Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, która rzekomo utraciła dom podczas prac na mierzei wiślanej.

Tak się składa, że dokładnie tego samego zdjęcia użyłem kilka tygodni temu w odcinku o perswazji by zobrazować to jak silnie zdjęcia smutnych zwierzątek oddziałują na osoby o poglądach postępowych.

A samo zdjęcie pochodzi z Finlandii z zeszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #wojnaidei #mierzejawislana #ciekawostki #perswazja
źródło: comment_QjNEtszkF3qnFrewy5AAobzKC4TDth3J.jpg
  • 104
To jedzenie i chęć przeżycia to dla ciebie #!$%@? cel?


możliwe że u lisa jest to niezbędne do przeżycia nie wiem nie znam się
człowiek natomiast może spokojnie obyć się bez pożerania zwłok
w obecnych czasach dla (żyjących w cywilizowanych rejonach) ludzi jest to tylko kaprys zachcianka

@Mruvek:
skoro jest bezmyślne to nie wie, że żyje


omg wiedziałem że ktoś się tego słówka przyczepi xdddd
poprzez bezmyślne miałem na myśli niezbyt skłonne/zdolne do przeżywania głębokich refleksji i wykształcenia tzw MORALNOŚCI a nie nieświadome i nieczujące

@paperipapo:
to nie wie, że żyje... w sumie co za różnica dla niego czy je zabiję czy nie?


tzn jesteś zwolennikiem mordowania osób upośledzonych umysłowo albo w śpiączce ??
małe dzieci też w sumie za dużo rozumu nie mają...

@paperipapo:
@zlorzeczenie: dlaczego uważasz, że język łowiecki jest czymś złym? Bo wywodzi się z XII czy XIII wieku a nawet sięga czasów prasłowiańskich? Bo przekazywany był z pokolenia na pokolenie? Bo go nie rozumiesz? Oki chyba to ostatnie. A może mamy zacząć szykanować hokeistów, bejsbolistów, wspinaczy, murarzy, mechaników itp bo też mają swoją gwarę? A może zwiększmy kaliber - rzućmy się na Ślązaków!
Skąd wiesz, że nie ma żadnej podstawy naukowej do
@Chodtok: no tak, bo mięsko rośnie w marketach na półkach a kiełbaski ładnie rosną w woreczkach w lodówkach. Chcesz mieszczuch organizm jedzeniem trawy to okej, ja wolę prawdziwe mięso wiadomego pochodzenia - dziczyznę.
biedne zwierzątka giną z rąk złych ludzi którzy czerpią przyjemność z rozsmarowywania mózgów niewinnych istot po drodze. Zli ludzie źli!


no tak to mniej więcej wygląda
chociaż podejrzewam że większość czerpie przyjemność z pożerania ich zwłok a nie samego aktu odbierania życia
tzn myśliwi pewnie lubią też to ostanie hehs

@zmasowanyatak:
"chyba" "pewnie tak"


nie używałem w tym wątku tych słów

także taka dyskusja z tobą


tzn jaka
ale konkretnie
co w przekazie zmienia to że nie jestem pewien czy akurat lisowi niezbędne do przeżycia jest pożeranie innych
z tego co wiem to niektórym zwierzątkom tak
meritum mojego komentarza był fakt że człowiekowi na pewno nie i w jego przypadku jest to tylko głupia zachcianka kaprys

@Mruvek:
@Sckb: Ale piękne zaoranie ekooszołoma, szanuję.

Najśmieszniejsze jest to, że myśliwi i wędkarze to najlepsi realni sprzymierzeńcy środowiska, doskonale świadomi tego jak ono funkcjonuje (bo znają je z praktyki, a nie teorii jak ekooszłomstwo) i dbający o jego zachowanie. W USA badania poglądów wśród tych grup pokazały, że myśliwi i wędkarze mają spory przechył na prawo (czyli w stronę Republikanów), ale jednocześnie odstający od reszty tego obozu politycznego w sprawie ochrony
I kolejna ciekawa rzecz, w uber "lewackich" państwach nordyckich myślistwo cieszy się ogromną popularnością, a to są państwa będące w czołówce ochrony przyrody.
@niezle_jajca: wybacz, staram się. Chciałem edytować ale...potem będzie, że coś zatajam.
@zwykly_normik: W samych Stanach Zjednoczonych około 74% ludzi popiera łowiectwo. W jakże zdegenerowanej Szwecji jest ich 87%! Szok i niedowierzanie. A w zaściankowej Polszy ponad 70% ludzi jest przeciwko. Czemu?!
I nie o prasę nawet tu chodzi, bo pisma takie jak Łowiec Polski jest pismem związkowym i ukazuje się tam PZŁ w superlatywach, a tak nie jest, Zaś drugie
@wojna_idei: dam tu taktyczny komentarz dlatego, że mam w rodzinie postępowca co przy następnej okazji #!$%@? mi zdjęciem smutnej sowy tak jak kiedyś dostałem w twarz martwą wiewiórką z warszawskiego parku. Tego jestem pewien ale tym razem będę gotowy. Gracias Señor
@idomeneo: dobrze więc, publicznie przyznam Ci rację jeśli udowodnisz mi, że nazywając @Chodtok 'pseudo-ekologiem' pomyliłem pojęcia, że zamiast o ekologii powinienem napisać o ochronie środowiska.
@Sckb:

Ekologia (gr. οἶκος (oíkos) ‘dom’ + λόγος (logos) ‘słowo, nauka’) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (czyli strukturą ekosystemów).

Ochrona środowiska – całokształt działań zmierzających do naprawienia wyrządzonych szkód lub zapobiegających wyrządzeniu szkód fizycznemu otoczeniu lub zasobom naturalnym, jak też działania zmierzające do zmniejszenia ryzyka wystąpienia takich szkód, bądź zachęcające do efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych,
@gzres: Skoro myśliwy jest ekologiem - bo przecież zna się na strukturze i funkcjonowaniu przyrody, bada oddziaływania pomiędzy organizmami a środowiskiem oraz wzajemnie między nimi, to kim jest osoba mówiąca, że myśliwy jest zły? No przecież, że pseudo-ekologiem.
@Sckb:

myśliwy jest ekologiem


Ja od razu mówię, że się nie znam, ale wydaje się, że to zależy jak rozumiesz słowo ekolog. Podałem Ci definicję ekologa jako osobę, która prowadzi badania lub ukończyła studia w zakresie ekologii. Myśliwy raczej nie podpina się pod pierwszą opcję, a już na pewno nie pod drugą.

kim jest osoba mówiąca, że myśliwy jest zły? No przecież, że pseudo-ekologiem.


Zakłądając Twoją tezę (myśliwy = ekolog):

Mówienie,
@gzres: ale myśliwy ma odpowiednie wykształcenie, może nie często potwierdzone tytułem zawodowym, ale ukończył wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia uprawniające go do bycia myśliwym (to nie tylko pozwolenie na broń). Gro z nich również prowadzi badania, bo układając plany hodowlane czy plany pozyskania musi przeprowadzić gro czynności, takich jak inwentaryzacje czy oszacować skutki oddziaływania liczebności danej populacji na dane środowisko.

No wydaje się to głupie.

Fakt, może nie źle powiedziałem, ale