Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, która rzekomo utraciła dom podczas prac na mierzei wiślanej.

Tak się składa, że dokładnie tego samego zdjęcia użyłem kilka tygodni temu w odcinku o perswazji by zobrazować to jak silnie zdjęcia smutnych zwierzątek oddziałują na osoby o poglądach postępowych.

A samo zdjęcie pochodzi z Finlandii z zeszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #wojnaidei #mierzejawislana #ciekawostki #perswazja
wojna_idei - Ciekawostka: Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, k...

źródło: comment_QjNEtszkF3qnFrewy5AAobzKC4TDth3J.jpg

Pobierz
  • 104
@Chodtok: ocho, pseudo-ekolog poczuł się dotknięty?
Już pomijam fakt, że tym jednym słowem oskarżyłeś jakieś 120 tysięcy ludzi za co każdy z nich i wszyscy razem mogliby pozwać Cię o zniesławienie i fałszywe oskarżenie.
Wracając do tematu, proszę bardzo, pierwszy lepszy post organizacji pseudo-ekologicznych:
Ludzie Przeciw Myśliwym - Ujawniamy Przestępstwa Myśliwych
Zdjęcie (sądząc po czapce) czeskiego bądź słowackiego myśliwego i podpis: 'MYŚLIWI ZABIJAJĄ LISIĘTA!' i dalej w tekście czytamy zwroty, takie
@wojna_idei:

Od kilku dni internet obiega zdjęcie smutnej małej sówki, która rzekomo utraciła dom podczas prac na mierzei wiślanej.

Tam jedna z użytkowniczek skojarzyła je wprost z wycinką towarzyszącą przekopowi Mierzei Wiślanej - do zdjęcia jako opis dodała słowa "Mierzeja Wiślana" i emotikony wyrażające płacz. Jej wpis (już usunięty) został podany dalej ponad 150 razy


150 podanych dalej udostępnień zdjęcia na twitterze = od kilku dni internet obiega zdjęcie

jak silnie
@Chodtok: jak już cytujesz moje wypowiedzi to chociaż nie wyrywaj ich z kontekstu. Mówiłem o regulacji stanu populacji przez odstrzał. Jest wiele sposobów regulacji, a i sama regulacja nie jest równoznaczna z odstrzałem.
Jak już tu wyżej stwierdzono - morderstwo tyczy się człowieka, nie zwierzęcia. To potwierdza tylko moje stwierdzenie - ubieracie to w takie słowa, by działać na sumienie ludzi.
Szukając w google znajdujemy tylko wpisy komentujące już zdjęcie jako fakenews. Nie znalazłem nic innego powielającego informację o rzekomym pochodzeniu zdjęcia z mierzei wiślanej


@gzres: Typowy news w stylu "oburzeni internauci". Albo, jak kto lubi sie złej woli doszukiwać - astroturfing.