Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, która rzekomo utraciła dom podczas prac na mierzei wiślanej.

Tak się składa, że dokładnie tego samego zdjęcia użyłem kilka tygodni temu w odcinku o perswazji by zobrazować to jak silnie zdjęcia smutnych zwierzątek oddziałują na osoby o poglądach postępowych.

A samo zdjęcie pochodzi z Finlandii z zeszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #wojnaidei #mierzejawislana #ciekawostki #perswazja
wojna_idei - Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, k...

źródło: comment_QjNEtszkF3qnFrewy5AAobzKC4TDth3J.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Całe lewactwo bazuje nie jednostkowych przypadkach i na graniu na emocjach zamiast na racjonalnym myśleniu. Popieram dobre serduszko lewaków, ale ich myślenie jest często infantylne - są jak dzieci, które trzeba prowadzić za rękę bo wejdą w ognisko albo zrobią sobie krzywdę w jeszcze inny sposób. Najbardziej mnie rozwalają gwiazdy popkultury o lewicowych poglądach głoszące hasła w stylu: "we should just love each other" itd. No faktycznie, brzmi jak zajebisty plan, taki
b.....r - Całe lewactwo bazuje nie jednostkowych przypadkach i na graniu na emocjach ...

źródło: comment_9tce3nR5pt9I3qn9tm4EkfEUOrSmIGfX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zabijanie komara to to samo co zabijanie lisa?

czy gdy w twoim organizmie ciągle giną tysiące bakterii to znaczy, że jesteś seryjnym mordercą?

Podchodząc do tego w ten sposób , marnujesz tlen który by uratował nie jedno zwierzątko , nie jest ci przykro z tego względu ze innym coś odbierasz


tak tak porównujcie bakterię/owada do ssaka z rozwiniętym układem nerwowym zdolnego do odczuwania bólu to jest dokładnie to samo
tak jak oddychanie jest tym samym co rozsmarowywanie komuś mózgu wystrzałem z broni palnej xddddddd
  • Odpowiedz
od zarania dziejów ludzie rabowali gwałcili i wyżynali się nawzajem a ty tu papieżysz o jakimś kodeksie karnym czy etyce
jedź na antarktydę do dżungli albo na bezludną wyspę gdzie nie ma takich durnych ograniczeń

@wiecznybeton:
  • Odpowiedz
@Chodtok: Strzał w głowę to odczuwanie bólu nie wiem przez jaki ułamek sekundy i czy w ogóle zauważalny. Więc wszystko się rozbija o to, czy możemy komuś odbierać życie czy nie, a nie czy cierpi czy nie. Ale widzę, że reguły i granice ustawiasz Ty na tym świecie xD Człowiek nie okej, lis nie okej, mucha okej. Od ilu centymetrów długości ciała można zabijać zwierzęta?
  • Odpowiedz
tak bo zawsze jest to jeden celny strzał w głowę i szybka bezbolesna śmierć
jak rozumiem jesteś zwolennikiem możliwości humanitarnego odbierania życia dowolnym ludziom poprzez np takie szybkie bezbolesne zastrzelenie ??

@Mruvek:
  • Odpowiedz
@Chodtok: Źle rozumiesz, nie jestem za odbieraniem życia dowolnym ludziom, tak jak nie jestem za odbieraniem życia dowolnym zwierzętom. Ale skoro zgadzamy się, na zabijanie świń, krów, kurczaków w jakimś celu, tak zgadzam się na zabijanie królików, lisów i dzików w jakimś celu.
  • Odpowiedz
@Chodtok: Taki sam cel ma lis mordując bezbronnego króliczka, no super #!$%@? cel ma ten lis. Powinien stanąć przed sądem i siedzieć w więzieniu do końca życia. Jak już wszystko chcesz traktować jednakowo.
  • Odpowiedz
Hmm no jak dla mnie to większą manipulacją jest nie nazywanie morderstwa morderstwem tylko wyszukiwanie jakichś dziwnych eufemizmòw typu regulacja stanu populacji


@Chodtok: Łowienie ryb to też morderstwo?
  • Odpowiedz