Wpis z mikrobloga

@Grzolsat: Ja tam mam roczną o pracę i nie narzekam, co rok przedłużana.

Normalnie dostaję zielone światło na każdą zachciankę jak raty, abonamenty czy leasing, jeszcze nikt mi nie odmówił
  • Odpowiedz
@Grzolsat: Jak zwykle:
1. Pracodawca nie płaci za zwolnienie lekarskie ponad 33 dni, ani tym bardziej za urlop po urodzeniu dziecka (trwa 20 tygodni czyli niecałe 5 miesięcy, a nie 2 lata)
2. Mężczyźni również mogą iść na urlop wychowawczy
3. Nie ma większego znaczenia czy masz umowę na czas nieokreślony czy np na 3 lata
4. Gorsze warunki pracy dla kobiet w tym nie dawanie im umów o pracę tylko
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: tylko tu nie chodzi o placenie za kogos, a za zatrudnienie zastepstwa za dana osobe. Dodatkowo liczac sie z tym, ze jak bedzie chciala to wraca i pracodawca musi miec dla niej miejsce.
  • Odpowiedz
Pracodawca nie płaci za zwolnienie lekarskie ponad 33 dni,


@MinnieMouse0: Bzdura. Nie zapłaci za część zwolnienia po 33 dniach, ale pierwsze 33 dni płaci sam.

Mężczyźni również mogą iść na urlop wychowawczy


Ale nie na zwolnienie lekarskie w drugim miesiącu ciąży, jak 80% "schorowanych" kobiet.

Nie ma większego znaczenia czy masz umowę na czas nieokreślony czy np na 3 lata


Ma ogromne, bo stosunek pracy wygasa samoistnie z jej końcem i
  • Odpowiedz
@Tarec: Janusz biznesu to każdy, kogo zrujnuje finansowo zapłacenie tej jednej pensji za pierwsze 33 dni zwolnienia (jeżeli w ogóle będzie jakieś zwolnienie lekarskie) i kogo możliwości intelektualne przekracza znalezienie kogoś i zatrudnienie go na umowę na zastępstwo.

Dlatego właśnie korporacje > janusze biznesu. W cywilizowanej firmie szef będzie ci gratulował dziecka, zamiast kombinować jak cie wyrzucić z roboty bo śmiesz zajść w ciążę.
  • Odpowiedz
tylko tu nie chodzi o placenie za kogos, a za zatrudnienie zastepstwa za dana osobe. Dodatkowo liczac sie z tym, ze jak bedzie chciala to wraca i pracodawca musi miec dla niej miejsce.


@rzuf22: No straszne.
  • Odpowiedz
Dlatego właśnie korporacje > janusze biznesu. W cywilizowanej firmie szef będzie ci gratulował dziecka


@MinnieMouse0: Mylisz cywilizowane z dużymi. Brak dwóch pracowników z pięciu to nie to samo co pięciu z stu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@MinnieMouse0: wykopki tego nie rozumieją - oni wolą na przemian się śmiać z tych co mają UOP, że są ruchani na kasę i bulwersować, że w zamian za to mają jakieś prawa XD

@Grzolsat: dodatkowo raczej nikt nie dostaje umowy na czas nieokreślony od pierwszego dnia, a jeśli babka odpracowała swoje, płaciła przez cały czas podatki, to nie wolno jej zajść w ciążę? Jesteście mentalnymi niewolnikami xD
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0:
ad. 1 - po czym po urlopie przychodzi pracownik, który już przestał ogarniać branżę, a trzeba go przyjąć do pracy,
ad. 4 - no właśnie, więc skąd te narzekania, że rzekomo kobiety za tą samą pracę dostają mniej pieniędzy? Czemu wszyscy pracodawcy nie płacą wielkich odszkodowań za dyskryminację płciową?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Bover: po roku czy dwóch ludzie zapominają swojego zawodu? (ʘʘ) nie mówiąc już o tym, że ogromny % zawodów to różnego rodzaju sklepy, produkcje i obsługi klienta, które wymagają może tygodniowego wprowadzenia

A co do narzekania ludzie narzekają na różne rzeczy - jakoś nie słyszałem o strajku wszystkich kobiet w Polsce ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pracodawca nie płaci za zwolnienie lekarskie ponad 33 dni,

@MinnieMouse0: Bzdura. Nie zapłaci za część zwolnienia po 33 dniach, ale pierwsze 33 dni płaci sam.


@Tarec: nie zapominajmy, że bardzo duża część kobiet zaraz po zajściu w ciążę ucieka na L4 + kobieta po powrocie z macierzyńskiego ma również urlop wypoczynkowy za czas w którym była na macierzyńskim, więc w sumie z 70-80 dni się nazbiera
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@Grzolsat: sytuacja z mojej roboty: pracowała z nami laska której w życiu na oczy nie widziałem przez ponad rok bo urlopy dziecięce xd potem przyszła do szefa i oznajmiła że ma kolejne dziecko i znowu bierze urlop xd najlepsze że drugie z innym typem xd to się serio stało a szef spoko ziomek ale pierwszy raz widziałem jak był #!$%@? xd
gnt_1 - @Grzolsat: sytuacja z mojej roboty: pracowała z nami laska której w życiu na ...

źródło: comment_F4bhbqCWHZvrnBRO5NBlSoWYHfcHRAJN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
1. Pracodawca nie płaci za zwolnienie lekarskie ponad 33 dni, ani tym bardziej za urlop po urodzeniu dziecka (trwa 20 tygodni czyli niecałe 5 miesięcy, a nie 2 lata)


@MinnieMouse0: Znalezienie nowego pracownika, przyuczenie go, opłacenie szkoleń, badań, kursu BHP itp. też kosztuje. Potem w dodatku jeszcze trzeba coś z nim zrobić jak madka wróci z urlopu i nie można jej za żadne skarby zwolnić bo inaczej PIP będzie cię kontrolował
  • Odpowiedz