Wpis z mikrobloga

Mirki, jako posiadacz #pcmasterrace i #ps4 w wersji pro, myślę na zakupem #nintendoswitch A że ostatni raz z Nintendo miałem styczność wieki temu, tzn. grałem na N64 i nie za bardzo jestem w temacie pstryka dlatego mam do was parę pytań, szczególnie do posiadaczy konsoli:
- ogólne wrażenia z użytkowania
- czy oprócz Zelda BotW są jakieś inne odsłony tej serii lub są planowane nowe/porty (główny powód zakupu konsoli)
- inne warte uwagi gry oprócz Zeldy, MSB: Ultimate i Mario Oddysey
- satysfakcjonująca cena, może być z jakimś Bubdlem gier
#gry
  • 18
- ogólne wrażenia z użytkowania


Jednocześnie super bo przenośna konsola a jednocześnie... Nintendo jest tak bardzo upośledzone w wielu miejscach. Kupując switcha patrząc na niektóre rozwiązania w konsolce przeniesiesz się o wiele lat wstecz.

@CzuapDeBejs:

- czy oprócz Zelda BotW są jakieś inne odsłony tej serii lub są planowane nowe/porty (główny powód zakupu konsoli)

Link's Awakening i pewnie przynajmniej jedna jakaś część w przyszłości.

- inne warte uwagi gry oprócz Zeldy,
ogólne wrażenia z użytkowania


@CzuapDeBejs: bardzo dobre, jeden z najlepszych zakupów życiu ;)

czy oprócz Zelda BotW są jakieś inne odsłony tej serii lub są planowane nowe/porty (główny powód zakupu konsoli)


@CzuapDeBejs: pod koniec roku wychodzi remake Link's Awakening, a w produkcji jest kolejna część po BOTW ;)
do tego wyszedł port Hyrule Warriors

inne warte uwagi gry oprócz Zeldy, MSB: Ultimate i Mario Oddysey


@CzuapDeBejs: Octopath Traveler, Xenoblade
@CzuapDeBejs: Btw, uważaj na ludzi zbyt mocno hypująych tą konsolę. Ma fajne rozwiązanie ale nie wyleczy ci raka czy co tam niektórzy fanboje myślą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Konsola jak konsola - fajnie, że w podróży da się zagrać w kilka osób, fajnie, że przenośna ale to tylko konsola z drogimi odczepianymi padami.

Przypomniało mi się jeszcze: Za dużo japońszczyzny, czasami brakuje zachodnich tytułów. Czasami gry są
Za dużo zachodnich tytułów., czasami brakuje zachodnich tytułów.


@Kryspin013: sorry ale zachodnie tytuły to ostatnia rzecz, jakiej normalny szanujący się gracz oczekuje od japońskiej konsoli

miejsce zachodnich tytułów jest na pc :P

switcha kupuję się głównie dla:
- japońszczyzny
- grania mobilnego
- indyków

jeśli ktoś robi inaczej, to po prostu nie będzie aż tak zadowolony, jak by mógł ;)
@CzuapDeBejs: też początkowo napaliłem się jak szczerbaty na suchary, zderzenie z Zelda / Mario / Poksami szybko mnie wyleczyło z napalenia i optymizmu gdyż żadna z tych gier mi nie podeszła ( ͡° ʖ̯ ͡°) generalnie konsola jest fajna, ale ma dość specyficzne gry, polecam pooglądać dokładnie gameplay czy rzeczywiście Ci się spodobają
sorry ale zachodnie tytuły to ostatnia rzecz, jakiej normalny szanujący się gracz oczekuje od japońskiej konsoli


@epi: O grach na PlayStation też byś tak pisał? Tak bardzo zachwalasz tego switcha a nie bierzesz w ogóle pod uwagę, że OP może nie lubić japońszczyzny i grindowania z którego składa się zdecydowana większość japońskich gier.

Uniwersalne gierki nintendo też nie są dla każdego. Kupując takie Mario Karty dla przykładu ogarnąłem, że w sumie
O grach na PlayStation też byś tak pisał?


