Wpis z mikrobloga

#apostazja #wiara

Nie wiem o co tak boldupicie ze apostazja rzecz konieczna, tak jakby, to byla jedyna i sluszna forma odejscia od wiary, i dawala poczucie wolnosci, swoja droga, z kim wy sie rozliczacie, z Bogiem czy z instytucja, zdradzacie samego siebie i Boga, czy np instytuje, to w koncu w kogo wierzyliscie, w Boga czy w instytucje, po co tyle zachodu, ja osobiscie w Boga wierze, ale po swojemu, nie wierze w kosciol pelen przepychu i obludy, kosciol mozna miec w sercu swoj prywatny, a nie taki tylko zbudowany z cegiel czy desek czy tez zlota, przed Bogiem mozna pasc na kolana, nawet w blocie czy na pustyni, bez lawki, i bez sakramentow ,pomimo ze zostalem wychowany w katolickiej rodznie, to od dawna mam w nosie, ten cyrk.
  • 10
@BajerOp: Nie boldupie, o twoje czy inne sumienie, zdefiniuj, sumienie, sam sobie jestes panem swojego losu... Zal i bol bycia czescia #!$%@? bedac czescia x organizacji, czy wlasnej jednostki i swojego ego, ja... do rzeczy.
@BajerOp: Ok rozuiem twoje podejscie, ale czy czujesz sie niewolnikiem, np kosciola, bo sie urodziles jako katolik itp czy ktos cie bije albo zmusza do wiary, czy ksiadz czy x parafia pozwa cie do sadu, za to ze nie nie jestes praktykujacy ze sie np nie modlisz i ze nie dajesz na tace.

Ja nie jestem praktykujacy i moga mi skoczyc przylowiowo na kant #!$%@?, pomimo ze gdzies tam w rejestrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drake1: ok, ja to rozpatruje tylko hipotetycznie.

Jakbyś był w rejestrze nie wiem muzułmanów to też byś miał takie podejście?

Zupełnie rozumiem, że ktoś nie chce być w tej organizacji ani w jej księgach, aby ktoś wiedział, jak ma na imię, jak na imię mają jego rodzicie itp. do tego liczyć się w statystykach kościoła jako wierzący i potem nagle masz w Polsce z 90 procent katolików gdzie w kościele jest
@BajerOp: Ok zgadzam sie z Twoja wypowiedza, ale nie dajmy sie zwariowacc, faktycznie, bedac muzulmaninem w muzulanskim kraju, i dopuscic sie odstepstwa od ich tak zwanego allaha to strzal w leb, tam ludzie sa ucisnieni, nie pozwala im sie myslec po swojemu ani zyc po swojemu, ale w naszym kraju, pomimo jakis wsi wyjatkow itp, gdzie zyje tyran ksiac ktory reroryzuje ciemnote i ludzi uposledzonych mentalnie, to 99 procent spoleczenstwa nie
@BajerOp: Nie wiem, watpie, jest tylko rejestr katolikow, dobra, nie chodzi o to czy sie dogadamy czy nie, ja pilem tylko do sumienia przytoczonego przez Ciebie, w formie zapytania... Jesli stawiasz sprawe w taki sposob zeby, sie oderwac od KK w sensie statystyk to ok, myslalem ze przez podpisanie papierku, ludzie po apostazji mysla ze podpisali papier z Bogiem i tak sie czuja... Co jest dla mnie idiotyzmem, czytajac wiekszosc wpisow