Wpis z mikrobloga

w typie wilczura


@klocek96: nie chodziło mi o to jaka rasa ;) tylko, że to zależy od charakteru psa, jednego zostawisz sam na dłuższy czas i go to nie ruszy a drugiego zostawisz na 5 minut i drama
@acidd znaczy ja nie mam psa. Tylko się zastanawiam, bo ktoś przed basenem zostawił psiaka i teraz na fb wstawili post i strasznie jadą po właścicielu. Zastanawia mnie czy zdarza się właścicielom czasem tak zostawić psiaka
@klocek96: a Ty byś chciał stać godzinę w deszczu na sznurku przywiązanym do płotu?


@GrindujTopy: dokładnie.
Dla psa to stres i zagrożenie. Jeśli nie jest pozostawiony w kagańcu, może zrobić komuś krzywdę, jeżeli z kagańcem, sam się nie obroni. Może zostać pogryziony bez możliwości ucieczki, skrzywdzony przez człowieka, albo skradziony. Nie wiem jakim #!$%@? trzeba być, żeby iść sobie na basen i psa zostawić ot tak, jakby zresztą mało było
@klocek96: nie powiedziałem, że jesteś i tak nie uważam. pytam tylko czy chciałbyś tak stać? pies też nie chce, mój na przykład podczas opadów deszczu jak najszybciej się załatwia aby wrócić od razu do domu. postój tak godzinę na deszczu to zrozumiesz.
@klocek96: nie do końca, mogłeś sobie pójść a przywiązany pies nie ma takiej możliwości i gdyby na przykład się wystraszył czegoś to nie ma możliwości uciec czy się schować. nie ma sensu dalej na ten temat dyskutować, zostawianie psa na godzinę w deszczu czy bez deszczu nie jest ok.
@GrindujTopy ale ja nie mówię czy jest ok. Po prostu pytam właścicieli psów co o tym myślą, a Ty mi zaczynasz przyrównywać mnie do sytuacji z psem. Nie mogłem sobie pójść nigdzie, bo takie są procedury, że ktoś musi pilnować wejścia jak nikogo nie ma. Ja Ci mówię moje odczucia i tyle. Nic mi się nie stało. Twoje porównanie nie ma sensu.
Zostawienie psa na godzinę przed basenem gdy pada lekki deszcz to zwyrolstwo i przestępstwo?


@klocek96: nawet na 5 minut jest karalne.

Pewnie w uchwale swego miasta lub gminy masz taki punkt:

16. 2. Utrzymujący zwierzęta domowe zobowiązani są do sprawowania nad nimi właściwej opieki, a w szczególności nie pozostawiania ich bez dozoru.


Również:

Ustawa o ochronie zwierząt (Dz.U.2013.856)


Art. 5. Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.

Art. 6 (…)

1a. Zabrania się
@klocek96: nie odbieraj tego jakbym Cię porównywał do psa. bardziej miałem na myśli odczuwanie dyskomfortu ze stania w miejscu na deszczu, lepiej psa w domu zostawić i wyjść z nim na spacer po basenie czy przed.
Odpowiem Ci tak: od zawsze miałem psa w domu, już 5 pies i nigdy nie zostawiałem żadnego na dłużej niż 10 minut pod sklepem. gdybym miał zostawić go na godzinę to jedynie w domu gdzie