Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, która rzekomo utraciła dom podczas prac na mierzei wiślanej.

Tak się składa, że dokładnie tego samego zdjęcia użyłem kilka tygodni temu w odcinku o perswazji by zobrazować to jak silnie zdjęcia smutnych zwierzątek oddziałują na osoby o poglądach postępowych.

A samo zdjęcie pochodzi z Finlandii z zeszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #wojnaidei #mierzejawislana #ciekawostki #perswazja
wojna_idei - Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, k...

źródło: comment_QjNEtszkF3qnFrewy5AAobzKC4TDth3J.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
To jedzenie i chęć przeżycia to dla ciebie #!$%@? cel?


możliwe że u lisa jest to niezbędne do przeżycia nie wiem nie znam się
człowiek natomiast może spokojnie obyć się bez pożerania zwłok
w obecnych czasach dla (żyjących w cywilizowanych rejonach) ludzi jest to tylko kaprys zachcianka

@Mruvek:
  • Odpowiedz
skoro jest bezmyślne to nie wie, że żyje


omg wiedziałem że ktoś się tego słówka przyczepi xdddd
poprzez bezmyślne miałem na myśli niezbyt skłonne/zdolne do przeżywania głębokich refleksji i wykształcenia tzw MORALNOŚCI a nie nieświadome i nieczujące

@paperipapo:
  • Odpowiedz
to nie wie, że żyje... w sumie co za różnica dla niego czy je zabiję czy nie?


tzn jesteś zwolennikiem mordowania osób upośledzonych umysłowo albo w śpiączce ??
małe dzieci też w sumie za dużo rozumu nie mają...

@paperipapo:
  • Odpowiedz
@zlorzeczenie: dlaczego uważasz, że język łowiecki jest czymś złym? Bo wywodzi się z XII czy XIII wieku a nawet sięga czasów prasłowiańskich? Bo przekazywany był z pokolenia na pokolenie? Bo go nie rozumiesz? Oki chyba to ostatnie. A może mamy zacząć szykanować hokeistów, bejsbolistów, wspinaczy, murarzy, mechaników itp bo też mają swoją gwarę? A może zwiększmy kaliber - rzućmy się na Ślązaków!
Skąd wiesz, że nie ma żadnej podstawy naukowej do
  • Odpowiedz
tzn jesteś zwolennikiem mordowania osób upośledzonych umysłowo albo w śpiączce ??

małe dzieci też w sumie za dużo rozumu nie mają...


@Chodtok: Ale są ludźmi. Nie zabijam ludzi bo nie jestem mordercą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chodtok: no tak, bo mięsko rośnie w marketach na półkach a kiełbaski ładnie rosną w woreczkach w lodówkach. Chcesz mieszczuch organizm jedzeniem trawy to okej, ja wolę prawdziwe mięso wiadomego pochodzenia - dziczyznę.
  • Odpowiedz
bo mięsko rośnie w marketach na półkach a kiełbaski ładnie rosną w woreczkach w lodówkach


no nie
produkuje się je z zamordowanych zwierząt

@Sckb:
  • Odpowiedz
@Chodtok:" nie wiem nie znam się"

No widzę, bambinizm wiecznie żywy widzę, biedne zwierzątka giną z rąk złych ludzi którzy czerpią przyjemność z rozsmarowywania mózgów niewinnych istot po drodze. Zli ludzie źli!
  • Odpowiedz
biedne zwierzątka giną z rąk złych ludzi którzy czerpią przyjemność z rozsmarowywania mózgów niewinnych istot po drodze. Zli ludzie źli!


no tak to mniej więcej wygląda
chociaż podejrzewam że większość czerpie przyjemność z pożerania ich zwłok a nie samego aktu odbierania życia
tzn myśliwi pewnie lubią też to ostanie hehs

@zmasowanyatak:
  • Odpowiedz
@Chodtok: taka mała sugestia ode mnie: jak chcesz aby więcej ludzi przeszło na wege czy inne #!$%@? to prowadź rzeczową dyskusje podpartą argumentami a nie wyzywasz ich od morderców czy scierwojadów bo zamiast na miłośnika zwierząt wychodzisz na wege frustrata którego nikt nie traktuje poważnie. Z fartem!
  • Odpowiedz
"chyba" "pewnie tak"


nie używałem w tym wątku tych słów

także taka dyskusja z tobą


tzn jaka
ale konkretnie
co w przekazie zmienia to że nie jestem pewien czy akurat lisowi niezbędne do przeżycia jest pożeranie innych
z tego co wiem to niektórym zwierzątkom tak
meritum mojego komentarza był fakt że człowiekowi na pewno nie i w jego przypadku jest to tylko głupia zachcianka kaprys

@Mruvek:
  • Odpowiedz