Wpis z mikrobloga

@Rabusek: Pewnie sprawdzają, czy zainteresowałeś się tematem na poważnie, albo tylko, usłyszałeś, że tester automatyzujący więcej zarabia, więc wiesz, że w przyszłości będziesz automatyzował po przerobieniu jednego kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Akurat, terminy, które wymieniłeś to są podstawy.
zmieniasz specjalizację czy z nudów bierzesz udziały w rekrutacjach żeby być na biężąco?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zawodowi3c: zaczynam powoli z automatyzacją w pracy więc rozglądam się jak wygląda rynek

na dodatek w poprzednich firmach miałem krótkie epizody z appium więc to nie jest tak, że tylko manualnie klikałem całe życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat, terminy, które wymieniłeś to są podstawy.


@stolar28:
@Rabusek: Nie wiem czy norma, ale ja o takie rzeczy pytam, ale to też zależy od projektu. U nas tester to w zasadzie test developer, spodziewamy się po kandydacie, że nie tylko zautomatyzuje przypadki testowe ale i będzie umiał rozwinąć wewnętrzny framework jeśli czegoś w nim brakuje, lub coś w nim zmodyfikować i powinien to robić dobrze i zgodnie ze standardami. Taka specyfika małego zespołu (obecnie 4 testerów) gdzie każdy musi
@LiczbaPi: Porozmawiałem z ludźmi z branży i o ile część pytań to rzeczywiście moje braki w wiedzy, tak wiedza o servletach przy automatyzacji nijak nie ma się do stanowiska.

Tak czy tak, dostałem w obecnej, w pełni manualnej pracy propozycje podwyzki, więc i tak nic z tego by nie było :) tutaj też nikt nie wymaga ode mnie znajomości czegoś co na takich stanowiskach jest rzadko wymagane.
tak wiedza o servletach przy automatyzacji nijak nie ma się do stanowiska


@Rabusek: A może używają serwletów w projekcie i pasuje wiedzieć jakim są gównem? IMHO trochę przesadzasz, bo z tego co napisałeś to pytali cię o kompletne podstawy z javy na które "czwrórkowy" student 3 roku informatyki by był w stanie odpowiedzieć.
@Rabusek:
Jeżeli firma robi bardziej skomplikowane projekty (np. symulowanie komunikacji WS z PLC i MI) i trzeba to zautomatyzować, to osoba która "trochę ogarnia automaty" za #!$%@? tego nie ogaranie.
I faktycznie coraz częściej szuka się na automatyków osoby, które faktycznie ogarniają programowanie.