Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiem że to nie portal dla biedaków jak ja, sami #programista15k.

Ale i tak chciałem się pochwalić bo jestem naprawdę zadowolony z auta, które kupiłem.
Część mireczków pomogła mi z radiem, ktoś inny wytłumaczył parę rzeczy, więc to pewien sposób na spłatę długu wdzięczności ( )

Jak na pierwsze auto kupiłem coś z czego możecie się śmiać, że biedne itd.
Ale dla mnie to wymarzone wozidło, szczególnie że chcę wrócić na studia ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo mnie ta moja wsiurska mieścina zaczyna męczyć.

Honda Civic VII 5D 1.6 110hp.

Wersja nie jest co prawda sportowa, ale ktoś się przy tym samochodzie naprawdę starał.

Skrzynia oryginalna w co mechnik nie mógł uwierzyć bo zazwyczaj są już conajmniej po jednej wymianie.
Silnik wskazuje na jazdę na autostradzie.
Wnętrze wygląda lepiej niż w 8 lat młodszym aucie moich starszych xD

Od strony mechanicznej oprócz wymian eksploatacyjnych i sworznia, nie ma nic do wymiany przez najbliższy rok ( ʖ̯)

Fajna felga, udało mi się wyhaczyć spoko oponki całoroczne.
Ma parę bolączek które zrobię gdy dorobię sobie coś w wakacje. (Zamek #!$%@?) xD

Trochę się rozpisałem i wiem, że pewnie macie to w dupie, ale już dawno nic dobrego mnie nie spotkało i byłem pewny że po zakupie auta tylko zużyję wszystkie oszczędności...

Tak miłej niespodzianki gdy kupiłem go w moje urodziny się naprawdę nie spodziewałem ()


()

#chwalesie #samochody #motoryzacja #honda #cieszacsiejakglupidosera #milegodnia #malarzeczacieszy
GajuPrzegryw - Mireczki, wiem że to nie portal dla biedaków jak ja, sami #programista...

źródło: comment_HyHmYHXGmaOuU48KUOqTiiMPxQ3NzyGx.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Rabsztok: Używałeś kiedyś całorocznych, czy tak sobie powielasz opinie z interneu? Wielosezonowe dobrej klasy, o ile oczywiście nie jeździsz po górach, są w naszym klimacie całkowicie bezpieczne i komfortowe, zarówno latem, jak i zimą. Weź pod uwagę, że taka nowa opona zawsze będzie lepsza od zajechanej zimówki/letniej, a takich nie brakuje na naszych drogach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Voxen Najbrzydsza według mnie jest VII ufo. Kompletnie nie mój styl. Kupienie V lub VI w takim stanie w jakim kupiłem tę VII jest niemożliwe i to za tę cenę. Mówię to z pełną świadomością bo VII nie była moim celem a V. Ale są w tak tragicznym stanie, że to samochody na dorżnięcie, a kupienie takiego nad którym ktoś przysiadł nie było możliwe w moim budżecie.
Nie dramatyzujmy VII nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Rogi_ Cóż nie każe nikomu tego czytać xD wystarczy po tagach spojrzeć jeśli cię nie interesuje. xD

@albertbranka Eee tam, punciaki są dobre dla ludzi którzy nie przywiązują się do aut.

@Rabsztok Te opony były już na aucie gdy przyjechało z Niemiec. Kupione w 2017 produkcja 2016.
Jestem świadom że całoroczne zwiększają drogę hamowania i ich przyczepność nie jest w lato jak i w zimę tak dobra jak tych dedykowanych na odpowiednią
  • Odpowiedz
  • 0
@ciasteczkowy_otwur Łożyska i Łożyska oporowe.

Ciężko mi powiedzieć co. Nie jestem mechanikiem. Natomiast człowiek który zajmuje się tylko hondą od 18 lat, wymienił kilka usterek które w tej skrzyni są spowodowane złym korzystaniem.

Często ma to związek z grupą docelową jaka wytworzyła się wokół Hondy. W Polsce ciężko kupić Hondę 1.6 bo jest dosyć popularna. Ta na szczęście była użytkowana w Niemczech od początku przez dwóch właścicieli z tego co wiem w
  • Odpowiedz
@Paracelsus: Miałem raz, ale z 10 lat temu to było. Bardzo możliwe, że od tego czasu sporo się zmieniło. Ostatnimi laty zacząłem doceniać dobre zimówki. Od lat już żadnego poślizgu ani stresujących sytuacji dzięki nim nie miałem.

@GajuPrzegryw A, no to jak już są na aucie i to w miarę nowe, to tylko jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabsztok właśnie się zdziwiłem, że ktoś go razem z felgami i oponami oddał...

Ale widocznie kupili sobie coś nowszego i nie chciało im się bawić w sprzedawanie osobno. Niemcy mają trochę #!$%@? przy sprzedaży auta.

Plus trochę żałuję, że są to oryginalne alusy Hondy..

Mam wrażenie że na czarnej feldze będzie się lepiej prezentował xd
  • Odpowiedz
  • 0
@totem Żałośni moim zdaniem to są Mircy którzy uważaj że cieszyć to się tylko można gdy sra się pieniędzmi xD

Użyłem tylko popularnej frazy wyśmiewającej wykopowe #!$%@?.
  • Odpowiedz