Wpis z mikrobloga

Ktos jest w stanie wytłumaczyć to nagłe uwielbienie dla Tuska na Mirko? Jakaś opłacana akcja czy po prostu neuropki się zmobilizowały? I jeszcze ta logika z dupy gdy ktoś słusznie krytykuje Tuska. Jakie afery, przecież nie było żadnych afer? No tak, bo Amber Gold, taśmowa, hazardowa itd. to jest nic. A już w ogóle rozwala mnie argument, że podniesienie VAT i zabranie pieniędzy z OFE to była konieczność bo był kryzys i w sumie to dobrze zrobili, a to wina PiS, że teraz VATu nie obniżają i zabierają resztę z OFE. Ludzie kompletnie nie rozumieją, że Polska przeszła dosyć bezboleśnie światowy kryzys głównie dlatego, że jesteśmy po prostu nieznaczącym graczem w światowej gospodarce, do tego położenie geograficzne i struktura PKB też mają na to wpływ. I nie jest to w żaden sposób zasługa Tuska.

Najgorsze jest tylko to, że ci zwolennicy Tuska na drugim biegunie nie widzą nic innego nic PiS, a ich głównym argumentem jest "bo gdyby PiS wtedy rządził" lub "a za rządów PiS". Przecież to jest identycznie jak z dyskusją z pisowcem tylko u nich w drugą stronę. Kiedy wy imbecyle zrozumiecie, że #pispojednozlo ??

I to podniecenie jak to Tusk mądrze i pięknie mówi, jaki on to oświecony i ile się nauczył od tych polityków w Europie. Nauczył się jak wam robić wodę z mózgu i co wam nagadać żeby znowu wycisnąć z Polski ile się da do własnych kieszeni. Chcecie kogoś kto mówi rzeczowo i z sensem? To posłuchajcie bądź poczytajcie Mentzena lub Gwiazdowskiego.

#tusk #neuropa #polityka #polska #bekazlewactwa #lewackalogika
  • 108
@dingi_dong: skoro jesteś takim znawca polityki to powiedz mi proszę co takiego Tusk zrobił aby Polska zniosła kryzys tak dobrze? Wskaż konkretne ustawy czy też inne działania, które przyczyniły się do zmniejszenia skutków kryzysu.

To tak jak z tym z ulubionym argumentem pełowców, że taka emigracja są ich rządów to skutek tego, że otwarto granicę. W takim razie skoro granicę otworzyły się w 2004 roku, a rząd PO trwał do 2014
@rzep: afera z Amber Gold jest w tym, że prokuratura i sądy kilkukrotnie ignorowały podjęcie się tej sprawy zanim afera wypłynęła, mimo że KNF wyraźnie kilkukrotnie zwracał im na tę firmę uwagę. Takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem, trzeba mieć silne plecy w postaci znajomych u władzy aby taki wałek tak długo działał.
Odpowiadam na to po raz kolejny jakiemuś neuropkowi i nie będę po raz kolejny się powtarzał.

Afera taśmowa
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
czy jakiemukolwiek znanemu politykowi związanymi z różnego rodzaju aferami w ostatnich latach coś udowodniono?

@adizj: oczywiście że tak. Chociażby Mariusz Kamiński który dostał wyrok za aferę gruntową, a który został uniewinniony przez Dudę. Czy Tomasz Lipiec, minister sportu w poprzednich rządach PiS, który przyjmował łapówki w czasie bycia ministrem za co siedział kilka lat.
Nie kłam że nikomu nic nie udowodniono i nikt nie został skazany.
afera z Amber Gold jest w tym, że prokuratura i sądy kilkukrotnie ignorowały podjęcie się tej sprawy zanim afera wypłynęła, mimo że KNF wyraźnie kilkukrotnie zwracał im na tę firmę uwagę. Takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem, trzeba mieć silne plecy w postaci znajomych u władzy aby taki wałek tak długo działał.

Odpowiadam na to po raz kolejny jakiemuś neuropkowi i nie będę po raz kolejny się powtarzał.


@adizj: Prokuratura i
Żeby twierdzić, że PiS to to samo co PO


@yuim: gdyby było to samo to by ludzie nie protestowali, to jest przeciwność, głównie środowisk i dlatego taki spór bo dla tysięcy ludzi to jest majątkowe być albo nie być.
@adizj: Też to zauważyłem, pewnie jakieś popłacane trolle. Zresztą jak zawsze, pis po i przepychanie sie nawzajem do ludzi którymi łatwo sie manipuluje aby zyskać elektrolat, głównie młodych jak i przegryw.

Nie wiem czy to powód do dumy, ale nigdy nie głosowałem ani na po ani na pis. A prawa wyborcze mam od 12 lat ;)
Prokuratura i sądy zajmują się sprawą, gdy zostanie złamane prawo. KNF może wydawać ostrzeżenia (nie wyroki) zanim prawo karne zostanie złamane.

No i politycy nie powinni mieć możliwości naciskania na prokuraturę i sądy.


@rzep: właśnie tym się różni Państwo teoretyczne od praktycznego. W Państwie praktycznym taki Amber Gold jest uwalany jeszcze zanim na dobre się rozkręci. W Państwie teoretycznym afera zaczyna się gdy ogromna ilość ludzi zostanie oszukana, a pieniądze zdążą
Brak nowych, rozdmuchanych wydatków socjalnych dla utrzymania władzy


@rzep: no i to jest może jeden argument, który faktycznie miał jakiś wpływ na przetrwanie kryzysu. Z tym, że PO nigdy nie było partią jakoś nadmiernie rozdającą na prawo i lewo, więc generalnie po prostu nic nie musieli zmieniać.
Skok na OFE to po prostu załatanie dziury w ZUSie, o której było wiadomo od bardzo dawna, że trzeba będzie ją jakoś załatać, tylko
Mentzena


@adizj: xDDD "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej"

Powiedz że trollujesz.


@JakovKarnic: jeszcze do tego się odniosę. Też mi się nie podobają te postulaty Mentzena. Natomiast dość rzeczowo wyjaśnił dlaczego się pojawiły - ponieważ musiał zacząć walczyć takimi populistycznymi i radykalnymi hasłami, bo jak wcześniej mówił rozsądnie i rzeczowo to nikt go nie słuchał. I ma zupełną rację co bardzo dobrze widać po Twojej reakcji na
oczywiście że tak. Chociażby Mariusz Kamiński który dostał wyrok za aferę gruntową, a który został uniewinniony przez Dudę. Czy Tomasz Lipiec, minister sportu w poprzednich rządach PiS, który przyjmował łapówki w czasie bycia ministrem za co siedział kilka lat.


@CytrynowySorbet: no faktycznie, jeden skazany, ułaskawiony i znowu pełni funkcje koordynatora służb specjalnych. Drugi skazany na 2 lata i 3 miesiące, wyszedł po odsiedzeniu połowy kary. I to wszystko na kilkanaście komisji
Skok na OFE to po prostu załatanie dziury w ZUSie, o której było wiadomo od bardzo dawna, że trzeba będzie ją jakoś załatać, tylko nikomu nic się nie chciało z tym zrobić. PO też jest było zbyt leniwe na jakąkolwiek reformę systemu emerytalnego, więc poszli na łatwiznę i wzięli kasę z OFE. Faktycznie to bardzo istotny strategiczny ruch, który ochronił nasz przed kryzysem, bitch please...


@adizj: Nawet nie rozumiesz o co