Wpis z mikrobloga

Murki,

Krótka piłka,

Czym usunąć z baku klej od tankpadów. Wygląda na to, iż klej nie chce się trzymać na powłoce ceramicznej i musze umyć i spróbować innym klejem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oczywiście tak, aby nie zniszczyć baku i lakieru. Hilfe!

Póki co, polecono mi coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/tenzi-tar-glue-remover-usuwa-smole-gume-klej-7400723349?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=MWZjNTVkMDYtMTRmZS00ZmExLWFhOGYtMDhlZTZiZjE2MWU3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=356e7eae-dbb3-4a7b-8356-cc485ab2dc39

@mat_cbr @bocznica

#kiciochpyta #motocykle
  • 20
@Nfvr: w sklepach detailingowych są różnorakie ptak,srak, mucha-removery i pewnie trafisz coś do naklejek, a plus taki, że nie uszkodzą lakieru. U mnie zapieczone reklamy z busa ruszyła myjka ciśnieniowa bo nie dało rady tego zeskrobać. Klej puścił dopiero pod naporem czyścika do pian poliuretanowych, ale uważaj bo to agresywna chemia i niezgodna z przeznaczeniem :D
@Nfvr: na początek popsikaj jakimś dziadostwem typowo do naklejek ewentualnie jakieś nacięcia zrób żeby głębiej wlazło. A klej jest elastyczny? Może opalarką podgrzać troszkę i da radę go zeskrobać czymś plastikowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nfvr: Usuwałem wredną naklejkę z kufra -pozostały resztki przypominające bezbarwny silikon. Nie chcąc traktować plastiku chemią resztki usunąłem starym, babcinym sposobem. Nasmarowałem je masłem i odczekałem ok. godzinę. Zeszło bez większych problemów, a plastik pozostał nienaruszony.