Wpis z mikrobloga

@Szyszkalogin: Tostownicę możesz kupić, ale słabe to ja sobie rozwaliłem żołądek ciągłym żarciem tostów. Ja robię sobie obecnie omlety, albo ryż/kaszę i sos pomidorowy, to 30 minut zabiera, w krótszym czasie się nie da chyba obiadu zrobić. Na deser nauczyłem się jogurt grecki dwie łyżki miodu daję i orzeszki ziemne, albo z kakao- 3 łyżeczki.
@Szyszkalogin: Bez gotowania, tak? To paluszki rybne, kabanosy, kiełba, zupki kińskie, panierowane rzeczy typu nugety, polędwiczki, stripsy.
Takie rzeczy jem, gdy nie chce mi się gotować.

Ale wolę ugotować se kartofle i zrobić kotleta, rybę. Czy też jakiś ryż/kasza, jakieś mięsko usmażyć...
@Szyszkalogin spaghetti bolognesse ok 20 minut zajmuje jak złapiesz wprawę

stawiasz w garnku wodę na makaron, solisz ją kilkoma szczyptami
na rozgrzana oliwę na patelni (średni gaz) wrzucasz 200g mięsa wołowego mielonego przyprawionego solą i pieprzem, kilka ząbków czosnku, mieszasz to sobie
jak się woda zacznie gotować to wrzucasz tam 100-150g makaronu zależy ile zjesz
makaron co jakiś czas przemieszasz
jak się mięso usmaży to dolewasz jakiejś dobrej passaty, patrz na skład,
@Szyszkalogin tortilla tez jest spoko, wystarczy ze usmażysz kurczaka pokrojonego w drobna kostkę i przyprawionego czym tam lubisz, np przyprawa do kurczaka, papryka słodka, pieprz i czosnek granulowany
pokroisz jakieś warzywa typu pomidor, ogórek kiszony, papryka, kukurydza, rukola
rovisz sos czosnkowy
zwijasz to w placka na tortille i na patelni 2-3 min z każdej strony
dodatki możesz zmieniać jak chcesz aż ci się nie znudzi xd nawet śniadaniowe tortille z jakaś szynka,
@Szyszkalogin gotowe mieszanki warzywne na patelnię + mięso (mielone/kawałki kurczaka) + ryż/drobny makaron. Do mycia będziesz miał tylko patelnię i talerz no i może miskę jeśli będziesz robił kurczaka w przyprawach. Całkiem szybkie, banalnie proste i bardzo smaczne
@Szyszkalogin polecam gotować na kilka porcji. ja np robię kilkanaście kotletów i cześć do zamrażarki. potem np fryty i kotlet do piekarnika i mizeria. albo makaron ze szpinakiem i kurczakiem: robię 4 porcje z czego 2 do zamrażarki. naleśniki tak samo. zawsze mam w zamrażarce przynajmniej 2 obiady
@Szyszkalogin: jest wiele jedzenia do wyboru z kategorii bieda, tanie, jedzenie dla singla kołchoźnika. Od siebie polecam burrito. Mega proste, pożywne jedzenie, wysoko kaloryczne, smaczne, zdecydowanie najlepszy współczynnik kcal+smak/cena składników. Inwestycja 50zł, ale masz obiadów na tydzień. Przez to, że tam jest dużo węgli (ryż) to ja - 195cm/100kg chłop - spokojnie jestem najedzony jednym na resztę dnia.
CXLV - @Szyszkalogin: jest wiele jedzenia do wyboru z kategorii bieda, tanie, jedzeni...

źródło: image_2023-05-19_064031616

Pobierz
@eurytion: zanim dasz na patelnię mięso to podsmaż sobie na niej pokrojoną cebulę i startą na grubych oczkach marchewkę,na końcu możesz dodać trochę wina i mleka i będziesz miał przepis wg Gordona Ramsey a