Wpis z mikrobloga

  • 0
Spadł mi ciężki nóż do tego motywika do kapsułki w zmywarce i niestety pękło wewnątrz. Raczej muszę to sklecić, żeby uszczelnić, żeby mi się syf na podłogę nie wylewał. Pytanie czym to zspaćkać, żeby wytrzymało pracę w takich warunkach.

#pytanie #agd #majsterkowanie #budownictwo #remont #remontujzwykopem #mechanika #chemia
pogop - Spadł mi ciężki nóż do tego motywika do kapsułki w zmywarce i niestety pękło ...

źródło: comment_pANbDVaa4bsSkRqhwquFQzHC8MDNTJV8.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pogop: ja bym to zdemontowal (czeka cie rozbiorka calych drzwi), dokladnie umyl, wepchal od tylu na swoje miejsce i 'zaspawal' rozgrzanym gwozdziem czy plaskim srubokretem.
  • Odpowiedz
@pogop: to tworzywo to ABS, niemal beznadziejne do klejenia, żadnym klejem, czy silikonem (a sylikonem tym bardziej) nic tu nie zdziałasz, w zasadzie jedyne dwie sensowne opcje jakie masz, to albo kupić nową/szrotową część i wymienić albo zaspawać na gorąco od drugiej strony.
  • Odpowiedz
@pogop: klej na gorąco to dobry pomysł o tyle, że z ABSem się ładnie zespaja, ale jednocześnie ma trochę za niską temperaturę, by zrobić to naprawdę dobrze. Ale ponieważ tak czy tak musisz te drzwi rozkręcić, by dostać się tam od spodu, czemu nie zrobić tego na porządnie tak jak @janznetu: pisał, a klej z termogluta położyć jako dodatkową warstwę doszczelniającą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jarek_P: no nic. Miałem nadzieję, że nie będę musiał drzwi rozbierać, bo trochę zabawy z tym jest - z przodu drewniany front. Ale faktycznie nie ma co druciarstwa odwalać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarek_P: @pogop: jak ABS to aceton :) bierzesz kawalek abs, rozdrabniasz go, wrzucasz do acetonu i czekasz az sie rozpusci. Robi sie taka masa, ktora nakladasz od drugiej strony po wypchnieciu.

A jak Ci sie nie chce bawic to zywica dluskadnikowa...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: @Jarek_P: to tworzywo to najpewniej polipropylen, nie ABS. Zespawać czy zakleic od drugiej strony nie dasz rady, nie będzie dostępu (to jest zgrzanych zbiornik). Możesz próbować lutować\zakleić to od tej strony lub wymienić na nowy zbiornik.
  • Odpowiedz
Ja bym zamknął na stałe tę klapkę, a tabletkę wrzucał normalnie do zmywarki na dno. Efektywność mycia w zależności od opinii różnych osób może nieznacznie spaść lub wzrosnąć. Nawet na niektórych kapsułkach jest napisane żeby wrzucać bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@pogop: tak, jeśli kupisz przeznaczony do klejenia takiego tworzywa, laski są klejem uniwersalnym i chemia plus temperatura szybciutko sobie z nim poradzą
  • Odpowiedz