Wpis z mikrobloga

@Analityk: miałem podać dokładnie ten sam przykład. Bierzesz się za wyprzedzanie patrzysz TIR jedzie w bezpiecznej odległości.. a tu taki #!$%@? przed nim seicento albo punto bez świateł albo z gownoledem.. ja robię 30tys rocznie może dużo mało ale taka sytuacje miałem już niejednokrotnie. Każdy kto ma jakieś doświadczenie za kołkiem powie ze obowiązek jazdy na światłach poprawia bezpieczeństwo ale zawsze znajdzie się taki @camaro98: kto powie ze to głupota..
  • Odpowiedz
@camaro98: no niestety albo mało spędziłeś za kółkiem albo jesteś słabym trolem. Porównuj Japonię, USA, Niemcy.. do PL, nie ważne że inna szerokość geograficzna, że inne nasłonecznienie i wiele innych czynników ale cóż, tam nie mają to my też nie musimy, w zimie chodzisz też w krótkich ciuchach bo w USA na Florydzie jest ciepło? Słaby z Ciebie troll, są lepsi. A jeśli nie jesteś trolem to dodam sobie Ciebie do
  • Odpowiedz
  • 0
@PrzywodcaFormacjiSow Niemcy Francja i pewnie reszta krajów zachodniej Europy nie ma nakazu świateł w dzień. Ale oczywiście Polska musi mieć bo jest mądrzejsza....

Dajecie się doić z kasy w imię bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@FLOLPROBA: bo mądre jest że auta świecą lampami w dzień XDDD ale wam lemingi władza mózgi wypaliła nie dziwie się że nowe auta tą tak przeładowane zbędnymi systemami bezpieczeństwa skoro ameby co potrzebują świateł w dzień żeby zobaczyć samochód mają prawka XD
  • Odpowiedz
@snwptest: No ale boj czego ty oczekujesz od ludzi co w 90% nie wiedzą co to odbłyśniki ale #!$%@? z tym on jest ślepy i ułomny zdał ledwo prawko i teraz płaku płaku jak ktoś piszę że powinien prawko oddać, #!$%@? że przez ten przepisy auta w polszy maja gorzej świecące lampy niż na Ukrainie bo odbłyśniki ale co tam XDDDD
  • Odpowiedz
@Analityk: boj posłuchaj chwile bo widze ze ty tras też nie robisz, problem z tym przepisem nie jest do końca w dzień a w nocy bo jak #!$%@? światłami 24h to wypalają ci się odbłyśniki przez co 80% w polszy świeci tak fatalnie w nocy co serio stwarza zagrożenia
  • Odpowiedz
@camaro98: ten przepis jest głupi bo wypala odblysniki xDD trzymajcie mnie xD hamowanie tez jest głupie bo zużywa klocki xD jak ktoś kupuje samochód i martwi się zużyciem odblysnikow to niech lepiej nie kupuje auta xD typie uczepiłes się czegoś głupiego i się pogrążasz. @MicroPepe:
  • Odpowiedz
@FLOLPROBA: boj ale jak chodzi o odbłyśniki to nie ma norm kiedy je wymieniać, ani zwykły kowalski nie wie kiedy one się wypalą, plus większość auta ma je de facto do żywotnie wiec nie są one dostosowane do tych przepisów, ten przepis powinien obowiązywać jedynie auta z fabrycznymi dziennymi i tyle a nie że ja mam latać na mijania w słonczy dzień latam na postojówkach XD
  • Odpowiedz
@camaro98: W swojej karierze jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem wypalenia odbłyśników w reflektorze samochodowym, poza przypadkami, kiedy ktoś stosował żarówki bez homologacji drogowej (rajdowe, o mocy powyżej 55W), a miałem do czynienia z tysiącami (bez kitu) samochodów z przebiegami dochodzącymi do miliona km. Wg mojej wiedzy ten problem dotyczy bardzo starych samochodów. Obecnie reflektor dużo szybciej skończy życie przez zmatowiałe i popękane klosze...
  • Odpowiedz
@bthzz: powiem ci że ja się spotkałem i to nie przez złe żarówki, kolejna sprawa że mam jakieś wrażenie że jak jedziesz przez nasz piękny kraj i auta nawalają ci światłami 24h na dobe plus 80% ma wypalone odbłyśniki albo nie ustawione lampy i świecą we wszystkie strony to oczy się bardziej męczą niż jak jedziesz przez Niemcy gdzie nie ma tego obowiązku
  • Odpowiedz
@camaro98: To nie są wypalone odbłyśniki tylko janusze myślą, że jak sami wymienią żaróweczką to jest git i nic nie trzeba ustawiać. Albo jeszcze lepiej jak kupują "importy" z lampami z UK, zgadnij czemu są zdecydowanie tańsze i walą światłem po oczach. To z odbłyśnikiem to niezła ściema.
Z przepisami nie ma problemów. Świateł do jazdy dziennej używamy w dzień w warunkach dobrej widoczności. Nie we mgle, nie w deszcz/śnieg. Po
  • Odpowiedz