Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirasy.
Chyba właśnie zakończył się mój 2letni związek.
I co ciekawe, chyba nie poszło o #bolecnaboku.

Zwykły fajny związek, ja lvl 31, ona 28. Ona raczej rozsądna, normalna dziewczyna.
Zaczynamy starać się o dziecko i został poruszony temat testów na ojcostwo. Powiedziałem, że jak będziemy je mieli, to chciałbym zrobić test - tak dla zasady, bo uważam, że takie testy powinny być obowiązkowe dla wszystkich.
Różowa się oburzyła i zaczęła używać argumentów "związek powinien bazować na zaufaniu i miłości" i generalnie była dość mocno zniesmaczona samą taką propozycją.
Starałem się jej wytłumaczyć, że jej ufam, i że nie jest to kwestia zaufania, po prostu uważam, że tak jest fair względem wszystkich - bezskutecznie.
Poszła mocna inba. Stanęło na tym, że ja się uparłem, że jeśli nie będzie takich testów, to znaczy, że pewnie ma coś do ukrycia. Padły słowa, że ten związek w takim wypadku chyba nie ma sensu.

Czy to ja przeginam, czy ona?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 254
zakochany facet nie zdradzi, kobieta kwestia humor danego dnia


@szalonyonanista:

Masz jakiekoliwek pojęcie o psychologii czy pierdzielisz trzy po trzy, bo się wykopu naczytałeś.
Mózg zakochanego człowieka zalewa wazopresyna i jezeli już to mężczyźni mogą mieć problem z jej niskim stężeniem, więc pomimo najlepszej partnerki, niektórzy mężczyźni genetycznie nigdy nie będą w stanie stworzyć stałęgo związku, bo się do nikog nie przywiążą ;)
ale mamy też rozum i logikę i to one nami sterują a nie hormony jak w przypadku kobiet


@szalonyonanista: Tak sobie wymyśliłeś, to na pewno tak jest. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nami wszystkimi sterują hormony i sterują też nami emocje, bo odczuwamy gniew, smutek czy radość. Nasza osobowość jest zawsze wspomagana emocjami, które odczuwamy. Możemy nad nimi w jakimś stopniu sprawować kontrolę, ale mężczyźni nie są do
@AnonimoweMirkoWyznania: Z zaufaniem jest tak, że miałem wiele osób w życiu o których mówiłem "dałbym sobie za nie rękę uciąć", a teraz pewnie #!$%@?łbym jako kadłubek bo w wyniku niedoboru rąk trzeba by było rąbać i nogi. Także rozumiem twoją potrzebę i nie do końca czaję falę fałszywie świątobliwych przedmówców. Choć faktycznie wariant zrobienia po porodzie, bez wiedzy drugiej strony, wydaje się tutaj najlepszych kompromisem.
to tobie nie byłoby przykro że facet ma cię za dziwkę?


@ruok: przecież to jakieś emocjonalne #!$%@?.

Test ojcostwa daje Ci niemalże pewność. Więc siłą rzeczy jest to silniejszy argument niż zaufanie. Dodatkowo mądrzy ludzie zdają sobie sprawę, że ich zdolności poznawcze są ułomne. Ulegamy wielu iluzjom i błędom poznawczym dlatego zwyczajnie mimo że dalibyśmy sobie rękę uciąć ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to możemy się
przecież jak facet ciągle myśli, że kobieta go zdradza to powinien udać się na terapię bo test na ojcostwo nie załatwi jego obsesji


@ruok: oczywiście. Ja pisałem o sytuacji gdy facet ufa swojej kobiecie ale jest świadom, że może się mylić.

Wymaga to pewnej dozy inteligencji i abstrakcyjnego myślenia.

Z resztą każdy kto był zakochany czy w związku wie jaki #!$%@? się dzieje z naszym postrzeganiem drugiej osoby.

Każda nerwowa reakcja
@AnonimoweMirkoWyznania To po prostu przykre. Mój ex powiedział mi kiedyś to samo i zdziwił się czemu zrobiło mi się smutno. Ani razu nie dałam mu powodu by myślał że go zdradzam, czy kręcę z kimś na boku a tu taki tekst. To tak jakbyś wmawiał kobiecie, że się puściła lub ma zamiar i będzie próbować Cię naciągnąć na dzieciaka ()

Jak jej nie ufasz to o tym porozmawiajcie
@szalonyonanista:

Intercyza ma sens tylko jak jedna osoba jest sporo bogatsza od drugiej.

Dla mnie to jest to samo co brak zaufania do partnera.
To samo co wynajem prostytutki by uwiodła faceta w ramach testu - niby spoko, bo w sumie sprawdzasz czy w odpowiednią osobę inwestujesz czas, życie, pieniądze, a z drugiej strony jednak świadczy o braku zaufania.
@szalonyonanista Nie walnęłam focha. Napisałam tylko że zrobiło mi się smutno, co nie zmienia faktu, że dokończyłam z nim tą rozmowę i wyjaśniłam, że jeżeli będzie chciał zrobić taki test to będzie to dla mnie równoznaczne z tym, że mi nie ufa i uważa że go zdradziłam, a taka postawa z jego strony mnie bardzo boli i ubliża. Dodatkowo zapytałam go po co taki test, jako odpowiedź i argumenty dostałam historie na
@PanHagrid: prawdopodobnie chodzi o wyrzut serotoniny po ciąży.
Ale wątpię by były badania które pokażą różnicę między reakcją na dziecko z nieświadomej zdrady, a ze związku.
Chyba że kolega @Pirat_Brodacz wierzy że jak zdrada to tylko z czarnym/żółtym, bo wtedy zakładając że piszemy z Polakiem faktycznie szłoby poznać od razu XD