Wpis z mikrobloga

@tryboluminescencja: coś w tym może być. Ostatnio czytałem, że np temperatura w klimie w biurowcach jest dobierana dla mężczyzn, i kobietom jest zimno, bo mają gorzej ukrwione np dłonie czy stopy. Więc tutaj też może być tak, że jakiś ogólnie rozpowszechniony koncept był testowany dawno temu i tylko na facetach, a teraz wszyscy producenci np pasów bezpieczeństwa stosują go bezrefleksyjnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@MiotaNimJakSzatan: gdybyś przeczytał to byś wiedział, że chodzi tu o to, że obecnie testuje się samochody tylko męskich manekinach. Takie testy nie dają dobrych rezultatów, bo o zgrozo kobiety i dzieci też jeżdżą samochodami. Volvo które zbiera dane z wypadków z ostatnich kilkadziesięciu lat udostępnia dane o obrażeniach powstających w wypadkach. Stworzyli już rozwiązania chroniące dużo delikatniejszą szyję i klatkę piersiową kobiet nie zmniejszając przy tym bezpieczeństwa mężczyzn. Volvo robi wspaniałą
@chaczapuri: nic takiego nie ma. Jedyne co mogłoby się różnic to waga użytkownika ale nowoczesne systemy bezp adaptują się i do tego. Organizm kobiecy jest delikatniejsze z natury, stąd różnica. Pasy bezp mają regulowane punkty by dopasować kąt i położenie pasa do swojej sylwetki. Reszta sytemów wykorzystywanych w mech pasów bezp jest uzależniona i adaptowana do wagi użytkownika, tak by rozproszyć energię powstałą z bezwładności jego masy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mortimeer: już nie zwracam uwagi na stereotyp, że kobiety jeżdżą gorzej, bo nie czytałem żadnych badań, a na drodze miałem dużo sytuacji z obiema płciami.
Tylko #!$%@? ani jednego razu nie musiałem mocno hamować, bo jakiś facet wyszedł z dupy na jezdnię nie rozglądając się. Kobietom to się zdarza nagminnie. Wchodzi święta krowa nie tylko na pasy, ale po prostu na jezdnię, jakby była nieśmiertelna i idzie bez rozglądania się.
A
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prz9:
To jak większy manekin nie doznaje obrażeń to czemu mniejszy manekin dostanie? Bo jest kobietą? Wiem że one są delikatniejsze z biologii, ale no #!$%@?, to jest dyskryminacja? Jak #!$%@? 50/h w słup to win siebie bo jesteś słabsza i musisz uważać, a nie system bezpieczeństwa bo silniejszy facet nic sobie nie zrobi a ty tak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Christophy: Układ niektórych elementów wnętrza jest dostosowany właśnie do większych manekinów, przez co systemy które poprawnie zadziałają dla mężczyzn, mogą tego nie zrobić dla kobiet, np punkty umieszczenia poduszek powietrznych mogą spowodować to że nie będzie chronić głowy kobiety. Zrozum że nie chodzi o winowajców wypadku, tylko o ochronę kierowcy i pasażera, to kto spowodował tą sytuację jest nieistotne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiotaNimJakSzatan: nie chodzi czy o to czy ktoś ma cipe czy fiuta tylko o bezpieczeństwo wszystkich. Testy przeprowadzone na manekinie 180 cm i 80 kg nie dadzą takich samych jak manekin 160 cm i 50 kg nie mówiąc już o różnicach w budowie na przykład kręgosłupa czy klatki piersiowej. Nie chodzi o żaden seksizm tylko bezpieczeństwo i kobiet i mężczyzn.