Wpis z mikrobloga

Ktos jest w stanie wytłumaczyć to nagłe uwielbienie dla Tuska na Mirko? Jakaś opłacana akcja czy po prostu neuropki się zmobilizowały? I jeszcze ta logika z d--y gdy ktoś słusznie krytykuje Tuska. Jakie afery, przecież nie było żadnych afer? No tak, bo Amber Gold, taśmowa, hazardowa itd. to jest nic. A już w ogóle rozwala mnie argument, że podniesienie VAT i zabranie pieniędzy z OFE to była konieczność bo był kryzys i w sumie to dobrze zrobili, a to wina PiS, że teraz VATu nie obniżają i zabierają resztę z OFE. Ludzie kompletnie nie rozumieją, że Polska przeszła dosyć bezboleśnie światowy kryzys głównie dlatego, że jesteśmy po prostu nieznaczącym graczem w światowej gospodarce, do tego położenie geograficzne i struktura PKB też mają na to wpływ. I nie jest to w żaden sposób zasługa Tuska.

Najgorsze jest tylko to, że ci zwolennicy Tuska na drugim biegunie nie widzą nic innego nic PiS, a ich głównym argumentem jest "bo gdyby PiS wtedy rządził" lub "a za rządów PiS". Przecież to jest identycznie jak z dyskusją z pisowcem tylko u nich w drugą stronę. Kiedy wy imbecyle zrozumiecie, że #pispojednozlo ??

I to podniecenie jak to Tusk mądrze i pięknie mówi, jaki on to oświecony i ile się nauczył od tych polityków w Europie. Nauczył się jak wam robić wodę z mózgu i co wam nagadać żeby znowu wycisnąć z Polski ile się da do własnych kieszeni. Chcecie kogoś kto mówi rzeczowo i z sensem? To posłuchajcie bądź poczytajcie Mentzena lub Gwiazdowskiego.

#tusk #neuropa #polityka #polska #bekazlewactwa #lewackalogika
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dingi_dong: ale ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy tak nie bardzo? Gdzie ja napisałem, że wszystko to działania PiSu? Przeczytałeś też może jakie działania stricte polityczne miały wpływ na utrzymanie się dobrej sytuacji w czasie kryzysu? I które z nich faktycznie były dziełem Tuska? No to wróć do artykułu i się dowiedz, bo to ty silnie upierasz się o tym, że Polska przetrwała kryzys głównie dzięki Tuskowi.

Najbardziej mnie bawi
  • Odpowiedz
Mi wystarczy ten artykuł, w którym wszystkie czynniki zostały dokładnie opisane: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-PKB-nie-spadl-Klucze-do-polskiego-sukcesu-w-czasie-kryzysu-2193876.html


@adizj: Artykuł napisany w 2010 roku, gdy kryzys i działania z nim związane przecież działy się jeszcze później. To jakbyś czytał podsumowanie II Wojny Światowej napisane w 1943.

Jeśli chodzi o działania rządu to można z tego wymienić:

- > Warto wskazać na brak poważnych błędów ze strony polskiego rządu oraz Narodowego
  • Odpowiedz
Myślę, że to pytanie powinieneś zadać Ziobrze, z pewnością dobrze się z tego wytłumaczyli, skoro tych opieszałych prokuratorów awansował.


@Kleki_Petra: i to jest tylko potwierdzenie moich słów, że to jest jedna i ta sama banda, tylko dla niepoznaki ubrali się w inne barwy i mówią inne hasła.
  • Odpowiedz
Najbardziej mnie bawi to, że jako argumentu używasz podniesienie VAT w 2011 roku, kiedy już tak na prawdę było po kryzysie


Jakie k---a po kryzysie? Kryzys w Europie skończył się oficjalnie w 2014 roku.

a chodziło tylko o zapchanie dziury w budżecie stworzonej przez poprzednie lata


No
  • Odpowiedz
Przestań wierzyć jednemu artykułowi w prasie. To nie jest Biblia. Już nie mówiąc, że ma poważną wadę, co już wspomniałem - był napisany w trakcie kryzysu. Perspektywę i analizę efektów się uzyskuję wraz z czasem.

Tusk nie był rycerzem na białym koniu, ale dzięki konserwatywnej polityce i podjęciu paru niepopularnych decyzji Polska naprawdę sobie nieźle dała radę w tym kryzysie.

Dostałeś naprawdę sporo argumentów o tym co zrobił rząd w trakcie kryzysu by pomóc przeprowadzić Polskę suchą stopą, a ty sobie to wszystko zbywasz ot tak.