@Kryspin013: tak, zarówno na playstation jak i na nintendo najfajniejsze moim zdaniem gry są produkcji japońskiej
i plejkę też bym dla nich kupował
bo te fajne zachodnie gry z reguły są multiplatformowe i pogram w nie na pc ;)

a wszelkie tekkeny, soul calibury, resident evile, final fantasy i mnóstwo innych dobrych jrpgów
istna esencja dobrego grania, wszystko japońskie ;)

aczkolwiek ostatnio większość
ale dlaczego mam brać?


@epi: bo odpowiadałeś na mój komentarz a nie komentarz OP-a i bo twój hype dotyczy niby całej konsoli a bardzo subiektywnie odnosi się do poszczególnych gier, które ogrywasz i myślę, że powinieneś to zaznaczać przy swoich wypowiedziach bo możesz kiedyś kogoś srogo w błąd wprowadzić.

ale ja nie twierdzę, że jest dla każdego ;)


Ale tak opisujesz jakby był.

po prostu mi się bardzo podoba i jestem
@CzuapDeBejs: Z konsoli jestem zadowolony, a wraz z jej zakupem powróciła mi ochota na mocne granie (dawno mi się gęba nie uśmiechała przy graniu, tak sama z siebie xD). Chociaż zapał już troszeczkę opadł i czekam na kolejne premiery. Najbardziej co mi doskwiera to infrastruktura sieciowa, która na obecne standardy jest pośmiewiskiem. Jak połączenie p2p jest zrozumiałe w bijatyce to w strzelance 4vs4 (splatoon 2) nie jestem w stanie tego pojąć,
@epi @Kryspin013 dzięki chłopaki za dyskusje i rzucanie argumentami na lewo i prawo. Wiem mniej więcej na czym stoję. Raczej zależy mi na grach ekskluzywnych, bo posiadam już PS4 i PC (którego chce zrobić mały upgrade na zimę), a DarkSoulsa trzeci raz nie kupię xd @kimczi jw interesują mnie głównie gry ekskluzywne, może podejdą mi jakieś indyki, bo nie mam żadnych wyczekiwanych już gier na ten rok na PS4/PC
@imler1th mam nadzieję,
dzięki chłopaki za dyskusje i rzucanie argumentami na lewo i prawo. Wiem mniej więcej na czym stoję. Raczej zależy mi na grach ekskluzywnych, bo posiadam już PS4 i PC (którego chce zrobić mały upgrade na zimę), a DarkSoulsa trzeci raz nie kupię xd


@CzuapDeBejs: z ekskluzywnych niestetytych gier nie ma zbyt dużo lub są to głównie gierki nintendo. I jakj taka zelda dla przykładu jest bardzo spoko, tak takie New Mario
@Kryspin013 dla mnie to akurat mały problem, że mechaniki się nie zmieniły, bo jak wcześniej pisałem, nie miałem styczności z konsolami wielkiego N( ͡º ͜ʖ͡º). Jeszcze pytanie odnośnie polonizacji gier, czy exy od Nintendo dostają polskie napisy, bo z tego co słyszałem/czytałem Nintendo nie jest silną marką w Polsce
Jeszcze pytanie odnośnie polonizacji gier, czy exy od Nintendo dostają polskie napisy


@CzuapDeBejs: Nope, z mojego doświadczenia to polskie napisy zazwyczaj mają co najwyżej indyki. Nawet MK11 nie dostało polskiego tłumaczenia mimo, że na wszystkich innych konsolach jest.

dla mnie to akurat mały problem, że mechaniki się nie zmieniły


Niby tak, ale niektóre z tych gier mimo, że współczesne to trochę ciężko się ogrywa patrząc jak mechanicznie są ponad dekadę w
Nope, z mojego doświadczenia to polskie napisy zazwyczaj mają co najwyżej indyki. Nawet MK11 nie dostało polskiego tłumaczenia mimo, że na wszystkich innych konsolach jest.


@Kryspin013: nie wiem czy MK11 nie będzie miało polskiej wersji językowej wraz z nadejściem edycji fizycznej, której premiera zaplanowana jest na 10 maja. Z tego co się orientuje to gierki z Lego mają polską wersję XD
@kimczi: Chyba Archon niedawno mówił w podglądzie switchowej wersji, że jest to jedyna wersja MK11 bez polskiego języka. Tak coś kojarzę ;)