabularnych było mniej niż w rzeczywistości? Sprawdźmy to wspólnie!
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaksa0: Wszystkie przestępstwa związane z nadchodzącym buntem oznaczałam wbrew rzeczywistości jako niewykryte. To jest wiedza OOC i miała spotęgować poczucie wśród graczy, że wszystko idzie zgodnie z planem, a pokonanie Portugalczyków to tylko formalność.
  • Odpowiedz
@Grzechu10g: Lisa spotkałaby się z człowiekiem z KHX, który miał koordynować zwiększoną imigrację Portugalczyków na wyspę w celu realizacji pierwotnego planu kompanii - pokojowego przejmowania kontroli nad osadą przez KHX rękami nowych osadników i gubernatora-zdrajcy Petera Westa.
  • Odpowiedz
@Yokaii: Dotychczasowa polityka wolności wyznania i minimalnego obciążenia podatkowego byłaby kontynuowana, zakończyłby się natomiast proces pokojowego przejmowania wyspy przez KHX. Nowa postać gubernatora nie była głęboko rozrysowana, nowy gubernator był jedynie surowszy jeżeli chodzi o karanie przestępców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lacuna:

Stworzyłeś postać nastawioną na produkcję broni masowej zagłady. Ponieważ obecna przygoda nie przewidywała masowych mordów (shalom von Goldberg), zmieniłam ją na produkcję alkoholu, przekuwając konflikt przeciwko ludzkości na rywalizację z lokalnymi producentami.


Ale fabularnie chciałem za pomocą Kamienia Filozoficznego wskrzesić rodzinę, na chyba, że zemsta na Biaukowitzu tu się liczy.
  • Odpowiedz
@lacuna: jak wyglądałaby dalsza, kanoniczna historia komandora Marka Katkatana ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- wywołanie wojny światowej, do której było bardzo blisko, jednak załoga Cytrynowego Slanta postanowiła nie zaogniać konfliktu

Czyli jakbym zdał test z tym listem to byłby epilog?

I najważniejsze pytanie, czemu tak pyszny król jak Jerzy III, który chciał w pewnym momencie nawet wojnę wywołać odpowiedział na plebiscyt tylko jednym zdaniem w
  • Odpowiedz
@kvvach: Tak, wpis powstaje
@Yokaii: 1. Gdybyście ostrzelali Eau Rouge lub Porto Argos, wywołalibyście wojnę do której weszłaby Francja i Portugalia.
2. Jerzy III nie wiedział o większości korespondencji, był całkowicie kontrolowany przez kanclerza. To, że był prywatnie porywczy, nie znaczy że tak też była prowadzona polityka zagraniczna Anglii (właśnie dzięki Pryce'owi)
  • Odpowiedz
niemal każda postać miała taką umiejętność, ale nie będę ich tutaj wypisywać

@lacuna: ja się jednak dopytam czy moja tajna umiejętność mogła mi pomóc w zrealizowaniu dość dziwnej jak na cechę postaci i główny współczynnik ambicji "Stań na czele zbrojnego ugrupowania liczącego co najmniej 50 osób"?
  • Odpowiedz
@Yokaii: Bardzo duży skrót wydarzeń na potrzeby kilkuminutowej sesji na discordzie. Komandor przekazał propozycję gubernatorowi, który przekazał ja kanclerzowi, który przekazał ją królowi.
  • Odpowiedz
@Yokaii: Mustafa był członkiem Nocnej Armady, opisanej wyżej. Nie pojawił się więcej, ponieważ wyspa była cały czas w kręgu zainteresowania mocarstw.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lacuna: nie do samej gry, ale do odpowiedzi wyżej, co rozumiesz przez cywilizacje 300 lat bardziej zaawansowaną? Jak to miałoby działać? Znaczy rewolucje przemysłową mają czy jak? Bo z histori chyba widać, że taki izolacjonizm postępu nie przynosił.
  • Odpowiedz
@Onde: Kontakty w Portowej
@Diamond-kun: Maszyny parowe, żeby nie powiedzieć steampunk, bo to za duże słowo. Wakanda była odizolowanym państwem i dlaczego przechodzimy jeszcze raz tę samą rozmowę z historią w przygodach fabularnych :) Zdecydowanie większą przyjemność czerpiesz z tworzenia świata niż z aktualnej rozgrywki.
  • Odpowiedz
@lacuna: Pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czemu tak właściwie biedny @2077 oberwał w pierwszym kwartale? Nie budował kościoła, nie robił akcji przestępczej. Mechanicznie (z tego co wiem) nic nie wskazywało, że tam powinien być.
Drugie pytanie
Czy KHX chciało stworzyć własne państwo?
No i jeszcze trzecie
Czy Francja i Portuglia planowały wejść do Hiszpanii czy nieważne co, by nie weszły?
  • Odpowiedz