Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, która rzekomo utraciła dom podczas prac na mierzei wiślanej.

Tak się składa, że dokładnie tego samego zdjęcia użyłem kilka tygodni temu w odcinku o perswazji by zobrazować to jak silnie zdjęcia smutnych zwierzątek oddziałują na osoby o poglądach postępowych.

A samo zdjęcie pochodzi z Finlandii z zeszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #wojnaidei #mierzejawislana #ciekawostki #perswazja
wojna_idei - Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, k...

źródło: comment_QjNEtszkF3qnFrewy5AAobzKC4TDth3J.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
'MYŚLIWI ZABIJAJĄ LISIĘTA!' i dalej w tekście czytamy zwroty, takie jak: 'zabijanie maleńkich lisiąt', 'mordują maleńkie liski', 'zabijaniu lisiąt'... Czy to nie jest gra słów? Zdrabnianie i infantylizowanie określeń zwierząt... Łapie za serduszko, czyż nie?


@Sckb: a co mieli napisać ze w humanitarny sposób pozbawiają życia młode osobniki drapieżnego ssaka z rodzaju Vulpes?
  • Odpowiedz
@Chodtok: normalnie po odszkodowanie za zniszczone plony chodzę do myśliwych (tak, do tych, jak to nazwałeś "morderców"), tylko teraz coś mi nie gra. Skoro oni zabijają szkodniki które niszczą mi kukurydzę, to znaczy, że mi pomagają, a przeszkadzają im "obroncy zwierząt", czyli w takim razie to do nich powinienem iść po odszkodowanie?
  • Odpowiedz
Totalnie mi wisi to czy zdjęcie jest z Azji czy z Marsa. Szkodą środowisku i koniec. To samo z myśliwymi mordercami. Oni nie regulują niczego tylko dla zabawy zabijają bezbronne zwierzęta. Dla mnie myśliwy to morderca i koniec.
  • Odpowiedz
@Sckb: ekomani tłumnie ruszyli do klawiatur bronić swojego stanowiska przy pomocy urojonych argumentów- nie dziw się, że wygląda to jak wygląda. Nie raz i nie dwa już udowodnili, że można ciąć w #!$%@? do woli, wystarczy tylko wrzucić jakieś słodkie zwierzątko- liska, foczkę, pieska, jebnąć ckliwy podpis, na końcu podać numer konta i voila- hajs trzepie się sam, bo słodkie zwierzątka są bardzo medialne. Łatwo sprzedawalny materiał. Nic tylko czekać, aż
  • Odpowiedz
@Sckb: Jak prawdziwy akademik zaczynasz od dzielenia na „my i wy”, brawo. Czy podczas swoich wykładów wspomniałeś o mocno rozpaczliwych jak dla mnie próbach trywializowania zabijania zwierząt dla przyjemności? Wiesz „farba”, „pozyskanie”, etc. Albo o tym, że nie ma ani jednej podstawy naukowej do jakichkolwiek polowań? Czy jednak wygłosiłeś swoją ideologię biednej młodzieży?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam bardzo postępowe poglądy i nienawidzę wszystkich sierściuchów. Co definiujesz przez "postępowe"? W sensie #!$%@?ć biedę i wydać te pieniądze na program kosmiczny?
  • Odpowiedz