Wpis z mikrobloga

Gdy mój pieseł był jeszcze w domu tymczasowym, to jadł suchą karmę (teraz nie pamiętam jaką, ale dobrej jakości). No i odkąd jest u mnie, to był na Animonda GranCarno Junior ale teraz na wersji Adult. Chcę go z powrotem przestawić na suchą karmę (ze względu nawet na to, że czyści sobie zęby przy tym a mycie zębów nie wchodzi w grę bo on nie chce i to jest trauma i ból dla niego xD) ale tu jest problem, bo sucha karma już go nie interesuje xD
Może jest jakaś karma, która jednocześnie dla psa jest smaczna i chętnie ją je ale też jest dobrej jakości?
Próbowaliśmy Brita, Boscha i wolf of the wilderness z koniną, ale nic nie podchodzi.
Może jakieś wskazówki jak go przestawić na suchą karmę? Dodawanie po kilka chrupek do puszek nic nie daje, bo te chrupki wypluwa albo zostawia na dnie miski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#karmadlapsa #pies #psy
  • 18
@kuba130000: alpha spirit półwilgotna, sucha karma nie czyści zębów. Gdyby tak było, większość psów nie miałaby problemów z osadem czy kamieniem. Jak masz problem z kamieniem, to zdejmij u weta, jeśli to dopiero osad to algi (po warunkiem, że tarczyca zdrowa), albo tchawica, ewentualnie może gryzaki typu żwacze, poroże czy mięsne kości pomogą. Jeśli chodzi o mycie zębów, wszystko można u psa wypracować odpowiednimi metodami, nie wiem o jakim bólu mówisz,
@matra: dzięki, spróbujemy.
Co do tego bólu, to oczywiście żartuje, ale to jest pies po przejściach, dzikusek, na jakieś nieznane dotąd czynności źle reaguje. Spędził dwa pierwsze miesiące życia w lesie, tam go znaleźli.

@Mortas: nie będę głodził psa...

@Doomino: spróbuję, dzięki :)
@kuba130000 głodówka akurat psu nie zaszkodzi, niemniej każda wilgotna karma będzie dla psa bardziej apetyczna od suchej, nawet jeśli mniej odżywcza. Jeśli pies wybrzydza, czasem faktycznie trzeba go przeglodzic troszkę, albo spalić miskę (jedna z metod szkoleniowych).
No a co do reszty to rozumiem.
@betrayero: chryste, weterynarze nie są dietetykami, zalecają takie rzeczy, że głowa mała. Karma sucha jest przetworzona i ma praktycznie zawsze mało mięsa, a sporo wypełniacza. Nawet karmy 70-80% mięsa, to karmy, w których składzie jest mięso świeże, które się redukuje. Krokiet zawsze musi być czymś sklejony, więc musi mieć wypełniacz. Ja akurat jestem w trakcie przestawiania psa z suchego na surowe, ale nie dlatego o tym piszę - dla mnie suche
@betrayero: niestety, pies to nie taki burek, bo mu się sypnie raz chrupka, raz kotleta z obiadu, jego utrzymanie kosztuje, czasem bardzo dużo, a przynajmniej powinno - dla jego zdrowia. Mokra to chyba najdroższy rodzaj żywienia. Twój pies będąc na barfie, jedząc ok 3% swojej wagi (bo takie jest bardzo teoretyczne dawkowanie), powinien jeść 1,5kg mięsa. Zakładając, że karmiłbyś tańszym mięsem za ok 10zł/kg łącznie, to masz około 450zł miesięcznie (tak
@betrayero: 54%, bo 10% to tłuszcz, choć tłuszcz jest również bardzo ważny w diecie - w przeciwieństwie do węglowodanów, których w karmach jest ogrom. Skład nie jest najgorszy, choć w tej cenie powinieneś mieć o'scanisa chyba (w auchan 13kg to obecnie 140zł za 65% wołowiny i trochę batatów, skład rewelacja), możesz też zerknąć na applaws - fajny skład, cena coś ponad 200zł no i wada - kurczak. To słabe mięso.
W
@betrayero: to po co piszesz o psie 50kg? () shih tzu to pies, którego żywienie kosztuje grosze, możesz kupić acanę lub orijena ~400g za 20-30zł i potem spokojnie na 7kg jechać, a barf przy takim kurduplu to już w ogóle bajka xD
btw - ocanis występuje w 1,5 torbach :P
@matra: pisalem o psie 50kg dla porównania odnosnie twojej odpowiedzi. Wiadomo zywienie shihtzu to grosze ale ile sie trzeba nameczyc zeby go przekonac do tej suchej karmy. Nie to co te duze psy podworkowe co wciagaja sucha karme i nie patrza jak wyglada ( ͡° ͜ʖ ͡°)