Wpis z mikrobloga

#studia #przegryw #studbaza #rozowepaski #rozowypasek #nauka #naukajezykow

Cześć! Mam problem. Maturę wydaje mi się napisałam w miarę dobrze, teraz problem mam ze studiami. Pisałam rozszerzony polski, angielski i w poniedziałek będę pisać historię. Czy ktoś może z was podjął studia związane z tymi kierunkami i chciałby coś doradzić na co warto iść? Mam mętlik w głowie, a gap year w moim przypadku odpada.
  • 25
  • Odpowiedz
@konsumatumest @biauywilg weźcie tak #!$%@? nie piszcie bo później idzie ktoś kto nie ma kompletnie obeznania w językach i go to nie interesuje a ktoś inny kto jest tym mega zainteresowany a noga mu się podwinie na maturach się nie dostanie
  • Odpowiedz
@lukija no to po #!$%@? laska zadaje takie pytanie. Jak nie ma pomysłu na siebie to dosłownie na każdych studiach bedzie się męczyć bo najwidoczniej nic ja nie interesuje. Więc Twój komentarz pasuje do jakiegokolwiek kierunku. A to już problem opki że nie wie co robić że swoim zyciem.
A twój argument że zabierze komuś miejsce to już wgl beka
  • Odpowiedz
@lukija znasz historie opki, że tak mówisz? Nie wiesz dlaczego nie chce zrobić przerwy. Jezuuu ja studiach może 20% jest z pasji, reszta to przypadek. Opka bez proglemu może sobie poradzić idąc na filologie i może polubi dany język i będę super tłumaczka. Ale oczywiście jak nie masz pomysłu na siebie majac 7 lat to przypał. Tylko pasjonaci na studiach mają być, którzy wiedzą co chcą robić w życiu już w podstawówce!
  • Odpowiedz
@nrgeekxddddd można i tak. Ja poszłam na randomowy kierunek na którym dowiedziałam się co chce robić w życiu xD mogłam pierdzieć w stołek i nie poznać ludzi, którzy mnie zainteresują daną rzeczą i mogłam tego nigdy nie poznać. Jeśli ma możliwość to niech próbuje wszystkiego. Może jej się spodoba na filologii albo innej historii.
Gap year w Polsce wygląda tak, że się pracuje w Biedronce zamiast poznawać siebie jak np. W USA.
  • Odpowiedz
@nrgeekxddddd może tak i być. Możemy tak gdybać. Może ta osoba, która się nie dostała poświęci rok poprawiając maturę na rozwijaniu języka i może znajdzie już wtedy jakaś pracę. A tak to by przez rok chodziła tylko na studia. A tak to zacznie rozwijać swoją karierę poprawiając maturę.
  • Odpowiedz
@konsumatumest można umieć język rewelacyjnie a na maturze się przejechać chociażby z głupiego stresu, poza tym ktoś może chcieć pracować w zawodzie związanym z językiem, w którym nie znajdzie pracy bez tych studiów
  • Odpowiedz