Wpis z mikrobloga

nie, nie można przejeżdżać rowerzysty w żadnych warunkach


@bthzz: a taki efekt mają światła mijania przez cały rok - i to nie jest mój wymysł tylko wniosek Austriaków którzy wycofali się z tego przepisu, zresztą podobny efekt jest w naszych statystykach ale że statystykami zajmują się niedouczeni (m.in. w statystyce) policjanci a nie statystycy czy inżynierowie (co widać po tym że rzekomo mamy o rząd wielkości sprawniejsze samochody od Niemców) to
  • Odpowiedz
@bthzz:
Powiedzmy inaczej, coś co #!$%@? po ziemi przy ludziach 100kmh musi mieć światła koniec i basta. Tym bardziej że idzie era cichych samochodów.
  • Odpowiedz
a jesteś ślepy ze nie widzisz samochodu w dzień XD?


@camaro98: Ostatnio wlokłem się za taką babeczką, cóż poradzisz, 70 na 90, długa prosta, linia przerywana, z daleka jedzie tir ale bez przesady, zdążę wyprzedzić bez redukcji. I oto okazuje się, że przed tirem jedzie #!$%@? janusz na światłach pozycyjnych, którego na tle czarnego tira NIE BYŁO WIDAĆ (słoneczko nisko, świeciło idealnie w lusterka). Manewr wyprzedzania musiałem anulować. Pomigałem debliowi, odmigał,
  • Odpowiedz
@matiimakaka właśnie.
@Analityk Ciekawe co byś chłopino zrobił w takich np Niemczech gdzie przed i po zmroku każdy używa świateł jak chce? Większość jeździ bez a niektórzy włączają (w moim aucie muszę mieć ciągle dzienne h15 na przodzie) i popatrz jaki ambaras, nieporównywalnie mniej wypadków a jeszcze jakby odjął obcokrajowców... ;)
  • Odpowiedz
a jesteś ślepy ze nie widzisz samochodu w dzień XD?


@camaro98: jak widzę samochód w dzień bez zapalonych świateł to zakładam, że nie porusza się on tylko stoi z wyłączonym silnikiem. Często mi się zdarza, że wyprzedzam samochód jadący przede mną widząc auto bez świateł "stojące" na drodze - zdziwko gdy okazuje się, że auto jednak jedzie...
  • Odpowiedz
@dedik: Te światła powinny być zabronione w samochodach bez czujnika zmierzchu tak samo jak nie wolno zakładać świateł ksenonowych bez spryskiwaczy i modułu samopoziomującego. Krótko.
Sam mam to gówno po poprzednim właścicielu i muszę je #!$%@?ć, bo się wstydzę przekręcać zapłon. ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piottix:
w takich warunkach takie światła też są bardzo popularne (łącznie z zainstalowanymi fabrycznie), mało który kierowca jest na tyle przytomny aby włączyć pozycyjne, o przeciwmgielnej tylnej lamie już nawet nie wspominam.
@wiecejszatana: nie pozycyjne
  • Odpowiedz
@camaro98 he ale batalia się nawiązała , zjeść Cię chcieli ( ) też uważam że w słoneczny dzień jak ktoś nie widzi bryły stali półtora tonowej to powinien oddać prawo jazdy i iść do okulisty ratować co się da , ale wykopki wiedzą lepiej, trzeba wypalać żarówki i grzać odbłyśniki bo jakiś poseł/osioł klepnął ustawę pod życzenie lobby elektrycznego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokk: @bthzz: @camaro98: Ostatnio sobie jechałem, dojeżdżałem do skrzyżowania no i widzę z oddali jakiś samochód. Miał wyłączone światła. Z 5 sekund zajęło mi zorientowanie się że tamto auto się porusza.

Więc tak, obowiązek świateł 24h na dobę przydaje się.
  • Odpowiedz