Wpis z mikrobloga

Obczajcie taki schemat:

- Kościół stanowczo sprzeciwia się nauczaniu wychowania seksualnego w szkołach
- Dziecko nie dowiaduje się w szkole co to jest molestowanie i jak się przed nim bronić
- Dziecko zostaje zgwałcone przez księdza
- Dziecko informuje o tym rodziców, którzy mu nie wierzą i dalej pozwalają wykorzystywać swoje dziecko
- Po kilkudziesięciu latach człowiek zgłasza czyn pedofilski u biskupa
- Podczas zeznawania dostaje pytanie, dlaczego dopiero po tylu latach to zgłasza i dlaczego nie sprzeciwił się wtedy księdzu
- Przewodniczący episkopatu Polski mówi o miłosierdziu dla sprawców, a "zapomina" wspomnieć o miłosierdziu dla ofiar
- Sekielski robi film o pedofilii w kościele i jej ukrywaniu
- Obrońcy kościoła w błyszczącej zbroi pytają, dlaczego Sekielski nie zrobił filmu o pedofilii w islamie

#tylkoniemownikomu #katolicyzm #bekazkatoli
źródło: comment_AIueFzN6WOrrB75yuaAWvrG0ujgj54EQ.jpg
  • 25
@walt_gunner: Pedofilia, owszem, istnieje w wielu religiach, ogółem tam, gdzie jest środowisko facetów (nie mówię, że nie ma kobiet-pedofilek). Ale tu jest Polska... i musimy rozwiązać swoje problemy. A islamistów po prostu nie wpuszczać, albo starać się pomóc krajom islamskim, które nie są demokratyczne (oczywiście, nie w amerykański sposób). Wracając do sprawy księży pedofili, niestety... moi współobywatele robią prostytutkę z logiki, jeśli chodzi o obronę księży. Ech... Czechy to chyba mądrzejszy
- Kościół stanowczo sprzeciwia się nauczaniu wychowania seksualnego w szkołach


@walt_gunner: na wykopie to samo, też mamy dzielnych ludzi pod tagiem #4konserwy #prawakijestrobota i #kolorowaagitacja, których jednym z nadrzędnych celów jest nie dopuścić do edukowania dzieci w sferze seksualnej.

#!$%@? bantustan, jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie odmawiają innym edukacji?
- Podczas zeznawania dostaje pytanie, dlaczego dopiero po tylu latach to zgłasza i dlaczego nie sprzeciwił się wtedy księdzu


@walt_gunner: padła odpowiedź na to pytanie? jedna częśt to rozumiem że może być kwestia turoytetu dorosły wykorzystujący dziecko, ale druga, skąd różnica w zgłoszeniu (było w końcu zgłoszenie?) sprawy między 20 a 30 lat?
- Sekielski robi film o pedofilii w kościele i jej ukrywaniu


@walt_gunner: na razie z godzinę tego filmu obejrzałem i w sumie spodziewałem się własnie czegoś jak spotlight, jakieś zbiorowe ustalenia że ukrywamy pedofilii, a na razie to jakieś pojedyncze historie, dramtyczne ale pojedyncze i jeszcze nie widać tego systemowego spisku, może dalej się rozkręci
  • 0
@Kozajsza: wystarczy sobie przypomnieć, jak tacy ludzie reagują na doniesienia w stylu "w Arabii Saudyjskiej zabraniają czegoś chrześcijanom". Nie usłyszysz od nich "zróbmy coś, by temu zaradzić", tylko "wprowadźmy to u nas w ramach rewanżu".
  • 3
Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z aferą ukrywania pedofilii przez Kościół? Po co ofiara ma iść do jakiegoś biskupa ze skargą zamiast na policję? xD Kościół nie ma własnego sądownictwa. Kościół zabrania iść ofiarom na Policję, czy co? Po co te płacze, że Kościół nic z tym nie robi, skoro, to sądy są od orzekania kary?
@3Xpro Z tego co wiem, to ksieza maja jakis wewnetrzny system sądowniczy, tzn jezeli złapią takiego ksiedza na np pedofili, to kare równiez wymierza kosciol. A wiadomo ze kosciol nie bedzie kręcił sam sobie afery, wiec z reguły pedofilskie akcje ksiezy koncza sie np, na przenesieniu do innej parafii. Oczywiscie moge sie mylic, bo kosciol, jak i jego prawa sa mi kompletnie obce
  • 0
Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z aferą ukrywania pedofilii przez Kościół? Po co ofiara ma iść do jakiegoś biskupa ze skargą zamiast na policję? xD Kościół nie ma własnego sądownictwa. Kościół zabrania iść ofiarom na Policję, czy co? Po co te płacze, że Kościół nic z tym nie robi, skoro, to sądy są od orzekania kary?

@3Xpro: Bo większość tych historii o pedofilii jest zmyślona i nie ma
  • 0
@stan-tookie-1 Wiesz, w USA to zajmowała się wykryciem tej afery cała ekipa dziennikarzy śledczych przez kilka lat.
Sekielskiemu raczej ciężko byłoby coś takiego wykonać w rok.
  • 6
@3Xpro Ponieważ kościół instytucjonalnie ukrywa księży, co do których zachodzi podejrzenie, że są pedofilami. Tu się przeniesie do parafii na drugi koniec kraju, tam się przeniesie za granicę... Obrzydliwe.
Plus bardzo ciężko jest dzieciom lat 8 czy 10 zgłaszać pedofilię na policję.

I tak kościół nic nie robi, a potem masz taki ściek, który publiczne mówi, że to wina dzieci, bo uwodzą księży. xD
Już pomijam, że to kompletna bzdura i obrzydliwe
@walt_gunner: Jak rodzice w ogóle mogą ignorować takie sygnały od swojego dziecka?!
Gdybym się dowiedział od swojego dziecka o czymś takim to choćbym miał iść siedzieć to ten ksiądz zapłaciłby za to życiem albo obciętą knagą...