@rzep: Wybacz, ale bardziej wierzę artykułowi, który bazuje na statystykach i podaje konkretne dane niż wykopkowi idealizującemu rządy
  • Odpowiedz
@adizj: Tak dzbanie, bo żeby walczyć z kryzysem należy zwiększyć wydatki budżetowe powodując deficyt, który trzeba załatać czymś bo pieniądze się nie biorą z powietrza. To są takie podstawy, których wiem, że trollnościowcy nie ogarniają i dla nich idealna polityka fiskalna to jej brak, co oczywiście jedyne co by spowodowało to pogłębienie skutków kryzysu, w------e bezrobocie uderzające faktycznie w obywateli no ale wiadomo, najlepiej się teoretyzuje z pozycji gównowykopka, który
  • Odpowiedz
No i była w to wbudowana tymczasowość. Dlaczego ją PiS usunął?


@rzep: nie no tutaj już mocno parsknąłem śmiechem. Przypomnij mi na ile lat miał być podwyższony VAT? A do kiedy rządziło PO? I dlatego niczym się nie różnicie od tych po drugiej stronie barykady.

Już nie mówiąc o tym, że ujednolicenie stawek VAT np. na 16% przyniosłoby większe zyski do budżetu, ograniczyłoby liczbę urzędników i formalności, znacznie ułatwiło życie
  • Odpowiedz
Czyli znowu wychodzi na to, że PO odpowiadało częściowo odpowiadało za dobrą sytuację w kryzysie, ale wpływ miały też inne czynniki.


@adizj: Czyli jak najbardziej podziękuj panu Tuskowi za przeprowadzenie nas przez kryzys 2007 roku. Nikt nigdy nie twierdził, że UE nie była znaczącym czynnikiem, dzięki któremu się to udało. Tylko w jaki sposób dochodzisz z "wpływ miały inne czynniki" do "Tusk zły" to nikt nie wie.
  • Odpowiedz
@dingi_dong: za to ja nie wiem jak ty przechodzisz od "Tusk częściowo przyczynił się do dobrej sytuacji podczas kryzysu" do "wspaniały premier Tusk uchronił nas od kryzysu". Jestem pewien, że gdyby nasza sytuacjia geopolityczna byłaby inna i kryzys by nas bardziej dotknął to mówiłbyś "ale przecież to nie wina Tuska, co on mógł poradzić na kryzys na świecie".

To są takie podstawy, których wiem, że trollnościowcy nie ogarniają i dla
  • Odpowiedz
@dingi_dong: nie dotknął w tym sensie, że ich gospodarki nadal rozwijały się szybko w porównaniu do innych na podobnym poziomie.
Wystarczy porównać przebieg wzrostu PKB w latach 2007-2012 dla Singapuru czy Nowej Zelandii:
https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.KD.ZG?end=2017&locations=SG&start=2007
https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.KD.ZG?end=2017&locations=NZ&start=2006

z analogicznymi wykresami dla Niemiec
  • Odpowiedz
@adizj: nie do końca to samo. Nie popieram żadnego z nich, ale jednak za czasów PO kradli na p------ą skalę. To ile pieniędzy wpłynęło z uszczelnienia systemu podatkowego jest dobrym przykładem (mafia vatowska za czasów PO), jak również to, że PiS rozdawał tyle pieniędzy a budżet był na plusie.
  • Odpowiedz
do innych na podobnym poziomie.


@adizj: otóż to, że nie. W ogólności podawanie przykładu miasta-państwa Singapur jako jakiejkolwiek miary czegokolwiek to żart - 6 milionów ludzi stłoczonych na małym obszarze z gospodarką opartą głównie o sektor finansów i handlu nie da się przełożyć na żadne inne państwo i nigdzie indziej nie wprowadzisz z sukcesem modelu Singapurskiego. To najzwyklejsze mrzonki i marzenia analogiczne do konceptów "Międzymorza". Bajki dla naiwniaków.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kleki_Petra: aha, czyli pewnie układanie się PO z ex-komunistami jak Miller czy Cimoszewicz żeby utrzymać ten sam układ, który rządzi Polska od zmiany ustrojowej to też przypadek, który akurat mi leży w schemacie?
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: akurat to, że aktualnie budżet był na plusie (to też jest kłamstwo, bo mniejszy deficyt niż zakładano to dalej budżet na minusie) mimo takiego rozdawnictwa jest tylko i wyłącznie zasługą dobrej koniunktury. Ale spokojnie, recesja się zbliża wielkimi krokami i tylko patrzeć jak ta cała bańka nakręcona przez 500+ wystrzeli w cholerę.
  • Odpowiedz