Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie jak mogę z poziomu "patrzenia w wizjer" podjaśnić/ściemnić zdjęcia?
Chodzi mi o opcje oznaczoną ikonką plusa oraz minusa. Umiem wejść do menu na wyświetlaczu i tam to przestawić. Ale nie znam żadnego skrótu aby to zrobić.
Jest to opcja która już po ustawieniu przez mas manualnie parametrów, każe lustrzance w "jakiś" sposób sprawić by zdjęcie było ciut jaśniejsze lub ciut ciemniejsze.

Jak to zrobić skrótem? W innych modelach umiałem w tym nie (5D Mark IV) albo zapomniałem.

#canon #pytanie #kiciochpyta #fotografia #zdjecia #dslr #lustrzanki
Bunch - Czy ktoś wie jak mogę z poziomu "patrzenia w wizjer" podjaśnić/ściemnić zdjęc...

źródło: comment_1qFTxpjMgIX4siu7dO6HYMFDjuqYF8lC.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@I-____-I: Nie mam tego przycisku. Mam 2 lustrzanki. W jednej mam dokładnie w tym miejscu jak wyżej model z lewej. Natomiast w drugiej nie mam...
  • Odpowiedz
@Bunch: ja się za bardzo nie znam, ale wydaje mi się że exposure compensation jest właśnie do tego. Ustawiasz wszystko poprawnie według światłomierza, ale chcesz mieć zdjęcie delikatnie prześwietlone więc korygujesz expo.
  • Odpowiedz
@Bunch: serio nie działa przyciśnięcie nastawy ekspozycji i któreś z pokręteł? W moim 750D nawet przesuwało na wizjerze kreskę miernika ekspozycji o zadaną wartość na plus czy minus. Bo przecież ta opcja tak właśnie działa, że po prostu koryguje nastawę tak by niedoświetlić lub prześwietlić zdjęcie.
  • Odpowiedz
@Bunch: > Co ma ISO do tego? Zrozumiałeś na pewno pytanie?

ktoś powinien wrócić się do pstrykania telefonem....

przycisk +/- w kwadracie nie podziała wcale jeżeli jesteś w manualu a wszystkie parametry masz ustawione na sztywno...

ot po prostu ta funkcja albo zmienia czas albo zmienia iso albo zmienia przysłonę (zależy w jakim trybie jest używana i co może zmienić) więc równie dobrze zamiast kompensacji ekspozycji możesz zmienić iso czy czas
  • Odpowiedz
@Wapniak: Ono odpowiada za przysłonę.

ALe chyba full manual to full manual i zakręciłem się trochę.
W trybach automatycnych lub polautomatyczych to moze faktycznie wystarczy przednie pokrętło :P
  • Odpowiedz