Wpis z mikrobloga

Plot holes w Wielkich Odkryciach Geograficznych #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

Na prośbę dwóch osób otwieram temat, w którym wyjaśnię niezrozumiałe rozstrzygnięcia niektórych akcji lub fabularnych wątków lub przyznam się do "fabularnej dziury". Nie ukrywam, że niektóre tematy zostały potraktowane po macoszemu, ale po PW które otrzymałam po zakończeniu gry odnoszę wrażenie, że dostrzeżono znacznie większą liczbę nieścisłości niż to miało naprawdę miejsce.

Może jednak jest tak, że to mi się wydaje, że dziur fabularnych było mniej niż w rzeczywistości? Sprawdźmy to wspólnie!
  • 63
@ZdenerwowanyBialorusin: To była walka dwóch wyniszczonych psychicznie stronnictw. Osadnicy żyli z dala od swoich domów w ciągłej obawie o swojej życie - to nie była wspólna wyprawa na biwak i poza Asbjornem (dla którego las stał się właściwie pierwszym domem) i dwoma wtykami w armii portugalskiej morale osadników również było zdruzgotane. Coś co z pozoru z opisów graczy miało być pełnym chwały i odwagi zrywem quasi-niepodległościowym, było tak naprawdę rozpaczliwą walką
@lacuna: Nie wiem czy kawlifikuje się tu czy na osobny temat (AMA)?
1. Co było na zachodzie?
2. Czy niebeieskie kwiatki do czegoś służyły?
3. Co z czerwoną Samoczajką - tylko mocniej/ smiertelnie kopała (i np trzeba ją było rozcieńczać), czy było coś więcej (np miała powodować nasilenie alergii i gorączki samoczajkowej i mieliśmy sie zająć jej tępieniem)?
4. Co miało się dziać z osobami z gorączką/ alergią w razie nie
@lacuna: Cześć Lucy, kilka:
1) Jakie były inne scenariusze zakończenia przygody, których twoich tropów nie zauważyliśmy i nie pochwyciliśmy?
2) Co kryło się w górze oraz na innych częściach wyspy, których nie odkryliśmy?
3) Kto sfalszował referendum w sprawie władzy na wyspie?
4) Kto szpiegowal dla Portugalczyków i w jaki sposób?
5) Czy bankierzy kradli pieniądze z kont graczy?
7) Czym była czerwona roślina i o co chodziło w wątku cytrusów/awitaminozy?
@Stah-Schek:

2. Czy niebeieskie kwiatki do czegoś służyły?


Nie miały poważniejszego zastosowania, miały odwrócić uwagę od żółtej rośliny, ale dość szybko zostało to odkryte, bowiem nikt nie badał głębiej tej rośliny

3. Co z czerwoną Samoczajką - tylko mocniej/ smiertelnie kopała (i np trzeba ją było rozcieńczać), czy było coś więcej (np miała powodować nasilenie alergii i gorączki samoczajkowej i mieliśmy sie zająć jej tępieniem)?


Czerwona samoczajka była mutacją oryginalnej, która
@Zerri: 1. Rzut kością, załoga miała fatalne wyniki w strzelaniu na mocno kołyszącym statku i określiłam procentową szansę trafienia w "Martwą", która to się ziściła. Ochrona dobrych graczy jest wbrew moim zasadom i wcale nie było mi lżej niż w przypadku niespodziewanego zamachu von Goldberga.

2. Żydzi mieli stworzyć faktyczną grupę trzymającą władzę w osadzie. Do osiągnięcia tego celu miała zostać przeprowadzona denominacja funta do escudo w proporcji 10:1 (która nie
@lacuna: Z Samoczajką wyczułem, że to narkotyk i wszelkie jego pochodne trzeba zniszczyć - niestety, ale akcja z farmą nie wyszła - a za material, który miał zabijać ludzi przeczuwałem Olimpium, które myślałem po tym jak wspomniałaś o jego świetnych właściwościach, że ludzie zaczną wszystko z tego Olimpium robić, a ono okazałoby sie radioaktywne i zabijać ludzi w powolny sposób, ale oba pozostałe wątki z tymi cywilizacjami prima sort